Motoryzacja

PRZEDSTAWIAMY NAJNOWSZE
ROZWIĄZANIE NVIDIA DRIVE PX 2
 

DO ZAUTOMATYZOWANEGO PROWADZENIA I MAPOWANIA HD

Przyspieszenie w wyścigu o pojazdy samojezdne
Samochodowy komputer SI dla pojazdów samojezdnych

NVIDIA® DRIVE™ PX 2 to otwarta samochodowa platforma obliczeniowa SI, która umożliwia producentom pojazdów i ich kluczowym dostawcom przyspieszenie produkcji zautomatyzowanych i autonomicznych pojazdów. Jej skalowalność zapewnia możliwość skorzystania z mieszczącego się w dłoni energooszczędnego modułu z możliwościami zautomatyzowanej jazdy, jak i z potężnego superkomputera SI zdolnego do autonomicznego prowadzenia.

 

Nowa, jednoprocesorowa konfiguracja rozwiązania DRIVE PX 2 z funkcjami jazdy zautomatyzowanej, która obejmuje automatyczne prowadzenie na autostradach i mapowanie HD, pobiera jedynie 10 watów mocy i umożliwia pojazdom wykorzystanie głębokich sieci neuronowych do przetwarzania danych z wielu kamer i czujników.

 

Rozwiązanie DRIVE PX 2 potrafi w czasie rzeczywistym rozumieć co dzieje się wokół pojazdu, dokładnie zlokalizować się na mapie HD i zaplanować bezpieczną trasę. To najbardziej zaawansowana na świecie platforma dla pojazdów samojezdnych, łącząca rozwiązania głębokiego uczenia, łączenia danych z czujników i widzenia otoczenia, która zmieni sposób oraz komfort jazdy.

 

Jej skalowana architektura umożliwia tworzenie wielu konfiguracji – od pojedynczego, pasywnie chłodzonego mobilnego procesora o poborze mocy rzędu 10 watów, po potężną konfigurację z dwoma procesorami mobilnymi i dwoma odrębnymi układami GPU, która potrafić wykonać 24 miliardy operacji związanych z głębokim uczeniem na sekundę. Można także wykorzystać równolegle wiele platform DRIVE PX 2, aby zapewnić w pełni autonomiczne prowadzenie pojazdu.

 

ŁĄCZENIE DANYCH Z CZUJNIKÓW

 

Platforma DRIVE PX 2 umożliwia łączenie danych z 12 kamer, jak również z lidaru, radaru i czujników ultradźwiękowych. Pozwala to algorytmom na dokładne zrozumienie pełnego środowiska wokół pojazdu (360 stopni), aby zapewnić szczegółowe odwzorowanie otoczenia, włącznie ze statycznymi i dynamicznymi obiektami. Wykorzystanie głębokich sieci neuronowych (DNN) na potrzeby wykrywania i klasyfikacji obiektów ogromnie zwiększa dokładność uzyskanych danych z połączonych czujników.

POTOK WIDZENIA KOMPUTEROWEGO I GŁĘBOKICH SIECI NEURONOWYCH

 

Platformy SI NVIDIA oparto o techniki głębokiego uczenia. Dzięki zunifikowanej architekturze proces uczenia głębokich sieci neuronowych można przeprowadzić na systemie w centrum danych i później wdrożyć je w pojeździe. Rozwiązanie NVIDIA DGX-1™ może skrócić proces uczenia sieci neuronowych w centrum danych z miesięcy do zaledwie kilku dni. Powstały w ten sposób model sieci neuronowej działa w czasie rzeczywistym na platformie NVIDIA DRIVE™ PX 2.

Zapoznaj się z opracowaniem NVIDIA End-to-End Learning for Self-Driving Car (w jęz. angielskim), które szczegółowo opisuje proces wdrożenia konwolucyjnej sieci neuronowej (CNN) na platformie DRIVE PX 2, co umożliwiło prowadzenie pojazdu samojezdnego.

POTOK WIDZENIA KOMPUTEROWEGO I GŁĘBOKICH SIECI NEURONOWYCH
 

PAKIET PROGRAMISTYCZNY SDK
NVIDIA DRIVEWORKS

 

Zestaw NVIDIA® DriveWorks to pakiet rozwiązań programistycznych (SDK) zawierający referencyjne aplikacje, narzędzia i moduły bibliotek. Wyposażono go także w platformę wykonawczą potoku integrującego każdy aspekt potoku prowadzenia, od wykrywania obiektów i lokalizacji po planowanie trasy i wizualizację. Jego otwarta architektura umożliwia producentom pojazdów, kluczowym dostawcom z segmentu motoryzacyjnego i producentom oprogramowania tworzenie aplikacji dla pojazdów autonomicznych. Dowiedz się więcej.

PAKIET PROGRAMISTYCZNY SDK NVIDIA DRIVEWORKS
 
KOMPLEKSOWE MAPOWANIE HD

KOMPLEKSOWE MAPOWANIE HD

 

NVIDIA oferuje kompleksową technologię mapowania dla pojazdów samojezdnych, zaprojektowaną, aby pomóc producentom pojazdów, firmom zajmującymi się mapami i start-upom szybko tworzyć i aktualizować mapy HD. Ta najnowocześniejsza technologia korzysta z superkomputera SI NVIDIA DRIVE PX 2 wraz z jednostkami NVIDIA Tesla GPUs w centrum danych do tworzenia wysoce szczegółowych map. Dowiedz się więcej.

 

PLATFORMY

 

DRIVE PX 2 DO ZAUTOMATYZOWANEGO PROWADZENIA

Rozwiązanie DRIVE PX 2, o niewielkich rozmiarach, do zautomatyzowanego prowadzenia zaprojektowano pod kątem obsługi funkcji obejmujących zautomatyzowane prowadzenie na autostradzie oraz mapowanie HD.

DRIVE PX 2 FOR AUTOCRUISE
 

DRIVE PX 2 DO AUTOMATYCZNEJ JAZDY

Rozwiązanie DRIVE PX 2 w konfiguracji do jazdy automatycznej, składające się z dwóch układów SoC i 2 odrębnych układów GPU, do wykorzystania w podroży z punktu do punktu dostępne jest już dziś.

DRIVE PX 2 FOR AUTOCHAUFFER
 

DRIVE PX 2 DO W PEŁNI AUTONOMICZNEGO PROWADZENIA

W pojedynczym pojeździe można zintegrować wiele kompletnie skonfigurowanych systemów DRIVE PX 2, aby umożliwić autonomiczne prowadzenie.

DRIVE PX 2 FOR FULLY AUTONOMOUS DRIVING
 
 

OBEJRZYJ MATERIAŁ WIDEO, W KTÓRYM PREZES NVIDIA Jensen Huang UJAWNIA NAJNOWSZĄ PLATFORMĘ DLA POJAZDÓW SAMOJEZDNYCH – NVIDIA DRIVE PX 2

 
OBEJRZYJ WIDEO
 

Sensor Partners