NVIDIA GRID

  • Wirtualne pulpity i aplikacje
  • Cloud Gaming
Rozwiązanie XenDesktop 5.6 akcelerowane technologią NVIDIA GRID
Divider

Citrix XenDesktop z NVIDIA GRID™ vGPU™

Dzięki pierwszemu w branży układowi GPU ze sprzętową obsługą wirtualizacji w ramach technologii NVIDIA GRID™ vGPU, firmy mogą w końcu uruchamiać w ramach swoich środowisk XenDesktop bogate wizualnie interaktywne aplikacje.

Play

Zobacz różnicę pomiędzy trybem pracy z jednym użytkownikiem na GPU, a wirtualnym GPU (vGPU), który udostępniany jest wielu użytkownikom.

Po raz pierwszy wiele maszyn wirtualnych może bezpośrednio korzystać z mocy przetwarzania graficznego pojedynczego układu GPU. Zapotrzebowanie na wirtualizację pulpitów wzrosło, ponieważ coraz więcej pracowników korzysta w pracy z własnych notebooków i urządzeń przenośnych. Do chwili obecnej komfort użytkowania tego rozwiązania był ograniczony, ze względu na nieadekwatną wydajność i ograniczoną kompatybilność emulowanej przez CPU grafiki. Teraz połączenie oprogramowania Citrix XenDesktop i technologii NVIDIA GRID™ vGPU umożliwia firmom rozszerzanie zasięgu środowisk pulpitów wirtualnych dzięki efektywnemu współdzieleniu jednostek GPU w ramach szerokiego spektrum użytkowników, począwszy od projektantów i inżynierów, przez zaawansowanych użytkowników do pracowników intelektualnych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji odwiedź stronę Technologii współdzielonego wirtualnego układu GPU (vGPU) NVIDIA GRID

 

Czym jest rozwiązanie XenDesktop?

„Citrix XenDesktop to rozwiązanie do wirtualizacji pulpitu, które przekształca pulpity i aplikacje w bezpieczną usługę na żądanie, dostępną dla dowolnego użytkownika, w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu. Dzięki oprogramowaniu XenDesktop możesz udostępniać poszczególne aplikacje systemu Windows, aplikacje sieciowe lub aplikacje w modelu SaaS (Software as a Service), czy wirtualne pulpity użytkownikom komputerów PC, Mac, tabletów, smartfonów, laptopów i tzw. cienkim klientom, zapewniając jednocześnie wysoką jakość i rozdzielczość udostępnianych treści”.

Źródło: Strona internetowa firmy Citrix website

 

Materiały dotyczące rozwiązania Citrix XenDesktop

 

CO MÓWIĄ EKSPERCI

„Minęły już dni, gdy wymagające graficznie aplikacje były poza zasięgiem możliwości wirtualizacji. Oprogramowanie XenDesktop 7 i XenServer z technologią NVIDIA GRID vGPU umożliwia firmom zapewnienie użytkownikom wydajności i kompatybilności nowoczesnego komputera PC, przy jednoczesnym zminimalizowaniu problemów związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem”.

- Bob Schultz Wiceprezes i dyrektor generalny działu ds. pulpitów zdalnych i aplikacji w firmie Citrix.

NVIDIA GRID W AKCJI

Wideo z oprogramowaniem SolidWorks przedstawiające CPU w porównaniu do GRID K2 z oprogramowaniem Citrix XenDesktop

Wideo z SolidWorks: sama jednostka CPU w porównaniu do jednostki GRID K2 z oprogramowaniem Citrix XenDesktop (00:41)

 

Wideo z aplikacją Photoshop przedstawiające CPU w porównaniu do GRID K2 z oprogramowaniem Citrix XenDesktop

Wideo z aplikacją Photoshop: sama jednostka CPU w porównaniu do jednostki GRID K2 z oprogramowaniem Citrix XenDesktop (01:05)

 

WIADOMOŚCI ZWIĄZANE Z NVIDIA GRID

 

Materiały wideo

  • Obejrzyj prezentacje produktów oraz porównania wydajności rozwiązań na naszej liście odtwarzania Youtube NVIDIA GRID.
 

ZALECANE ROZWIĄZANIA GPU