Tesla

  • CUDA I OBLICZENIA NA GPU
  • APLIKACJE WYKORZYSTUJĄCE GPU
  • JEDNOSTKI GPU DLA SERWERÓW I STACJI ROBOCZYCH
Rozwiązania Tesla dla serwerów
Divider

AKCELERATORY GPU TESLA DO SERWERÓW

Akceleruj swe najbardziej wymagające aplikacje z dziedziny analityki danych i obliczeń naukowych przy użyciu akceleratorów GPU NVIDIA® Tesla®. Akceleratory Tesla, oparte na architekturze NVIDIA Kepler™, zostały zaprojektowane w celu zapewnienia wyższej i bardziej efektywnej wydajności obliczeniowej.

Od poszukiwań surowców energetycznych po uczenie maszynowe, dzięki akceleratorom Tesla naukowcy mogą obrabiać petabajty danych do 10 razy szybciej niż przy użyciu jednostek CPU. Akceleratory Tesla zapewniają naukowcom z dziedziny obliczeń moc potrzebną do przeprowadzania bardziej skomplikowanych symulacji, szybciej niż było to możliwe do tej pory.

 

NVIDIA Tesla K80 Accelerator Performance

 

WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ DLA CIEBIE JEDNOSTKĘ GPU TESLA

Akcelerator GPU Tesla K80
NVIDIA GPU Boost™ stworzona do najbardziej wymagających zadań obliczeniowych. To idealne rozwiązanie do obciążeń związanych z obliczeniami o pojedynczej i podwójnej precyzji, które nie tylko wymagają najwyższej wydajności w obliczeniach, ale także wysokiej przepustowości danych. Dowiedz się więcej.

Akcelerator GPU Tesla K40
Wyposażony w 12 GB pamięci akcelerator Tesla K40 zapewnia do 1,43 TFLOPS mocy w obliczeniach o podwójnej precyzji. Będąc elastycznym rozwiązaniem dla aplikacji z dziedziny obliczeń o wysokiej wydajności i analizy danych, Akcelerator Tesla K40 znakomicie sobie z nimi radzi.

 

HIPERSKALA

Akcelerator GPU Tesla M4
Jednostka GPU Tesla M4 zapewnia moc akcelerowanej platformy obliczeniowej Tesla hiperskalowemu centrum danych. To energooszczędny akcelerator GPU o niewielkich rozmiarach, zoptymalizowany pod kątem transkodowania wideo, przetwarzania obrazu i wnioskowania w maszynowym uczeniu, który efektywnie odciąża wymagające aplikacje i zwiększa przepustowość centrum danych. Dowiedz się więcej.

Akcelerator GPU Tesla M40
Akcelerator GPU Tesla M40 został specjalnie opracowany do zadań związanych z uczeniem w głębokim uczeniu maszynowym i jest najszybszym na świecie akceleratorem procesu uczenia w głębokim uczeniu maszynowym dla centrum danych. Jednostka Tesla M40 oparta jest na architekturze NVIDIA Maxwell™, a serwer Tesla M40 jest 13 razy szybszy od serwera opartego na CPU. Dowiedz się więcej.

 

WIRTUALIZACJA KLASY ENTERPRISE

Akcelerator GPU Tesla M6
Akcelerator GPU Tesla M6 został specjalnie zaprojektowany dla centrów danych, które zajmują się wirtualizacją zadań graficznych zdalnych pulpitów. To karta w formie modułu MXM o poborze mocy poniżej 100 W, przeznaczona dla centrów danych o wysokim zagęszczeniu z serwerami kasetowymi i infrastrukturą konwergentną, która umożliwia obsługę 16 równoczesnych użytkowników. Dowiedz się więcej na temat technologii GRID.

Akcelerator GPU Tesla M60
Akcelerator ten został specjalnie zaprojektowany dla centrów danych, które zajmują się wirtualizacją zadań graficznych zdalnych pulpitów. To dwuslotowa karta PCI Express przeznaczona do serwerów typu rack i tower, która umożliwia obsługę do 32 równoczesnych użytkowników. Dowiedz się więcej na temat technologii GRID.

