Tesla

 • CUDA I OBLICZENIA NA GPU
 • APLIKACJE WYKORZYSTUJĄCE GPU
 • JEDNOSTKI GPU DLA SERWERÓW I STACJI ROBOCZYCH
GPU Applications

ANSYS

Firmy ANSYS® i NVIDIA® ściśle współpracują, aby zapewnić najwyższą wydajność symulacji przeprowadzanych przy użyciu oprogramowania do obliczeń równoległych ANSYS. Akceleracja obliczeń na układach GPU NVIDIA, dostępna od wersji 15.0 oprogramowania ANSYS, umożliwia szybsze uzyskiwanie wyników, a w efekcie wyższą wydajność obliczeń oraz krótszy czas obiegu zadań, co przy tym samym koszcie oznacza bardziej efektywne wykorzystanie licencji na oprogramowanie.


Rozwiązania ANSYS wspierające akceleratory GPU zwiększające wydajność obliczeniową obejmują:
 • Mechanika strukturalna: ANSYS® Mechanical® zapewnia obsługę pełnego zestawu funkcji.
 • Dynamika płynów: ANSYS® Fluent® oferuje wsparcie układami GPU funkcji modelowania emisji promieniowania cieplnego oraz sprzężonego solvera opartego na polu ciśnień. Inne rozwiązania sprzężonych solverów opartych na polu ciśnień, w których obsługiwana jest akceleracja GPU obejmują: ANSYS Polyflow do modelowania polimerów i szkła z nawet 10 milionami elementów oraz ANSYS Icepak do symulacji chłodzenia urządzeń elektronicznych.
 • Elektronika: ANSYS HFSS do analizy opartej zarówno na częstotliwości jak i upływie czasu. ANSYS HFSS SBR+ solvery do symulacji wydajności zainstalowanych anten. ANSYS EMIT do zakłóceń na częstotliwościach radiowych (RFI) w złożonych środowiskach. ANSYS DesignerSI do analizy jakości sygnału i zasilania, a także zakłóceń elektromagnetycznych.

Wszystkie licencje produktów HPC (HPC, HPC Pack, HPC Workgroup) umożliwiają wykorzystanie układów GPU do obliczeń. Każdy układ GPU traktowany jest tak samo, jak pojedynczy rdzeń jednostki CPU pod względem wymagań licencyjnych. Umożliwia to wykonanie większej liczby symulacji w ramach posiadanych licencji HPC i w połączeniu z jednostkami GPU NVIDIA skutkuje ogromnym zwiększeniem wydajności.

Oprogramowanie ANSYS® zapewnia znaczące wzrosty wydajności w połączeniu z jednostkami GPU NVIDIA Quadro GP100, Quadro K6000 lub Tesla K40 z chłodzeniem aktywnym w stacjach roboczych, a także Tesla P100 lub Tesla K80 w serwerach. Nowa karta NVIDIA® Quadro® GP100 łączy bezprecedensową wydajność obliczeń o podwójnej precyzji z 16 GB pamięci o wysokiej przepustowości (HBM2), dzięki czemu użytkownicy mogą przeprowadzać symulacje w trakcie procesu projektowania i uzyskiwać szybciej niż kiedykolwiek realistyczne symulacje z wielu dziedzin fizyki.

Zobacz wyniki wydajności na wykresie ze standardowego testu wydajności w oprogramowaniu ANSYS Mechanical poniżej. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o zapoznanie się z poradnikiem technicznym ANSYS „Akcelerowanie rozwiązań Mechanical na układach GPU” (w jęz. angielskim).


Power Supply Module Quadro Ansys Mechanical

Turbine Quadro Ansys Mechanical

BGA Quadro Ansys Mechanical

„ANSYS mocno inwestuje w układy GPU jako potężną technologię akceleratorów i dlatego firma ANSYS rozszerzyła swoje wsparcie dla układów NVIDIA GPU na nowe karty Tesla i Quadro” powiedział Wim Slagter, dyrektor działu marketingu rozwiązań HPC i dedykowanych pracy w chmurze. „Wstępne badania nad nowymi kartami Tesla P100 i Quadro GP100 pokazują, że nasi klienci mogą o połowę skrócić czas pracy nad typowymi modelami w oprogramowaniu ANSYS Mechanical, co pozwoli im na szybsze wprowadzanie innowacji w trakcie całego cyklu życia produktu.”


Oprogramowanie ANSYS® Fluent® 17.0 cechuje obsługa systemów multi-GPU, co pozwala na zwiększenie wydajności symulacji CFD. Zwiększenie to wynika z opracowanych przez firmę NVIDIA we współpracy z firmą ANSYS innowacyjnych solverów akcelerowanych układami GPU (zwanych AmgX) oraz nowej formy licencjonowania oprogramowania ANSYS. Obecna implementacja oprogramowania Fluent akceleruje sprzężony solver przepływu oparty na polu ciśnień, przyspieszając część związaną z przepływem w symulacji CFD. Funkcjonalność tę można łatwo uaktywnić dzięki dodaniu jednostek GPU Tesla P100 do dowolnej istniejącej infrastruktury obliczeniowej HPC. Oprogramowanie to zostało zaprojektowane do działania na wielu węzłach z wieloma jednostkami GPU w konfiguracjach klastrów, tak jak na systemach działających w oparciu o jednostki CPU. W celu uzyskania dalszych informacji na temat wykorzystania układów GPU w oprogramowaniu Fluent 15.0 prosimy o zapoznanie się z informacjami NVIDIA w materiale „Akceleracja oprogramowania ANSYS Fluent 15.0 przy użyciu układów GPU NVIDIA".

