Pobieranie sterowników

GeForce Experience
divider

GeForce Experience - Najczęściej zadawane pytania

1. Czym jest GeForce Experience?

GeForce Experience to aplikacja towarzysząca dla Twojej karty graficznej GeForce. Umożliwia aktualizowanie sterowników, automatyczną optymalizację ustawień w Twoich grach oraz stanowi najłatwiejszy sposób na rejestrowanie przebiegu rozgrywki lub strumieniowanie jej do serwisu twitch.

2. Jakie są wymagania systemowe dla aplikacji GeForce Experience?

Wymagania systemowe dla aplikacji GeForce Experience można znaleźć tutaj.

3. Dla których gier PC dostępna jest optymalizacja ustawień?

Aplikacja GeForce Experience zapewnia optymalne ustawienia dla tych gier PC.

4. Dlaczego moja gra nie pokazuje się w zakładce Gry po przeprowadzeniu skanowania pod kątem gier?

Sprawdź, czy Twoja gra znajduje się na liście obsługiwanych tytułów. Możesz wskazać, gdzie oprogramowanie GeForce Experience ma wyszukiwać gry, korzystając z zakładki Ustawienia —> zakładka Gry. Dodaj lokalizację, w której zainstalowana jest Twoja gra i kliknij przycisk "Sprawdź teraz", by zeskanować ponownie.

5. Dlaczego moja gra musi być uruchomiona przed zastosowaniem optymalnych ustawień?

Aplikacja GeForce Experience stosuje optymalne ustawienia poprzez modyfikację plików konfiguracyjnych gry PC. Niektóre gry muszą być uruchomione pierwszy raz, przed utworzeniem przez grę plików konfiguracyjnych na Twoim dysku twardym.

6. Oprogramowanie GeForce Experience nie jest w stanie zoptymalizować niektórych z moich gier. Dlaczego?

Niektóre gry instalują plik konfiguracyjny, jak również całą grę w folderze Program Files. Pliki te nie mogą być modyfikowane przez zewnętrzne oprogramowanie, takie jak GeForce Experience.

7. Czy optymalne ustawienia są obsługiwane w konfiguracjach SLI?

Tak, konfiguracje SLI są obsługiwane.

8. Jakie parametry konfiguracyjne są brane pod uwagę podczas określania optymalnych ustawień?

Podstawowe parametry to jednostka GPU, CPU oraz rozdzielczość. Dostępne są również minimalne wymagania dla pamięci systemowej RAM i systemu operacyjnego.

9. Czym jest funkcja ShadowPlay?

NVIDIA GeForce ShadowPlay to funkcja oprogramowania GeForce Experience, która przy minimalnym wpływie na wydajność pozwala rejestrować lub strumieniować wysokiej jakości materiał filmowy z rozgrywek. Funkcja ShadowPlay ma cztery tryby: shadow, manualny, tryb będący ich kombinacją oraz tryb Twitch.

Tryb Shadow umożliwia rejestrowanie do 20 ostatnich minut Twojej rozgrywki. Tryb manualny pozwala na włączanie lub wyłączanie nagrywania, jak w przypadku magnetowidu. Z kolei tryb mieszany (domyślny) umożliwia korzystanie z obu tych funkcji jednocześnie. Tryb Twitch pozwala na strumieniowanie rozgrywki do serwisu Twitch tak, aby inni mogli się jej przyglądać.

10. Które uklady GPU obsluguja funkcje ShadowPlay?

Wymagania systemowe dla aplikacji GeForce Experience można znaleźć tutaj.

11. Które gry sa obslugiwane?

Funkcja ShadowPlay obsługuje wszystkie gry oparte na DirectX 9, 10 i 11. W trybie desktop, obsługiwane są również wykorzystujące OpenGL gry uruchomione w oknie.

12. Jaki wplyw na wydajnosc ma funkcja ShadowPlay?

W wiekszosci gier uruchomienie funkcji ShadowPlay nie powinno w zauwazalny sposób wplywac na wydajnosc. Zazwyczaj róznica w wydajnosci wynosi 5%. W skrajnych sytuacjach moze dojsc do 10%.

Przy wysokich czestotliwosciach wyswietlania klatek w trybie NVIDIA SLI, wplyw na wydajnosc moze byc wyzszy.

13. Czy funkcja ShadowPlay jest obslugiwana w trybie NVIDIA Surround?

Funkcja ShadowPlay nie jest obecnie obslugiwana w trybie NVIDIA Surround.

14. Czy funkcja ShadowPlay jest kompatybilna z technologia NVIDIA 3D Vision?

Obecnie funkcja ShadowPlay nie obsługuje technologii 3D Vision.

15. Jaki format wideo wykorzystuje funkcja ShadowPlay?

Funkcja ShadowPlay koduje wideo przy użyciu kodeka H.264, a wyjściowy materiał wideo zapisywany jest w formacie MP4. Jest on kompatybilny z popularnymi odtwarzaczami, takimi jak Windows Media Player, VLC i YouTube.

16. Jakie rozdzielczosci obsluguje funkcja ShadowPlay?

Funkcja ShadowPlay umożliwia nagrywanie w rozdzielczości maksymalnie 4K w przypadku układów GPU opartych na architekturze Maxwell. W przypadku układów GPU opartych na architekturze Kepler, funkcja ShadowPlay umożliwia nagrywanie w rozdzielczości maksymalnie 2560 x 1600.

17. Jaki jest typowy rozmiar plików wideo nagranych przy uzyciu funkcji ShadowPlay?

Minuta filmu nagrywanego w sredniej jakosci zajmuje okolo 165 MB.

18. Czy funkcja ShadowPlay obsluguje gry w trybie okienkowym?

Funkcja ShadowPlay może nagrywać Twój cały pulpit, w tym dowolne gry, uruchomione w trybie okienkowym.

19. Czy funkcja ShadowPlay obsluguje konfiguracje SLI?

Tak

20. Jakie dane są przekazywane firmie NVIDIA przez aplikację GeForce Experience?

Aplikacja zbiera dane potrzebne do wskazania odpowiedniej aktualizacji sterownika oraz optymalnych ustawień gry, w tym informacje na temat konfiguracji sprzętowej, systemu operacyjnego, języka, zainstalowanych gier, ustawień gry, wykorzystania gry, wydajności w grze oraz aktualnej wersji sterownika. Jeśli użytkownik nie ma przypisanego konta NVIDIA, dane te nie umożliwiają identyfikacji. Jeśli użytkownik posiada przypisane konto NVIDIA, dane te umożliwiają identyfikację. Wszystkie gromadzone dane objęte są polityką prywatności firmy NVIDIA.

21. Czy firma NVIDIA udostępnia dane zbierane przez aplikację GeForce Experience poza firmą?

Firma NVIDIA może udostępniać wybranym partnerom całościowe dane, jednak nie udostępnia danych użytkownika. Oprogramowanie GeForce Experience nie udostępnia poza firmą żadnych danych osobowych.