Quadro

 • KARTY GRAFICZNE QUADRO
 • TECHNOLOGIE GPU QUADRO
 • ZASTOSOWANIA PRZEMYSŁOWE
 • Porównaj i kup Quadro
NVIDIA I CATIA: SPRAWDZONA KOMBINACJA GWARANTUJĄCA PERFEKCYJNE PROJEKTY
Divider

rofesjonalne rozwiązania graficzne NVIDIA pozwalają inżynierom i projektantom w wielu branżach przemysłu - od motoryzacyjnego, przez przemysł lotniczy i kosmiczny, do branży produktów konsumenckich - w pełni wykorzystać moc platformy 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes. Współpraca z firmą Dassault Systèmes i czołowymi producentami stacji roboczych zapewnia użytkownikom oprogramowania CATIA optymalizację pod kątem najwyższej wydajności oraz możliwość skorzystania z zaawansowanych funkcji, jak CATIA Live Rendering z akcelerowanym przez GPU ray tracingiem.

Profesjonalne rozwiązania graficzne NVIDIA Quadro są certyfikowane i rekomendowane przez firmę Dassault Systèmes i objęte są trzyletnią gwarancją. Dekada bliskiej współpracy obu firm gwarantuje stabilność i niezawodność platformy, dzięki czemu już od pierwszego dnia wszystko będzie funkcjonować dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Nie dziwi zatem, że 9 na 10 certyfikowanych platform CATIA opartych jest na jednostkach GPU Quadro.

Tryb CATIA Live Rendering, dzięki natywnej integracji z technologią NVIDIA Iray®, pozwala projektantom produktów na wizualizowanie przewidywalnych cyfrowych prototypów z szybkością, jaka wcześniej nie była możliwa. Projektanci i inżynierowie, którzy wcześniej nie korzystali z renderingu w trakcie procesu projektowania mogą teraz interaktywnie i fotorealistycznie wizualizować swe modele podczas pracy. Dzięki temu mogą pewnie i w krótszym czasie analizować większą ilość iteracji projektu.

Obsługa rozwiązania NVIDIA Quadro VCA (Visual Computing Appliance) została wprowadzona w oprogramowaniu CATIA 3DEXPERIENCE R2015x. Quadro VCA zapewnia najszybszy sposób tworzenia fotorealistycznych obrazów, pozwalając projektantom wykorzystać jedno lub wiele urządzeń, aby ogromnie skrócić czas potrzebny na stworzenie naturalnego, fizycznie poprawnego globalnego oświetlenia.

 

Zbliżenie samochodu i odrzutowca wyrenderowanego w oprogramowaniu CATIA

Motocykl wyrenderowany w oprogramowaniu CATIA

 
 

Wydajność

Najnowsze karty graficzneQuadro® umożliwiają stosowanie bardziej zaawansowanych tekstur i materiałów w dużych układach (złożeniach) bez spowalniania procesu projektowania. Styliści mogą teraz używać realistycznych materiałów, takich jak lakier samochodowy, włókno węglowe czy skórzane obszycia do renderowania naturalnie wyglądających modeli. Zespoły elektrotechników i hydromechaników mogą pracować na układach reprezentujących kompletne samoloty lub samochody, dzięki czemu będą mogły szybciej podejmować trafne decyzje techniczne. Obracaj, przesuwaj, zmieniaj skalę i modyfikuj projekty bez obaw. Quadro zapewnia moc, której potrzebujesz.

Do stacjonarnych stacji roboczych

CATIA Performance

Do mobilnych stacji roboczych

CATIA Performance

Rozwiązanie CATIA Live Rendering zapewnia intuicyjne i interaktywne środki tworzenia obrazów dorównujących jakością fotografiom, do 10 razy szybciej przy wykorzystaniu konfiguracji z technologią NVIDIA Multi-GPU. Stacje robocze oparte na technologii NVIDIA Multi-GPU jako pierwsze udostępniają zunifikowaną platformę, która łączy wiodące na rynku możliwości jednostek GPU Quadro w zakresie profesjonalnej grafiki 3D oraz moc jednostek GPU NVIDIA Tesla™ do obliczeń o wysokiej wydajności. Koprocesory Tesla automatycznie wykonują złożone obliczenia związane z renderingiem odciążając jednostki GPU Quadro, dzięki czemu mogą one wykonywać to, co robią najlepiej - udostępniać bogatą i interaktywną grafikę. Długie oczekiwanie na oszałamiające obrazy o jakości profesjonalnych wydruków to przeszłość. Wydajność rośnie w miarę dodawania kolejnych jednostek GPU Tesla i Quadro, więc faktycznie dostajesz więcej niż to, za co zapłaciłeś.

