SUPERDOŁADOWANE TECHNOLOGIE
OBLICZENIOWE

DLA WSPÓŁCZESNYCH WCIELEŃ DA VINCI I EINSTEINA

Jesteśmy pionierami w dziedzinie superdoładowanych technologii obliczeniowych, które doceniają najbardziej wymagający użytkownicy komputerów na świecie - naukowcy, projektanci, artyści i gracze. Stworzyliśmy dla nich odpowiednik wehikułu czasu.

Odpowiadając na ogromny popyt na wyższej jakości grafikę 3D, a także na zapotrzebowania ogromnego rynku gamingowego, firma NVIDIA przekształciła układy GPU w komputerowy mózg, w ekscytujący sposób łącząc wirtualną rzeczywistość, obliczenia o wysokiej wydajności oraz sztuczną inteligencję.

Nadeszła era obliczeń na układach GPU

NADESZŁA ERA OBLICZEŃ
NA UKŁADACH GPU

Od 30 lat wydajność mikroprocesorów rosła co roku o 50 procent, potwierdzając tym samym Prawo Moore'a. Jednak ze względu na ograniczenia wynikające z fizyki półprzewodników, wydajność procesorów wzrasta obecnie jedynie o 10 procent rocznie.

Układy GPU NVIDIA otworzyły przed branżą nową ścieżkę rozwoju i do 2025 roku 1000-krotnie przyspieszą rozwój procesorów.

NVIDIA defines modern computer graphics

NVIDIA DEFINIUJE WSPÓŁCZESNĄ GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ

Wynalezienie przez nas układu GPU w 1999 roku umożliwiło powstanie technologii programowalnego cieniowania w czasie rzeczywistym, dając artystom nieskończone możliwości w zakresie twórczej ekspresji. Od tego czasu jesteśmy liderem w dziedzinie technologii obliczeniowych związanych z przetwarzaniem grafiki.

GEFORCE – the world’s largest gaming platform

GEFORCE - NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE PLATFORMA GAMINGOWA

Wart 100 miliardów dolarów rynek gier komputerowych jest największym na świecie rynkiem w branży rozrywkowej, a NVIDIA GeForce to jego największa platforma. Układy GPU GeForce®  GTX i oprogramowanie GeForce Experience™ przekształcają zwykłe komputery PC w potężne gamingowe maszyny. Natomiast nasze oprogramowanie GameWorks™ pozwala twórcom na projektowanie fotorealistycznych i wciągających gier.

Powering the world’s fastest supercomputers

NASZE UKŁADY NAPĘDZAJĄ NAJSZYBSZE SUPERKOMPUTERY NA ŚWIECIE

Stworzenie w 2006 roku naszego modelu programistycznego CUDA oraz jednostki GPU Tesla umożliwiło wykorzystanie możliwości GPU w zakresie obliczeń równoległych w obliczeniach ogólnego przeznaczenia. Dziś, akcelerowane na układach GPU technologie obliczeniowe stanowią najbardziej powszechną, dostępną i energooszczędną drogę rozwoju centrów danych i wysokowydajnych technologii obliczeniowych oraz napędzają najszybsze superkomputery w Stanach Zjednoczonych i Europie.

ERA SZTUCZNEJ INTELIGENCJI

Na rozwój sztucznej inteligencji wpływ miały trzy czynniki: dostępność ogromnych zbiorów danych, wynalezienie algorytmów głębokiego uczenia oraz olbrzymia moc obliczeniowa układów GPU.

Nowe usługi internetowe, takie jak Asystent Google "nauczyły się" rozpoznawać mowę człowieka. Samodzielnie jeżdżące samochody wykorzystują głębokie uczenie do rozpoznawania otaczającej je przestrzeni, a także obiektów, których należy unikać. W medycynie, sieci neuronowe szkolone na milionach obrazów medycznych pomagają w analizie skanów RM (rezonans magnetyczny), wykrywając zmiany, które do tej pory diagnozować można było wyłącznie przy użyciu inwazyjnych metod, takich jak biopsja.

Sztuczna inteligencja napędzać będzie największy postęp społeczny od czasów rewolucji przemysłowej.

“OK Google”

"OK Google"

“Samodzielnie jeżdżące samochody”

"Samodzielnie jeżdżące samochody"

“Przełomowe osiągnięcia w medycynie”

"Przełomowe osiągnięcia w medycynie"

The brain of AI cars

MÓZG SAMOCHODÓW OPARTYCH NA SI

Pojazdy autonomiczne zmodernizują wart 10 bilionów dolarów rynek transportu. NVIDIA DRIVE™ to skalowalna samochodowa platforma SI obejmująca pełen zakres rozwiązań do jazdy autonomicznej. Z platformy tej korzysta już 225 firm z całego świata - od producentów samochodów i dostawców części, po startupy i organizacje naukowe.

The brain of intelligent machines and IoT

MÓZG INTELIGENTNYCH MASZYN ORAZ INTERNETU RZECZY

Metoda głębokiego uczenia oraz łatwo dostępne czujniki stworzyły odpowiednie warunki do gwałtownego rozwoju autonomicznych maszyn opartych na koncepcji Internetu rzeczy oraz sztucznej inteligencji. Oparty na sztucznej inteligencji superkomputer dla systemów wbudowanych - NVIDIA Jetson TX2 - oferuje 1 teraFLOP mocy obliczeniowej w formie modułu wielkości karty kredytowej. Tak wielka moc obliczeniowa umożliwia rozpoczęcie nowego etapu w automatyzacji produkcji, tworzenie dronów do badania niebezpiecznych miejsc, a także robotów, które mogą dostarczać miliony przesyłek dziennie.

Inspired to give to our communities

INSPIRUJE NAS WSPIERANIE NASZYCH SPOŁECZNOŚCI

Pracowników firmy NVIDIA cechuje silne poczucie odpowiedzialności. Na działalność charytatywną przekazaliśmy w tym roku ponad 5 milionów dolarów.

Projekt Inspire, który co roku zrzesza ludzi chcących odmieniać lokalne społeczności, nabiera tempa. Tylko w tym roku, nasi pracownicy poświęcili ponad 17 tysięcy godzin na działalność wolontaryjną oraz wspierali programy edukacyjne, z których skorzystało w sumie prawie 90 tysięcy dzieci.

Przedsiębiorca roku 2017

–Fortune

Najlepsi dyrektorzy generalni

–Harvard Business Review

50 najmądrzejszych firm

–MIT Tech Review

Najbardziej innowacyjne firmy

–Fast Company

Wybór pracowników: Najlepiej oceniani dyrektorzy generalni

–Glassdoor