Pobieranie sterowników

GeForce Experience
divider

GeForce Experience - Najczęściej zadawane pytania

1. Czym jest GeForce Experience?

GeForce Experience to aplikacja towarzysząca dla Twojej karty graficznej GeForce. Umożliwia aktualizowanie sterowników, automatyczną optymalizację ustawień w Twoich grach oraz stanowi najłatwiejszy sposób na rejestrowanie przebiegu rozgrywki lub strumieniowanie jej do serwisu twitch.

2. Jakie są wymagania systemowe dla aplikacji GeForce Experience?

Wymagania systemowe dla aplikacji GeForce Experience można znaleźć tutaj.

3. Dla których gier PC dostępna jest optymalizacja ustawień?

Aplikacja GeForce Experience zapewnia optymalne ustawienia dla tych gier PC.

4. Dlaczego moja gra nie pokazuje się w zakładce gier po przeprowadzeniu skanowania pod kątem gier PC?

Na liście gier pokażą się jedynie gry, które zostaną odszukane na Twoim komputerze i dla których aplikacja GeForce Experience posiada optymalne ustawienia. Aplikacja GeForce Experience zapewnia optymalne ustawienia dla tych gier. Sprawdź, by się upewnić, że Twoja gra jest obsługiwana.

5. Moja gra jest obsługiwana, ale nie została znaleziona po skanowaniu pod kątem gier. Co mogę zrobić?

Aplikacja GeForce Experience wykorzystuje lokalizacje określone w zakładce Preferencje --> Gry, by odnaleźć gry. Dodaj lokalizację, w której zainstalowana jest Twoja gra i kliknij przycisk "Sprawdź teraz", by zeskanować ponownie.

6. Jak przekazać firmie NVIDIA opinię na temat aplikacji GeForce Experience?

Skorzystaj z przycisku "Wyślij opinię" znajdującego się na pasku stanu aplikacji. Wymaga to dostępu do Internetu.

7. Dlaczego moja gra musi być uruchomiona przed zastosowaniem optymalnych ustawień?

Aplikacja GeForce Experience stosuje optymalne ustawienia poprzez modyfikację plików konfiguracyjnych gry PC. Niektóre gry muszą być uruchomione pierwszy raz, przed utworzeniem przez grę plików konfiguracyjnych na Twoim dysku twardym.

8. Czy optymalne ustawienia są obsługiwane w konfiguracjach SLI?

Tak, konfiguracje SLI są obsługiwane.

9. Jakie parametry konfiguracyjne są brane pod uwagę podczas określania optymalnych ustawień?

Podstawowe parametry to jednostka GPU, CPU oraz rozdzielczość. Dostępne są również minimalne wymagania dla pamięci systemowej RAM i systemu operacyjnego.

10. Mój system pokazuje, że nie spełnia minimalnych wymagań, jednak aplikacja GeForce Experience wciąż zaleca optymalne ustawienia. Dlaczego?

Aplikacja GeForce Experience zaleca najlepsze wrażenia możliwe do osiągnięcia przy Twojej konfiguracji sprzętowej, nawet jeśli jest to poniżej naszych docelowych 40 FPS.

11. Czym jest funkcja ShadowPlay?

NVIDIA GeForce ShadowPlay to funkcja oprogramowania GeForce Experience, która przy minimalnym wpływie na wydajność pozwala rejestrować lub strumieniować wysokiej jakości materiał filmowy z rozgrywek. Funkcja ShadowPlay ma cztery tryby: shadow, manualny, tryb będący ich kombinacją oraz tryb Twitch.

Tryb Shadow umożliwia rejestrowanie do 20 ostatnich minut Twojej rozgrywki. Tryb manualny pozwala na włączanie lub wyłączanie nagrywania, jak w przypadku magnetowidu. Z kolei tryb mieszany (domyślny) umożliwia korzystanie z obu tych funkcji jednocześnie. Tryb Twitch pozwala na strumieniowanie rozgrywki do serwisu Twitch tak, aby inni mogli się jej przyglądać.