Wykres poniżej pokazuje porównanie wydajności jednostek GPU Tesla P100 do jednostek CPU w oprogramowaniu ANSYS Fluent 17.0 dla modelu osłony chłodzenia wodnego uruchamianego na pojedynczym węźle serwerowym.


Boeing Landing Gear Tesla Ansys Fluent

Internal Flow Tesla Ansys Fluent

 

REKOMENDOWANE PRODUKTY PROFESJONALNE


Potężne możliwości programu ANSYS z zakresu przetwarzania na GPU zostały zaimplementowane na profesjonalnych jednostkach GPU NVIDIA. Aby z nich korzystać wymagane jest posługiwanie się układami GPU NVIDIA o architekturze CUDA obsługującymi architekturę CUDA v4.2 lub wyższą. Podane układy GPU z rodziny NVIDIA® Tesla® Kepler™ oraz NVIDIA® Quadro® Kepler są rekomendowane.

rodukty firmy NVIDIA wykorzystujące technologię obliczeń na GPU zaprojektowano w celu zapewnienia najwyższej wydajności obliczeniowej, by akcelerować obliczenia w oprogramowaniu ANSYS.

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA ROZWIĄZAŃ TESLA

Najwyższa wydajność obliczeniowa
> Wysokowydajne operacje o podwójnej precyzji
> Duża pojemność pamięci dedykowanej
> Biblioteki matematyczne z akceleracją CUDA
> Duża szybkość dwukierunkowej komunikacji przez PCIe
> NVIDIA GPUDirect™ z InfiniBand
Największa niezawodność
> Pamięć ECC
> Rygorystyczne testy przeciążeniowe
> Testy QA ANSYS
Najlepsze wsparcie
> Profesjonalna sieć obsługi
> Duża i wciąż powiększająca się społeczność programistów
> Integracja w systemach OEM
> Długi cykl życia produktu
> 3 lata gwarancji
> Narzędzia do zarządzania systemami i klastrami
    (produkty serwerowe)
> Wsparcie dla Zdalnego pulpitu Windows
 

REKOMENDOWANE KONFIGURACJE

Serwery/Klastry
> Zakup nowego systemu

ANSYS Fluent:
Każdy węzeł wyposażony w:
  > 2 jednostki CPU (do 16 rdzeni CPU każda); zalecane 2 jednostki GPU na procesor CPU
  > Łącznie 128 do 256 GB pamięci dla procesora CPU
  > Dysk o pojemności minimum 2000 GB (dane robocze)
>
  > Tesla P100 or Tesla K80

ANSYS Mechanical:
Każdy węzeł wyposażony w:
  > 2 jednostki CPU (od 8 do 32 rdzeni CPU w sumie); zalecane 2 jednostki GPU na procesor CPU
  > Łącznie 128 do 256 GB pamięci dla procesora CPU
  > Dysk o pojemności minimum 2000 GB (dane robocze)
> OPCJE GPU
  > Tesla P100 lub Tesla K80

Stacje robocze
> Zakup nowego systemu

ANSYS Mechanical:
  > 2 jednostki CPU (od 8 do 32 rdzeni CPU w sumie); zalecana 1 jednostka GPU na procesor CPU
  > Łącznie 48 GB pamięci dla procesora CPU lub więcej;
  > Dysk o pojemności minimum 500 GB
  > Dysk SSD o pojemności minimum 1000 GB
> OPCJE GPU
  > Quadro GP100 lub Quadro K6000 do projektowania/przetwarzania pre/post i obliczeń o podwójnej precyzji.

  LUB

  > Quadro z serii M lub Quadro z serii P do projektowania/przetwarzania pre/post.

Produkty NVIDIA Tesla i Quadro są dostępne u wszystkich głównych producentów OEM oferujących profesjonalne stacje robocze. Jedynymi rozwiązaniami, które zostały zaprojektowane i zakwalifikowane pod kątem wdrożeń w klastrach obliczeniowych są produkty z dziedziny obliczeń GPU Tesla.

Produkty NVIDIA Tesla i Quadro są dostępne u wszystkich głównych producentów OEM oferujących profesjonalne stacje robocze. Jedynymi rozwiązaniami, które zostały zaprojektowane i zakwalifikowane pod kątem wdrożeń w klastrach obliczeniowych są produkty z dziedziny obliczeń GPU Tesla.

Aby zapoznać się z pełną listą rekomendowanych dostawców układów Tesla, udaj się na stronę Tesla Where to Buy.

KUP ZOPTYMALIZOWANE SYSTEMY


Współpracujemy z dostawcami systemów, aby zapewnić optymalne rozwiązania zapewniające akcelerację zadań HPC. Kup teraz i ciesz się wszystkimi zaletami akceleracji GPU w oprogramowaniu ANSYS.

W celu uzyskania kompletnej listy dostawców w programie NVIDIA Partner Network (NPN), prosimy o odwiedzenie stron gdzie kupić rozwiązania Quadro oraz gdzie kupić rozwiązania Tesla.

UŻYTECZNE ODNOŚNIKI:


Zestawienie możliwości oprogramowania ANSYS 18
Możliwości akceleratora GPU i koprocesora w oprogramowaniu ANSYS 18.2
ANSYS 18.2 - Remote Display and Virtual Desktop Support
Układy GPU przyspieszają przeprowadzanie złożonych symulacji elektromagnetycznych w oprogramowaniu ANSYS HFSS
Modelowanie wydajności zamontowanej anteny na platformach rozległych elektrycznie
Rozwiązanie NVIDIA Quadro GP100 zapewnia nadzwyczajną wydajność w symulacjach stanów przejściowych w elektromagnetyzmie