Demo
Zapoznaj się z najnowszymi programami demo do pobrania za darmo
Benchmark Unigine Heaven

Benchmark Unigine Heaven

Heaven jest programem testującym lub inaczej benchmarkiem DirectX 11 opartym na silniku Unigine, będącym jednym z pierwszym silników do gier, które w pełni wykorzystują możliwości DirectX 11. W Heaven podejmiesz eksplorację unoszącej się na pochmurnym niebie mitycznej osady, którą ukazano w szczegółowy i realistyczny sposób dzięki zastosowaniu dynamicznej teselacji, shaderów obliczeniowych i technologii shader model 5.0.

Uruchomienie programu Heaven da Ci dobre wyobrażenie na temat tego, na ile Twój komputer PC będzie w stanie podołać następnej generacji gier stworzonych w oparciu o DirectX 11 i wykorzystujących teselację w celu uczynienia postaci i obiektów bardziej realistycznymi i naturalnymi.

Ale Heaven to nie tylko benchmark. Dzięki niemu możesz także ujrzeć dodatkowe detale, poprzez które teselacja wzbogaci gry nowej generacji. Po uruchomieniu programu testującego upewnij się, że przełączyłeś się w tryb swobodnego operowania kamerą i rozpocznij zwiedzanie osady – w trakcie obserwacji takich elementów jak brukowane schody, pokryte dachówką dachy oraz smok, przełączaj się za pomocą klawiszy F2 (tryb szkieletowy) i F3 (włączanie/wyłączanie teselacji), dzięki czemu ujrzysz jak obiekty te wyglądają po aktywowaniu i dezaktywowaniu teselacji.

Cechy i możliwości

• Obsługa DirectX 9, DirectX 10, DirectX 11 i OpenGL 4.0
• Wszechstronne wykorzystanie teselacji
• Zaawansowana technologia SSAO (screen-space ambient occlusion)
• Wolumetryczne chmury typu cumulonimbus generowane z użyciem wiernego fizycznie algorytmu
• Symulacja zmieniających się warunków oświetleniowych
• Dynamiczne niebo ze światłem rozproszonym
• Możliwość interaktywnej obsługi w trybach lot/spacer
[230 MB]
Wprowadzone z:
GeForce GTX 460 i wyższymi modelami
Opublikowane:
07 June 2010
Producent:
www.unigine.com (jezyk angielski)
Obsługiwane platformy (system operacyjny):
Windows Vista
Windows 7