NVIDIA Update
 

NVIDIA Update

 
 
NVIDIA Update

Czym jest narzędzie NVIDIA Update?

Narzędzie NVIDIA Update dba o to, by Twój komputer PC był na bieżąco z najnowszymi sterownikami NVIDIA, informując Cię o dostępności nowego sterownika i przenosząc do witryny www.nvidia.pl, skąd będziesz mógł go pobrać. Poczynając od sterowników z serii 275 (R275), narzędzie NVIDIA Update zapewnia również automatyczne aktualizacje profilów dla gier i aplikacji, włączając w to profile SLI.

Które produkty są obsługiwane przez narzędzie NVIDIA Update?

Narzędzie NVIDIA Update wyświetla powiadomienia dotyczące układów GPU GeForce i ION, zarówno dla stacjonarnych komputerów PC, jak i notebooków. Inne procesory graficzne NVIDIA nie są w tym momencie obsługiwane.

Jak mogę zaopatrzyć się w narzędzie NVIDIA Update?

Instalując sterownik GeForce/ION z serii 270 pobrany z witryny www.nvidia.pl, otrzymasz możliwość zainstalowania narzędzia NVIDIA Update.

Jak działa narzędzie NVIDIA Update?

Jak tylko narzędzie NVIDIA Update zostanie zainstalowane na Twoim komputerze PC, dokona ono przeglądu jego konfiguracji sprzętowej oraz sprawdzi wersję aktualnie używanego przez Ciebie sterownika w celu określenia właściwego sterownika dla Twoich układów GPU NVIDIA. Informacja ta zostaje przesłana do firmy NVIDIA i porównana z naszą bazą sterowników pod kątem dostępnych aktualizacji. Masz możliwość skonfigurowania częstotliwości sprawdzania aktualizacji. Możesz także zdecydować, czy chcesz otrzymywać powiadomienia o sterownikach beta oraz określić, czy życzysz sobie wyświetlania informacji w obszarze powiadomień na pasku zadań Windows.

Jakie dane są przesyłane do NVIDIA?

Narzędzie NVIDIA Update nie gromadzi żadnych danych osobowych. W trakcie przeglądania systemu zbierane są dane niezbędne dla określenia i zarekomendowania właściwej aktualizacji sterownika, takie jak informacje na temat sprzętu graficznego, systemu operacyjnego, języka oraz bieżącej wersji sterownika.

Jak mogę skonfigurować narzędzie NVIDIA Update?

Dostęp do panelu sterowania narzędzia NVIDIA Update uzyskać można na dwa sposoby.

  1. W ramach pierwszego z nich, odbywa się to za pośrednictwem Panelu sterowania NVIDIA. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie Windows i wybierz opcję Panel sterowania NVIDIA. Przejdź do menu Pomoc i wybierz opcję Aktualizacje.
  2. Configure NVIDIA Update - Windows System Tray
  3. W ramach drugiej metody dostęp do opcji konfiguracyjnych uzyskać można za pośrednictwem logo NVIDIA wyświetlanego w zasobniku systemowym Windows. Kliknij prawym przyciskiem myszy na logo i wybierz opcję Sprawdź aktualizacje lub Preferencje aktualizacji.
  4. Update NVIDIA Control Panel - Preferences Tab

Panel sterowania narzędzia NVIDIA Update

Każda z tych metod przeniesie Cię do panelu sterowania narzędzia NVIDIA Update pokazanego poniżej. Wybierz zakładkę Preferencje, jeśli jeszcze się na nią nie przeniosłeś.
Configure NVIDIA Update - NVIDIA Control Panel

1. W zakładce Preferencje możesz:

  1. Włączyć lub wyłączyć narzędzie NVIDIA Update. Aby je wyłączyć, odznacz pole wyboru Automatycznego sprawdzania aktualizacji.
  2. Zmienić częstotliwość z jaką Twój komputer PC będzie sprawdzał dostępność aktualizacji. Wybierz pożądany przedział czasowy z menu rozwijanego.
  3. Włączyć lub wyłączyć wyświetlanie informacji w obszarze powiadomień na pasku zadań Windows. Aby wyłączyć wyświetlanie tych powiadomień, odznacz pole wyboru Powiadom mnie o dostępności aktualizacji sterowników graficznych.
  4. Włączyć lub wyłączyć powiadomienia o sterownikach beta. Aby je włączyć, zaznacz pole wyboru Uwzględnij aktualizacje beta.
  5. Włączyć lub wyłączyć automatyczne profile dla gier i programów, w tym profile SLI. Aby je włączyć, zaznacz pole wyboru Profile dla gier i programów (Game and Program Profiles).

2. Dostępne aktualizacje możesz zobaczyć w zakładce Aktualizacje,

Przeglądać dostępne i zainstalowane aktualizacje, jak również wymusić poszukiwanie najnowszych aktualizacji poprzez kliknięcie przycisku Sprawdź aktualizacje (Check for Updates).

Update NVIDIA Control Panel - Updates Tab

Aktualizacje sterowników

Jeśli dostępna jest nowa wersja sterowników, kliknij na związany z nią odnośnik albo na powiadomienie wyświetlone w obszarze powiadomień na pasku zadań Windows. Hiperłącze przeniesie Cię do witryny www.nvidia.pl bezpośrednio na stronę sterownika odpowiedniego dla Twojego sprzętu.
Driver Updates
 


 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn