Automotive

Kompleksowe mapowanie HD dla pojazdów samojezdnych
Kompleksowe mapowanie HD dla pojazdów samojezdnych

WITAMY W PRZYSZŁOŚCI
MAPOWANIA

 

NVIDIA oferuje kompleksowy system mapowania dla pojazdów samojezdnych, zaprojektowany, aby pomóc producentom pojazdów, firmom zajmującym się mapami i start-upom szybko tworzyć mapy HD i je aktualizować. Ten proces, który wcześniej zabierał tygodnie, teraz przebiega w czasie bliskim rzeczywistemu. W przypadku programistów branży motoryzacyjnej, ta sama architektura wykorzystana do tworzenia map i ich aktualizacji pozwoli na wprowadzenie pojazdów samojezdnych.

Ta najnowocześniejsza technologia korzysta z superkomputera SI NVIDIA DRIVE™ PX 2 sprzęgniętego z jednostkami GPU NVIDIA Tesla® w centrum przetwarzania danych, aby przyspieszyć tworzenie i aktualizowanie wysoce szczegółowych map dla pojazdów autonomicznych. Tradycyjne techniki mapowania wymagały licznych drogich czujników w pojeździe do gromadzenia ogromnych ilości danych, które musiały zostać zapisane i później przetwarzane w trybie offline. Tu wygląda to odwrotnie, system mapowania HD jest wysoce wydajny, przenosząc proces przetwarzania danych do pojazdu i minimalizując wymianę danych z chmurą. To, co wcześniej zabierało tygodnie, teraz przebiega w czasie bliskim rzeczywistemu.

Otwarta platforma mapowania NVIDIA zbudowana jest na podstawie pakietu narzędzi programistycznych NVIDIA DriveWorks, dedykowanego jeździe autonomicznej i zaprojektowano ją, aby pomóc producentom pojazdów, firmom zajmującym się mapami i start-upom przyspieszyć rozwój oprogramowania. Przy wykorzystaniu samych tylko kamer, system ten zaprzęga algorytmy głębokiego uczenia maszynowego do wykrywania pasów ruchu, znaków i innych punktów orientacyjnych; może być wykorzystywany zarówno do tworzenia map, jak i ustalenia kiedy zmieniło się otoczenie.

From Cloud to Car

Na potrzeby lokalizacji, algorytmy techniki structure-from-motion umożliwiają konwersję danych z wielu kamer na szczegółowe informacje mapujące 3D. Łączenie danych z różnych czujników bezwładnościowych w pojeździe wraz z danymi GPS i z kamer umożliwia precyzyjne ustalenie pozycji kluczowych punktów orientacyjnych. Jeśli zachodzi taka potrzeba, możliwe jest skorzystanie z informacji dostarczanych przez lidar, aby tworzyć jeszcze bardziej szczegółowe mapy z większą ilością detali. Kombinacja sztucznej inteligencji i algorytmów VSLAM (Visual Simultaneous Localization and Mapping) odpowiada za wszystkie etapy tworzenia mapy.

Ten kompleksowy system można w pełni dostosować, korzystając jednocześnie z pokładowego superkomputera SI, jak i komponentu w chmurze, opartego na serwerach GPUs Tesla. W przypadku programistów z branży motoryzacyjnej, ta sama architektura wykorzystana do tworzenia map i ich aktualizacji pozwoli na wprowadzenie trybu jazdy samodzielnej.

 

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z

Skontaktuj się z nami