12. Które uklady GPU obsluguja funkcje ShadowPlay?

Wymagania systemowe dla aplikacji GeForce Experience można znaleźć tutaj.

13. Które gry sa obslugiwane?

Funkcja ShadowPlay jest obslugiwana we wszystkich grach wykorzystujacych DirectX 9, 10 i 11. W trybie desktop, obsługiwane są również wykorzystujące OpenGL gry, uruchomione w trybie okienkowym.

14. Jak dlugi material wideo moge nagrac?

Oprogramowanie ShadowPlay umożliwia w trybie Shadow nagranie pliku wideo o maksymalnej długości 20 minut. W trybie manualnym nie ma żadnych ograniczeń w zakresie długości nagrywanego materiału.

15. Jaki wplyw na wydajnosc ma funkcja ShadowPlay?

W wiekszosci gier uruchomienie funkcji ShadowPlay nie powinno w zauwazalny sposób wplywac na wydajnosc. Zazwyczaj róznica w wydajnosci wynosi 5%. W skrajnych sytuacjach moze dojsc do 10%.

Przy wysokich czestotliwosciach wyswietlania klatek w trybie NVIDIA SLI®, wplyw na wydajnosc moze byc wyzszy.

16. Czy funkcja ShadowPlay jest obslugiwana w trybie NVIDIA Surround?

Funkcja ShadowPlay nie jest obecnie obslugiwana w trybie NVIDIA Surround.

17. Czy funkcja ShadowPlay jest kompatybilna z technologia NVIDIA 3D Vision?

Obsluga technologii 3D Vision bedzie dodana w pózniejszej wersji.

18. Jaki format wideo wykorzystuje funkcja ShadowPlay?

Funkcja ShadowPlay koduje wideo z przeplywnoscia do 50 Mb/s przy uzyciu kodera H.264. Wyjsciowy material wideo zapisywany jest w formacie MP4, który jest kompatybilny z popularnymi odtwarzaczami, takimi jak Windows Media Player, VLC i YouTube.

19. Jakie rozdzielczosci obsluguje funkcja ShadowPlay?

Oprogramowanie ShadowPlay umożliwia nagrywanie materiału wideo w natywnej rozdzielczości gry maksymalnie 1920 x 1200. Wyższe rozdzielczości są skalowane do 1080p z zachowaniem prawidłowych proporcji.

20. Jaki jest typowy rozmiar plików wideo nagranych przy uzyciu funkcji ShadowPlay?

Minuta filmu nagrywanego w sredniej jakosci zajmuje okolo 165 MB.

21. Czy funkcja ShadowPlay obsluguje gry w trybie okienkowym?

Funkcja ShadowPlay może nagrywać Twój cały pulpit, w tym dowolne gry, uruchomione w trybie okienkowym.

22. Czy funkcja ShadowPlay obsluguje konfiguracje SLI?

Tak

23. Jakie dane są przekazywane firmie NVIDIA przez aplikację GeForce Experience?

Aplikacja GeForce Experience nie gromadzi żadnych danych osobowych. Aplikacja zbiera dane potrzebne do wskazania odpowiedniej aktualizacji sterownika oraz optymalnych ustawień gry, w tym informacje na temat konfiguracji sprzętowej, systemu operacyjnego, języka, zainstalowanych gier, ustawień gry, wykorzystania gry, wydajności w grze oraz aktualnej wersji sterownika. Możesz wyłączyć opcję gromadzenia danych w aplikacji GeForce Experience za pośrednictwem zakładki Preferencje, jednak bez informacji na temat Twojego komputera, aplikacja GeForce Experience nie będzie mogła zoptymalizować Twoich gier.

24. Czy firma NVIDIA udostępnia dane zbierane przez aplikację GeForce Experience poza firmą?

Firma NVIDIA może udostępniać wybranym partnerom całościowe dane, jednak nie udostępnia danych użytkownika. Jeszcze raz - aplikacja GeForce Experience nie gromadzi żadnych danych osobowych.