POSTĘP W DZIEDZINIE RENDERINGU NA GPU

Rendering akcelerowany na GPU ulega przeobrażeniu. Udoskonalaj swój proces twórczy dzięki płynnym wizualizacjom 3D umożliwiającym łatwe i szybkie podejmowanie decyzji.

Analizuj projekty ze swoim klientem, zobacz renderowanych w czasie rzeczywistym aktorów odtwarzających swoje role lub eksperymentuj z prototypami materiałów, precyzyjnie odtwarzając prawdziwe warunki oświetleniowe. Niezależnie od tego, z jakiego narzędzia do renderowania korzystasz, układy GPU NVIDIA zrewolucjonizują Twój proces projektowania. Akceleruj swój proces renderowania dzięki wykorzystującym technologię multi-GPU stacjom roboczym opartym na układach NVIDIA® Quadro® GP100. Połącz sieć lokalnych lub zdalnych serwerów GPU z platformą NVIDIA DGX-1 lub skaluj w chmurze, by uzyskać możliwie najszybsze rezultaty.

Seria webinariów poświęconych renderowaniu na GPU

RENDERING REDSHIFT AKCELERUJE KREATYWNOŚĆ W STUDIU AIXSPONZA

Studio Aixsponza zapewnia szczegółowy przegląd swego kreatywnego toku pracy i wyjaśnia, w jaki sposób radzi sobie z procesem projektowania w oprogramowaniu Maxon Cinema 4D i Houdini do produkcji końcowych ramek materiału przy użyciu oprogramowania renderującego Redshift.

STUDIO DABARTI: RENDERING PRODUKCYJNY NA GPU Z WYKORZYSTANIEM V-RAY

Myślisz o zmianie renderingu z CPU na GPU? Posłuchaj, jak Tomasz Wyszołmirski wyjaśnia, w jaki sposób oprogramowanie V-Ray GPU firmy Chaos Group oraz firma NVIDIA zmieniły jego tok pracy i jednocześnie zmniejszyły koszty jego studia.

PARTNERZY I PRODUKTY Z DZIEDZINY RENDERINGU NA GPU

Wciąż rośnie i tak już duży ekosystem profesjonalnych technologii ray tracingu, które są akcelerowane na układach NVIDIA GPU lub tego wymagają. Oprogramowanie dostarczane przez naszych partnerów z dziedziny renderingu na GPU jest powszechnie wykorzystywane przez ponad pół miliona użytkowników końcowych w takich dziedzinach, jak profesjonalne projektowanie produktów i projektowanie budynków (AEC), a także w firmach zajmujących się tworzeniem efektów specjalnych do reklam i filmów.

Chaos Vray

V-Ray firmy Chaos Group to powszechnie używane oprogramowanie do renderingu, na którym polegają artyści i projektanci tworzący olśniewające obrazy i animacje produktów i projektów architektonicznych na potrzeby efektów wizualnych do filmów i reklam.  V-Ray GPU to sprawdzony fizyczny silnik renderowania opracowany z wykorzystaniem technologii NVIDIA CUDA, która radykalnie przyspiesza proces renderowania na układach GPU NVIDIA.  Dowiedz się więcej >

REDSHIFT

Redshift to jedyne akcelerowane na GPU oprogramowanie typu biased, co oznacza, że oferuje ono największą wśród silników renderujących na GPU elastyczność w zakresie cieniowania, oświetlenia, skryptowania i komponowania sceny. Jest to również obecnie jedyne oprogramowanie renderujące na GPU dla większych jednostek tworzących efekty specjalne i tych, które wymagają najwyższej stabilności i elastyczności.  Dowiedz się więcej >

MAXWELL firmy Next Limit
Maxwell

Maxwell to oprogramowanie do renderingu 3D dla architektów i projektantów. Oprogramowanie Maxwell słynie z jakości oraz wysokiego realizmu i oferuje doskonałe rezultaty w prostej konfiguracji, pozwalając Ci skupić się na oświetleniu. Dowiedz się więcej >

Wykres wydajności: komputer stacjonarny

Otoy Octane

Octane Render is one of the first and fastest GPU-accelerated, unbiased, physically correct renderers to be developed. Octane uses the graphics card in your computer to render photorealistic images super-fast. With Octane’s parallel compute capabilities, designers and artist can create stunning works in a fraction of the time. Dowiedz się więcej >

Wykres wydajności: komputer stacjonarny

NVIDIA Iray

NVIDIA® Iray® to wysoce interaktywne i intuicyjne, fizycznie poprawne oprogramowanie do renderingu, które tworzy fotorealistyczne obrazy symulując fizyczne zachowanie się światła i materiałów. To predykcyjne podejście powiązane ze skalowalną, światowej klasy wydajnością jednostek GPU NVIDIA zapewnia ciągłe informacje zwrotne i szybkie rezultaty.