Do stacjonarnych stacji roboczych

CATIA Live Rendering Performance

CATIA Live Rendering Performance

Stacje robocze wykorzystujące technologię NVIDIA Maximus Multi-GPU udostępniają większą niż kiedykolwiek wcześniej wydajność graficzną i obliczeniową użytkownikom oprogramowania CATIA i CATIA Live Rendering. Inżynierowie i projektanci z wielu dziedzin, od przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego po branżę produktów konsumenckich, mogą szybko przeprowadzać symulacje SIMULIA Abaqus lub tworzyć fotorealistyczny rendering bez przerywania pracy nad swoimi projektami.

Produktywność

Fizycznie poprawne oprogramowanie NVIDIA Iray pomaga projektantom tworzyć swe kreacje i wchodzić w czasie rzeczywistym w interakcję z kształtami, materiałami i światłem, dzięki czemu mogą precyzyjnie wizualizować opracowywany produkt końcowy. Oprogramowanie CATIA Live Rendering, NVIDIA Iray i rozwiązania Quadro pozwalają projektantom wypróbować różne iteracje projektu, mając interaktywny wgląd w ich fotorealistyczne przedstawienia po zmianach, bez oczekiwania na rendery.

 

Zrzut ekranowy obszaru roboczego oprogramowania CATIA

 

Umożliwia to bardziej dokładne i przewidywalne wizualizacje projektów oraz bardziej efektywne spotkania związane z ich przeglądami. Ze względu na to, że projektanci mogą wykorzystać tę technologię jako część zwyczajowego toku pracy, mogą także w krótszym czasie analizować większą ilość koncepcji projektowych będąc pewnymi tego, że widzą zbliżony do rzeczywistego fotorealistyczny wirtualny produkt.

 

Fragment kadłuba samolotu wyrenderowany w oprogramowaniu CATIA przy wykorzystaniu karty graficznej Quadro

Krawędzie kadłuba cieniowane w czasie rzeczywistym

 

Ze względu na konieczność korzystania ze skomplikowanych dodatkowych programów oraz długi czas oczekiwania fotorealistyczny rendering był zarezerwowany wyłącznie dla działów stylizacji i marketingu. To już przeszłość. Realistyczne modele stają się niezbędne dla projektantów i inżynierów, aby trafniej i szybciej podejmować decyzje w ramach całego procesu. Zintegrowanie rozwiązania NVIDIA Iray w oprogramowaniu CATIA oznacza, że projektanci i inżynierowie mogą teraz zaangażować się w interaktywne, fotorealistyczne przeglądy zespołowe i efektywne podejmowanie decyzji. Dzięki mocy jednostek GPU NVIDIA Quadro możesz teraz płynnie przechodzić pomiędzy różnymi rozmiarami fotorealistycznych modeli i błyskawicznie je modyfikować, gdy zajdzie potrzeba.

 

Samochód wyrenderowany w oprogramowaniu CATIA przy wykorzystaniu karty graficznej Quadro

Lusterko samochodu wyrenderowane w oprogramowaniu CATIA przy wykorzystaniu karty graficznej Quadro

 

Przeglądaj i interaktywnie zmieniaj materiały, korzystając z bibliotek materiałów zbliżonych do rzeczywistych. Wizualizuj odbicia i efekty załamania, aby zobaczyć jak będą wyglądać różne materiały i pracuj z nimi interaktywnie zanim ostatecznie zostaną zamówione do budowanych prototypów.

