O firmie NVIDIA

NVIDIA

OD GAMINGU DO TECHNOLOGII OBLICZENIOWYCH OPARTYCH NA SI

Układ GPU okazał się niewiarygodnie efektywny w rozwiązywaniu jednych z najbardziej złożonych problemów w dziedzinie informatyki. Początkowo układy te stymulowały ludzką wyobraźnię, pomagając w tworzeniu niesamowitych wirtualnych światów gier i hollywoodzkich filmów. Obecnie, układy GPU firmy NVIDIA symulują ludzką inteligencję, obsługując algorytmy głębokiego uczenia i pełniąc funkcję mózgów współczesnych komputerów, robotów i samodzielnie jeżdżących pojazdów, zdolnych widzieć i rozumieć otaczający je świat. Firma NVIDIA coraz częściej postrzegana jest, jako "firma specjalizująca się w technologiach obliczeniowych opartych na sztucznej inteligencji".

Naszą nadrzędną misją jest wspieranie i rozwój ludzkiej wyobraźni oraz inteligencji.

UKŁADY GPU NVIDIA KSZTAŁTUJĄ WSPÓŁCZESNĄ GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ

Układy GPU umożliwiły powstanie technologii programowalnego cieniowania w czasie rzeczywistym, dając artystom nieskończone możliwości w zakresie twórczej ekspresji. Od tego czasu jesteśmy liderem w dziedzinie technologii obliczeniowych związanych z przetwarzaniem grafiki.

GAMINGOWE KOMPUTERY PC OPARTE NA UKŁADACH GEFORCE - NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE PLATFORMA GAMINGOWA

Wart 100 miliardów dolarów rynek gier komputerowych jest największym na świecie rynkiem w branży rozrywkowej. Natomiast NVIDIA GeForce to największa platforma na tym rynku, z której korzysta 100 milionów graczy. Układy GPU GeForce® GTX i oprogramowanie GeForce Experience™ przekształcają zwykłe komputery PC w potężne gamingowe maszyny.

UKŁADY GPU NVIDIA REWOLUCJONIZUJĄ TECHNOLOGIE OBLICZENIOWE

Stworzenie w 2006 roku naszego modelu programistycznego CUDA oraz jednostki GPU Tesla umożliwiło wykorzystanie możliwości GPU w zakresie obliczeń równoległych w obliczeniach ogólnego przeznaczenia. Było to całkowicie nowe, efektywne podejście do technologii obliczeniowych. Dziś, akcelerowane na układach GPU technologie obliczeniowe stanowią najbardziej powszechną, dostępną i energooszczędną drogę rozwoju centrów danych i wysokowydajnych technologii obliczeniowych. Układy te napędzają najszybsze superkomputery w Stanach Zjednoczonych i Europie, a także regularnie wspomagają dokonywanie przełomowych osiągnięć w kluczowych obszarach badań naukowych.

AKCELEROWANE NA UKŁADACH GPU ROZWIĄZANIA Z DZIEDZINY GŁĘBOKIEGO UCZENIA INICJUJĄ DYNAMICZNY ROZWÓJ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI

Sztuczna inteligencja polega na wykorzystaniu komputerów do symulacji ludzkiej inteligencji. Ucząc się w oparciu o dane - komputerową wersję życiowych doświadczeń - sztuczna inteligencja jest w stanie ewoluować. Akceleracja głębokiego uczenia na układach GPU stanowi nowy model obliczeniowy, w którym głębokie sieci neuronowe są szkolone, by rozpoznawać wzory w olbrzymich zbiorach danych. Ten nowy model zainicjował serię niewiarygodnych osiągnięć w dziedzinie rozpoznawania obrazu i mowy oraz rozpoczął erę technologii obliczeniowych opartych na sztucznej inteligencji.

MÓZG INTELIGENTNYCH ROZWIĄZAŃ REWOLUCJONIZUJĄCYCH PRZEMYSŁ

Każda branża dostrzega potencjał SI. Wiodące na świecie firmy z rynku internetowego dążą do jak najszybszego wdrożenia inteligentnych technologii w każdej aplikacji. Na świecie powstało ponad 1500 nowych firm wykorzystujących SI. Wart 10 bilionów dolarów rynek transportu ulegnie transformacji wraz z pojawieniem się pojazdów autonomicznych. Natomiast wykorzystujące SI roboty przemysłowe będą napędzać rewolucję w fabrykach i branży produkcyjnej. W centrum tej inteligentnej rewolucji przemysłowej znajdują się akcelerowane na układach GPU rozwiązania z zakresu głębokiego uczenia. Współpracujemy z największymi na świecie dostawcami rozwiązań technologicznych dla przedsiębiorstw, aby każda firma mogła wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji.

UCZĄCA SIĘ MASZYNA

Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, firma NVIDIA nieustannie się rozwijała.

W 1999 roku wynaleźliśmy układ GPU, co spowodowało rozwój rynku gamingu PC, na nowo zdefiniowało współczesną grafikę komputerową i zrewolucjonizowało technologie obliczeń równoległych. Akcelerowane na układach GPU rozwiązania z dziedziny głębokiego uczenia zainicjowały niedawno rozwój współczesnej SI, rozpoczynając kolejną erę w świecie technologii obliczeniowych.

NVIDIA to "ucząca się maszyna", która stale ewoluuje, adaptując się do nowych okoliczności i ciężkich wyzwań, których tylko my jesteśmy się w stanie podjąć - zagadnień, które mają znaczenie.

INSPIRUJE NAS WSPIERANIE NASZYCH SPOŁECZNOŚCI

Pracowników firmy NVIDIA cechuje silne poczucie odpowiedzialności. Na działalność charytatywną przekazaliśmy w tym roku 5 milionów dolarów.

Projekt Inspire, który co roku zrzesza ludzi chcących odmieniać lokalne społeczności, nabiera tempa. Tylko w tym roku, nasi pracownicy poświęcili ponad 17 tysięcy godzin na działalność wolontaryjną oraz wspierali programy edukacyjne, z których skorzystały w sumie ponad 64 tysiące dzieci.

 
O firmie NVIDIA

Technologie obliczeniowe związane
z przetwarzaniem grafiki

Historia firmy NVIDIA
Kadra zarządzająca
Praca w NVIDIA
Oddziały NVIDIA
Polityka

Informacje

Wiadomości NVIDIA
Blog NVIDIA
Inwestorzy
Program partnerski NVIDIA

Polityka firmy

Informacje Prawne
Postanowienia odnośnie
mediów społecznościowych

Polityka Prywatnosci
Polityka plików Cookie
Bezpieczeństwo

Powiązane odnośniki

NVIDIA Research
Współpraca z uczelniami
Zapytania o prelegentów

Znajdź nas Online

NVIDIA Blog Blog NVIDIA

Facebook Facebook

Twitter Twitter

Twitch Twitch

YouTube YouTube