Tesla

DLACZEGO TESLA?
Zaufaj najbardziej zaawansowanym na świecie
jednostkom GPU dla centrum danych
DLACZEGO TESLA? - Zaufaj najbardziej zaawansowanym na świecie jednostkom GPU dla centrum danych

POZNAJ POTĘŻNĄ ARCHITEKTURĘ NVIDIA PASCAL

Nieograniczona moc obliczeniowa dla nieograniczonych możliwości

 

Rewolucyjna architektura NVIDIA Pascal™ została zbudowana z myślą o wykorzystaniu jako silnik komputerów, które się uczą, widzą i naśladują nasz świat – świat z nieograniczonym apetytem na moc obliczeniową. Od krzemu po oprogramowanie, architekturę Pascal stworzono i wypełniono innowacjami na każdym poziomie.

 
 

Pięć przełomów technologicznych architektury Pascal

 

Architekturę NVIDIA Pascal zbudowano w oparciu o pięć przełomów technologicznych, umożliwiając powstanie nowej platformy obliczeniowej, która burzy konwencjonalne myślenie „od biurka do centrum danych”.

Technologia FinFET 16 nm dla bezprecedensowej efektywności energetycznej

Ze 150 miliardami tranzystorów w najnowocześniejszym procesie technologicznym 16 nm i technologii FinFET, układy GPU Pascal to największe na świecie układy w technologii FinFET, jakie dotychczas wyprodukowano. Stworzono je pod kątem zapewnienia najwyższej wydajności i najlepszej efektywności energetycznej w zadaniach, które wymagają niemal nieograniczonej mocy obliczeniowej.

WYKŁADNICZY SKOK WYDAJNOŚCI

Pascal to najpotężniejsza architektura obliczeniowa, jaką kiedykolwiek wbudowano w układ GPU. Przekształca komputer w superkomputer, który zapewnia niespotykaną wydajność, włącznie z wydajnością ponad 5 TeraFLOPS w obliczeniach o podwójnej precyzji w zadaniach z dziedziny HPC. W przypadku głębokiego uczenia systemy napędzane architekturą Pascal oferują dwunastokrotny skok wydajności procesu uczenia sieci neuronowych – skracając ten proces z tygodni do godzin – oraz siedmiokrotne zwiększenie przepustowości wnioskowania w porównaniu do bieżących architektur GPU.

Technologia NVIDIA NVLink, aby
maksymalnie skalować aplikacje

Pascal to pierwsza architektura integrująca rewolucyjną technologię dwukierunkowego łącza o wysokiej przepustowości NVIDIA NVLink™, którą zaprojektowano pod kątem skalowania aplikacji na wielu układach GPU, zapewniając pięciokrotne zwiększenie przepustowości w porównaniu do dzisiejszych najlepszych w swojej klasie rozwiązań.

Technologie CoWoS i HMB2 dla zadań
z dziedziny Big Data

Architektura Pascal scala jednostkę przetwarzającą i dane w jeden pakiet, aby zapewnić bezprecedensową efektywność obliczeniową. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego podejścia do projektowania układów pamięci, technologie CoWoS® (Chip-on-Wafer-on-Substrate) i HBM2 zapewniają trzykrotny wzrost przepustowości pamięci w porównaniu do architektury NVIDIA Maxwell™.

 
CoWoS to zarejestrowany znak towarowy firmy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited

Nowe algorytmy sztucznej inteligencji (SI)

Nowe instrukcje obliczeń FP16 o połówkowej precyzji zapewniają moc obliczeniową (szczytową) ponad 21 TeraFLOPS, oferując bezprecedensową wydajność procesu uczenia. 47 TOPS (bilionów operacji na sekundę) wydajności i nowe instrukcje INT8 architektury Pascal umożliwiają algorytmom SI zapewnienie responsywności w czasie rzeczywistym na potrzeby wnioskowania w głębokim uczeniu.

STARSZE ARCHITEKTURY

 

NVIDIA Maxwell

Firma NVIDIA w 2014 roku wprowadziła ultraefektywną architekturę NVIDIA Maxwell™, aby wdrożyć innowacyjny projekt radykalnie zwiększający efektywność energetyczną. W porównaniu do wcześniejszych, architektura ta zapewnia znaczący wzrost wydajności w aplikacjach, dzięki wykorzystaniu dedykowanej pamięci współdzielonej o dużej pojemności, operacji atomowych na danych w pamięci współdzielonej i bardziej aktywnych bloków wątków przypadających na multiprocesor strumieniowy.

NVIDIA Kepler

Architektura NVIDIA Kepler™ napędza dziesiątki tysięcy centrów danych na całym świecie, od największych superkomputerów świata po uniwersyteckie systemy obliczeniowe. Najnowszy akcelerator oparty na architekturze Kepler, NVIDIA Tesla® K80, znacząco obniża koszty funkcjonowania centrum danych, a jednocześnie zapewnia olbrzymią wydajność klientom korzystającym z rozwiązań obliczeń o wysokiej wydajności.

 

Rozwiązania z architekturą Pascal dostępne już dziś

Zdobądź rozwiązanie z architekturą Pascal dzięki systemowi stworzonemu specjalnie z myślą o głębokim uczeniu – NVIDIA® DGX-1™.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