MOTORYZACJA

DriveWorks
 

Zestaw programistyczny do obsługi jazdy autonomicznej

DriveWorks - Zestaw programistyczny do obsługi jazdy autonomicznej
Narzędzia programistyczne dla pojazdów samojezdnych

Rozwiązania w pełni autonomiczne (samojezdne) i technologie wspierające kierowców stały się kluczowym obszarem dla każdego producenta samochodów, jak również dla branży transportowej i firm technologicznych.

 

Aby zapewnić bezpieczną jazdę pojazd musi wiedzieć w którym dokładnie miejscu się znajduje, rozpoznawać otaczające go obiekty i ciągle obliczać optymalną trasę. Pakiet programistyczny SDK NVIDIA DriveWorks zapewnia programistom podstawę, na bazie której mogą tworzyć aplikacje wykorzystując wymagające obliczeniowo algorytmy do wykrywania obiektów, lokalizacji na mapie i planowania trasy.

 

WYKRYWANIE

 

Platformy DRIVE PX zaprojektowano tak, by umożliwić łączenie danych z czujników, głębokie uczenie i wykorzystanie biblioteki oraz prymitywów z zakresu zaawansowanego widzenia komputerowego (computer vision - CV). Razem technologie te udostępniają imponujący wachlarz możliwości w zakresie wykrywania i śledzenia.

WYKRYWANIE
 
Kompleksowe mapowanie HD dla pojazdów samojezdnych

Kompleksowe mapowanie HD dla pojazdów samojezdnych.

 

Mapowanie to istotny aspekt jazdy autonomicznej. NVIDIA posiada otwarty system szybkiego tworzenia i aktualizacji map HD. Ten kompleksowy system zbudowano na podstawie zestawu DriveWorks, aby umożliwić wykorzystanie technik głębokiego uczenia maszynowego w pojeździe oraz chmury, do najbardziej efektywnego tworzenia mapy, w efekcie skracając z tygodni do minut czas tradycyjnie na to potrzebny. Dowiedz się więcej.

 
LOKALIZACJA

LOKALIZACJA

 

Dokładne rozpoznanie tego, w którym miejscu drogi znajduje się autonomiczny pojazd jest kluczowe dla jego bezpiecznej jazdy. Zdolność integracji danych mapujących o wysokiej rozdzielczości , takich jakie dostarcza lider branży map HERE zapewni, że pojazd nie tylko może zachować właściwą pozycję na pasie, ale także bezpiecznie nawigować w każdych warunkach złożonego ruchu drogowego.

 

PLANOWANIE TRASY

 

Samojezdny pojazd musi mieć możliwość bezpiecznego sterowania wśród potencjalnych zagrożeń w wysoce dynamicznym środowisku. Do obliczania wolnej przestrzeni zaprzęgnięto zaawansowane algorytmy, aby rozpoznać gdzie pojazd może jechać, jak również przewidywać w jaki sposób może się zmienić jego otoczenie. Co więcej, pojazd musi poruszać się płynnie, aby uniknąć zaskakiwania pasażerów jak i innych pojazdów. Złożone planowanie trasy bierze wszystkie te czynniki pod uwagę, aby w efekcie zapewnić bezpieczną i przyjemną podróż.

PLANOWANIE TRASY
 

Zestaw narzędzi NVIDIA DriveWorks zawiera:

 
Middleware
 
Middleware
 
Ściśle zdefiniowany interfejs API i oprogramowanie pośredniczące do przetwarzania danych z czujników, łączenia danych z czujników, komputerowego widzenia (CV) i głębokich sieci neuronowych (deep neural networks - DNN)
Tools
 
Narzędzia
 
Zestaw referencyjnych aplikacji
Support
 
Wsparcie
 
Zestaw narzędzi programistycznych