NVIDIA Mental Ray

NVIDIA® Mental Ray® to oprogramowanie renderujące, które generuje obrazy o wyśmienitej jakości i niezrównanym realizmie. Łączy fizycznie poprawną symulację światła z pełną programowalnością, pozwalając Ci tworzyć efekty wizualne ograniczone jedynie wyobraźnią.

Rozwiązania graficzne do renderingu na GPU

SYSTEMY DO RENDERINGU

Rozwiązania NVIDIA Quadro w dziedzinie technologii obliczeniowych związanych z przetwarzaniem grafiki sprawdzają się w szeregu zastosowań związanych z renderingiem. Od modelu Quadro GP100, najszybszego obecnie pojedynczego rozwiązania graficznego do renderingu na GPU, po model Quadro P6000 wyposażony w 24 GB pamięci – rozwiązania Quadro akcelerują największe i najbardziej złożone zadania związane z renderingiem. Rendering na układach GPU może być skalowany w celu przyspieszenia procesu renderowania poprzez dodanie dodatkowych układów GPU do stacji roboczej, korzystanie z układów GPU za pośrednictwem sieci lub renderowanie na klastrach GPU w chmurze. Aby cieszyć się największą wydajnością renderowania w oparciu o dedykowane rozwiązania sieciowe, sięgnij po platformę NVIDIA DGX-1 lub certyfikowane urządzenia NVIDIA VCA, które do akceleracji renderingu mogą wykorzystywać nawet osiem ultrazaawansowanych kart graficznych Quadro. Niezależnie od swoich wymagań w zakresie renderingu, w rodzinie Quadro znajdziesz rozwiązanie, które pozwoli Ci maksymalizować wydajność renderowania.

MATERIAŁY

MATERIAŁY

Katalog NVIDIA vMaterials jest zbiorem realistycznych materiałów opisanych językiem opisu materiału NVIDIA  (Material Definition Language MDL). Zostały one zaprojektowane i zweryfikowane przez specjalistów firmy NVIDIA zajmujących się materiałami pod kątem dokładności, zarządzania i spójności, dzięki czemu, dodawanie realistycznych materiałów do Twoich projektów jest szybkie i niezawodne.

Język opisu materiału (NVIDIA Material Definition Language - MDL) pozwala na swobodną wymianę fizycznie poprawnych materiałów i światła pomiędzy obsługującymi go aplikacjami. W odróżnieniu od języka cieniowania, który tworzy programy dla określonego oprogramowania renderującego, materiały MDL określają zachowania światła na wysokim poziomie. Różne oprogramowanie renderujące oraz narzędzia interpretują zachowanie światła i tworzą najlepszy możliwy obraz, czy jest to aplikacja oparta na OpenGL, czy fizycznie poprawne oprogramowanie renderujące jak Iray, czy Chaos Group's V-Ray.

HISTORIE KLIENTÓW

Renderowanie projektów architektonicznych budynków

Architekci korzystają z rozwiązań NVIDIA przy projektowaniu nowych budynków. Przeczytaj historię >

Fotorealistyczny rendering

(ZERONE) wznosi fotorealistyczny rendering na wyższy poziom. Przeczytaj historię >

Wzrost produktywności w firmie Renault

Rozwiązania NVIDIA zwiększają produktywność w firmie Renault. Przeczytaj historię >

Renderowanie rowerów Santa Cruz

Firma Santa Cruz Bicycles uzyskała najwyższej klasy kolor bez prototypowania. Przeczytaj historię >

ZASOBY

NARZĘDZIA DO RENDERINGU NVIDIA DLA TWÓRCÓW OPROGRAMOWANIA

Program NVIDIA dla twórców oprogramowania

Firma NVIDIA jest oddana społeczności twórców oprogramowania. Zarejestruj się, aby zyskać dostęp do szerokiej gamy oprogramowania, technologii, ulepszeń i aktualizacji od firmy NVIDIA.

Dołącz do Programu NVIDIA dla twórców oprogramowania

 

DesignWorks

Odwiedź Strefę dla twórców oprogramowania, w której znajdziesz pakiety SDK, narzędzia i technologie zaprojektowane specjalnie z myślą o twórcach oprogramowania zajmujących się tworzeniem profesjonalnych aplikacji graficznych i aplikacji do zaawansowanego renderingu.

Dowiedz się więcej >

Denoiser akcelerowany przez SI

Wykorzystaj możliwości sztucznej inteligencji w renderingu za sprawą opartego na SI odszumiania. Korzystając z silnika NVIDIA OptiX 5.0, twórcy oprogramowania mogą radykalnie przyspieszyć proces szkolenia, wnioskowania i renderowania z użyciem techniki odszumiania opartej na SI.

Dowiedz się więcej >