 
 

WYBÓR ODPOWIEDNIEJ KARTY GRAFICZNEJ TESLA

Cechy Tesla K801 Tesla K40
GPU 2x Kepler GK210 1 Kepler GK110B
Szczytowa wydajność obliczeń zmiennoprzecinkowych o podwójnej precyzji 2.91 Tflops (GPU Boost)
1.87 Tflops (zegar bazowy)
1.66 TFlops (GPU Boost)
1.43 Tflops (zegar bazowy)
Szczytowa wydajność obliczeń zmiennoprzecinkowych o pojedynczej precyzji 8.74 Tflops (GPU Boost)
5.6 Tflops (zegar bazowy)
5 Tflops (GPU Boost)
4.29 Tflops (zegar bazowy)
Przepustowość pamięci (ECC wyłączone)2 480 GB/s (240 GB/s na GPU) 288 GB/s
Pojemność pamięci (GDDR5) 24 GB (12GB na GPU) 12 GB
Liczba rdzeni CUDA 4992 (2496 na GPU) 2880
 

1 - Specyfikacja jednostki Tesla K80 ukazana jest jako połączenie 2 jednostek GPU.
2 - Przy włączonej obsłudze ECC, 6,25 % pojemności pamięci graficznej wykorzystywane jest na bity ECC. Przykładowo, dla pamięci o całkowitej pojemności 6 GB, włączenie mechanizmów ECC pozostawia do dyspozycji użytkownika 5,25 GB.

 
 

MATERIAŁY INFORMACYJNE O PRODUKTACH

 

OBSŁUGIWANE SYSTEMY OPERACYJNE

Pełna lista obsługiwanych systemów operacyjnych dostępna jest poniżej:

WSPARCIE SERWISOWE DLA JEDNOSTEK GPU TESLA

Baza wiedzy
Nasza baza wiedzy jest dostępna online 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz porady dotyczące najczęściej występujących problemów.

Fora użytkowników
Prowadź dyskusje o produktach Tesla, rozmawiaj na temat tworzenia oprogramowania wykorzystującego CUDA, poruszaj interesujące kwestie oraz wymieniaj się poradami i rozwiązaniami z innymi użytkownikami produktów NVIDIA Tesla Fora dyskusyjne związane z obliczeniami na GPU.

W sprawach dotyczących zgłoszeń RMA, wymian sprzętu i kwestii gwarancyjnych dotyczących posiadanego przez Ciebie produktu wykorzystującego rozwiązania NVIDIA, prosimy kontaktować się z jego producentem OEM lub sprzedawcą.

 
 
CUDA i obliczenia na GPU

Czym są obliczenia na GPU?
Fakty związane z obliczeniami
na układach GPU

Programowanie układów GPU
Architektura GPU Kepler
Obliczenia w chmurze
z użyciem GPU

Skontaktuj się z name

Czym jest CUDA?
Witryna CUDA
Szkolenia CUDA
Szkolenia CUDA
Centra szkoleniowe CUDA

Aplikacje wykorzystujące GPU

Aplikacje wykorzystujące GPU Tesla
Dyrektywy GPU OpenACC
Studia przypadku dotyczące
rozwiązań Tesla

Jednostki GPU Tesla dla
serwerów i stacji roboczych

Dlaczego warto wybrać
rozwiązania Tesla

Rozwiązania serwerowe Tesla
Rozwiązania Tesla dla
stacji roboczych

Kup jednostki GPU Tesla

Wiadomości i informacje
dotyczące jednostek Tesla

Materiały informacyjne o
produktach Tesla

Cechy oprogramowania Tesla
Narzędzia programistyczne Tesla
Badania NVIDIA
Powiadomienia Tesla

Znajdź nas Online

NVIDIA Blog Blog NVIDIA

Facebook Facebook

Twitter Twitter

Twitch Twitch

YouTube YouTube