Demo
Zapoznaj się z najnowszymi programami demo do pobrania za darmo
Realistyczny rendering ludzkiej twarzy

Realistyczny rendering ludzkiej twarzy

Poznajcie "Wirtualnego Irę". Model Ira to wielki krok naprzód w dziedzinie przechwytywania i renderowania w czasie rzeczywistym mimiki ludzkiej twarzy i stanowi namiastkę tego, czego w zakresie realizmu postaci możemy się w przyszłości spodziewać w naszych ulubionych grach.

Niniejszy materiał demonstracyjny pokazuje najnowocześniejsze osiągnięcia w dziedzinie przechwytywania ruchów mimicznych ludzkiej twarzy. Mimika aktora wcielającego się w postać Iry została zarejestrowana w technologii "light stage" w laboratorium Instytutu Kreatywnych Technologii przy Uniwersytecie Karoliny Południowej. Prowadzony przez dr Paula Debeveca zespół jest w stanie fotograficznie przechwytywać geometrię twarzy, szczegóły powierzchni oraz dane dotyczące oświetlenia, rejestrowane na twarzy aktora, bez konieczności korzystania z tradycyjnych znaczników lub specjalnego makijażu.

Dane uzyskane w laboratorium light stage są następnie wprowadzane do demonstracyjnej wersji silnika firmy NVIDIA, a po zastosowaniu technologii renderowania FaceWorks naszym oczom ukazuje się ludzka twarz renderowana w czasie rzeczywistym z niespotykanym dotąd poziomem realizmu. Cieniowanie z użyciem technologii FaceWorks zapewnia postaci Iry niezwykle realistyczną animację skóry, oczu, ust i zębów. Technika adaptacyjnej teselacji sprawia, że krzywizny twarzy modela są idealnie gładkie.

Wypróbuj ten interaktywny materiał demonstracyjny i zobacz, jak zachowuje się twarz Iry w trzech różnych modelach oświetleniowych. Dostosuj model renderowania jego skóry, aby zobaczyć efekt transmisji światła w głąb skóry. Daj się zaskoczyć realizmem ruchów jego twarzy, podczas gdy będzie wykonywał mnóstwo niezwykle realistycznych min.
[309 MB]
Wprowadzone z:
GeForce GTX Titan
Opublikowane:
10 May 2013
Cechy:
CUDA
DirectX 11
Obsługiwane platformy (system operacyjny):
Windows 7
Windows 7 64-bit
Windows 8
Windows 8 64-bit