Demo
Zapoznaj się z najnowszymi programami demo do pobrania za darmo
Demo New Dawn

Demo New Dawn

W 2002 roku firma NVIDIA wydała demo o nazwie Dawn, aby zademonstrować moc i programowalność kart graficznych GeForce FX. Demo prezentowało niezwykle bogatą w szczegóły baśniową postać o nieskazitelnych krągłościach i realistycznej ekspresji. Wśród wielu dem technologicznych firmy NVIDIA wydanych przed i po, demo Dawn pozostało najbardziej godne zapamiętania. Był to pierwszy raz, kiedy w pełni animowana i całkowicie wiarygodna postać została powołana do życia w czasie rzeczywistym. Nawet dziś, wiele gier nie jest jeszcze w stanie osiągnąć szczegółowości na poziomie postaci z dema Dawn.

Mija dziesięć lat, a firma NVIDIA prezentuje ponownie postać Dawn w demie zatytułowanym po prostu „A New Dawn”. Na początku dema „A New Dawn” nie widać głównej postaci, zamiast tego naszym oczom ukazuje się szeroki widok na bujny las deszczowy. Paprocie delikatnie kołyszą się w świetle księżyca, winorośl pnie się po prastarym drzewie, a rozkwitające kwiaty rzucają subtelną poświatę na otaczającą je korę. Kiedy pojawia się nasza postać, widzimy ją kołyszącą się na winorośli w jej nowym domu na drzewie. Drzewo jest renderowane w najdrobniejszym szczególe z wykorzystaniem teselacji DirectX 11. W szczytowym momencie do ukazania środowiska postaci Dawn użyto powyżej czterech milionów trójkątów.

Kolejnym, znacznie udoskonalonym elementem są włosy wróżki Dawn. Oryginalna Dawn miała oddzielne kosmki włosów, ale były one nieliczne. Jej głowę zdobiło ich zaledwie 1700, a cieniowanie opierało się wyłącznie na efektach lustrzanego odbicia. Oryginalna Dawn używała także bardzo mocnego lakieru do włosów, który gwarantował, że jej włosy nie drgną nawet o milimetr; cała moc układu GPU została wykorzystana do renderowania jej postaci tak realistycznie, jak to tylko możliwe. Włosy nowej Dawn to olbrzymi krok naprzód. Dzięki teselacji DirectX 11, przeszła od skromnej liczby 1700 kosmków do 40 000 miękkich pęków włosów. Zaawansowane cieniowanie pozwala jej pięknym włosom na wyjście poza schemat czarnego jak smoła koloru. Będziesz mógł zobaczyć jak jej włosy delikatnie powiewają na wietrze odbijając i przepuszczając światło z otoczenia, przy czym sama postać wciąż pozostaje brunetką.
[771 MB]
Wprowadzone z:
GeForce GTX 690
Opublikowane:
23 July 2012
Cechy:
SLI
DirectX 11
Obsługiwane platformy (system operacyjny):
Windows Vista
Windows 7