Motoryzacja

DRIVER ASSISTANCE
 

PROWADŹ ROZWAŻNIEJ. PROWADŹ BEZPIECZNIEJ.

DRIVER ASSISTANCE

Zaawansowane systemy wsparcia kierowcy (ADAS)

Standardowa technologia systemu ADAS umożliwia wykrywanie niektórych obiektów, dokonywanie podstawowej klasyfikacji, ostrzeganie kierowcy przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze i w niektórych przypadkach pozwala spowolnić lub zatrzymać pojazd. Tej klasy systemy ADAS są świetną bazą aplikacji do monitoringu martwego pola, ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa i ostrzeżenia o możliwej kolizji z przodu samochodu.

Samochodowe komputery SI NVIDIA DRIVE™ PX 2 przenoszą systemy wsparcia kierowcy na kolejny poziom. Korzystają z głębokiego uczenia i wyposażono je w pakiet rozwiązań programistycznych (SDK) do jazdy autonomicznej, zwany DriveWorks, który zapewnia programistom solidną podstawę, na której mogą tworzyć aplikacje wykorzystując wymagające obliczeniowo algorytmy do wykrywania obiektów, lokalizacji na mapie i planowania trasy.

W przypadku rozwiązań firmy NVIDIA dla pojazdów samojezdnych, system ADAS pojazdu umożliwia odróżnienie samochodu policyjnego od taksówki, ambulansu od samochodu dostawczego, bądź też pojazdu zaparkowanego od takiego, który właśnie włącza się do ruchu. Potrafi nawet rozszerzyć te zdolności, aby zidentyfikować każdy obiekt, od rowerzysty jadącego po chodniku, po roztargnionych pieszych.
 

RÓŻNICOWANIE TYPÓW POJAZDÓW

WYKRYWANIE PIESZYCH

ROZPOZNAWANIE ZNAKÓW OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI

 
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

NVIDIA automotive solutions are available to automakers, tier 1 suppliers, and research institutions working on the future of automotive innovation. Help us drive the next generation of innovation by completing the below information.