 

Buteleczka perfum wyrenderowana w oprogramowaniu CATIA przy wykorzystaniu karty graficznej Quadro

 

Oczekiwanie na fizyczne prototypy i organizowanie długich i drogich sesji zdjęciowych opóźnia wprowadzenie produktów na rynek i jest kosztochłonne. Dzięki rozwiązaniu CATIA Live Rendering oszałamiająco realistyczne obrazy są gotowe do prezentacji, gdy tylko zakończy się projektowanie. Przejdź od razu z modelu 3D do fotorealistycznego przedstawienia produktu na potrzeby materiałów marketingowych bądź szkoleniowych.

 

Projekt telefonu komórkowego wyrenderowany w oprogramowaniu CATIA przy wykorzystaniu karty graficznej Quadro

 

Pomóż mi wybrać

DOBIERZ ROZWIĄZANIE ADEKWATNE DO SPOSOBU, W JAKI KORZYSTASZ Z OPROGRAMOWANIA CATIA

Czy korzystasz z mobilnej stacji roboczej, komputera stacjonarnego, stacji roboczej czy usług zdalnych, firma NVIDIA ma dla Ciebie rozwiązanie.

Firma NVIDIA ma spore osiągnięcia w oferowaniu najwyższej wydajności w wiodących aplikacjach dla branży projektowej i produkcyjnej. Wśród nich znajdują się:

 • Stabilność i jakość sterowników - dzięki bliskiej współpracy z wiodącymi w branży dostawcami oprogramowania, firma NVIDIA tworzy sterowniki przygotowane do obsługi zadań o krytycznym znaczeniu, certyfikowane dla ponad 100 aplikacji.
 • Preferowana, zaufana marka – zdecydowana większość dzisiejszych prac projektowych wykonywana jest przy wykorzystaniu profesjonalnych kart graficznych Quadro.
 • Czołowe znaczenie w dziedzinie obliczeń - wiodące rozwiązania z dziedziny symulacji i renderingu na układach GPU polegają na technologii obliczeń równoległych NVIDIA CUDA®.
 • Zarządzanie IT i obszarem roboczym - narzędzia firmy NVIDIA zaprojektowane do profesjonalnego zarządzania wyświetlaniem i infrastrukturą obejmują oprogramowanie Mosaic, nView® oraz zestaw narzędzi NVIDIA do zarządzania na poziomie przedsiębiorstwa (NVWMI).

 

Wideo: Potok pracy - CATIA Design

Wideo: Potok pracy - CATIA Design (04:19)

 

Przegląd rozwiązań

 

DODATKOWE INFORMACJE

Quadro M5000
 • 8 GB
 • 2048 rdzenie CUDA

KUP TERAZ

 
Quadro M4000
 • 4 GB
 • 1664 rdzenie CUDA

KUP TERAZ

 
Quadro K2200
 • 4 GB
 • 640 rdzenie CUDA

KUP TERAZ

 
Quadro M5000M
 • 8 GB
 • 1536 rdzenie CUDA

KUP TERAZ

 
Quadro M4000M
 • 4 GB
 • 1280 rdzenie CUDA

KUP TERAZ

 
Quadro M2000M
 • 4 GB
 • 640 rdzenie CUDA

KUP TERAZ

 
 

Jet and blue car rendered with CATIA

Motocykl wyrenderowany w oprogramowaniu CATIA

Zbliżenie samochodu i odrzutowca wyrenderowanego w oprogramowaniu CATIA

 
Produkty Quadro do
profesjonalnej wizualizacji

Technologia fizycznie
poprawnego renderingu NVIDIA

Karty graficzne Quadro do
komputerów stacjonarnych

Mobilne karty graficzne Quadro
Technologia Multi-GPU
Zarządzanie wyświetlaniem
i pulpitem

Zastosowania przemysłowe

Projektowanie i branża produkcyjna
Media i rozrywka
Nauka i obrazowanie medyczne
Poszukiwania surowców
energetycznych

Zasoby

Materiały na temat
produktów

Biuletyn NVIDIA
Studia przypadków
dotyczące Quadro

Skontaktuj się z nami

Gdzie kupić

Rozwiązania Quadro
(stacjonarne stacje robocze)

Rozwiązania Quadro
(mobilne stacje robocze)

Rozwiązania Quadro
(stacje robocze typu All-in-One)

Znajdź nas Online

NVIDIA Blog Blog NVIDIA

Facebook Facebook

Twitter Twitter

Twitch Twitch

YouTube YouTube