Nowości

Nowa generacja okularów i monitorów NVIDIA 3D Vision wkracza w nowy wymiar

 
 

Nowe okulary 3D Vision 2 i jaśniejszy obraz 3D w monitorach z technologią LightBoost roztoczą przed graczami realistyczne, trójwymiarowe światy

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

3D Galsses
Asus
3D Lightboost

SANTA CLARA, Kalifornia— 14 października 2011 r. — Najlepsza technologia 3D dla PC staje się jeszcze lepsza wraz z wprowadzeniem na rynek nowych produktów NVIDIA® 3D Vision™, które zapewniają większy realizm i doskonalsze wrażenia płynące z gier 3D, filmów czy fotografii.

Jedną z funkcji NVIDIA® 3D Vision™™2, czyli następnej generacji wielokrotnie nagradzanej technologii 3D firmy NVIDIA, są nowe okulary, zaprojektowane zupełnie od podstaw z uwzględnieniem sugestii graczy. Kolejnym elementem jest unikalna technologia wyświetlania NVIDIA 3D LightBoost™, która znacząco zwiększa jakość obrazu stereoskopowego, zapewniając dwukrotnie większą jasność i dużo intensywniejsze kolory od tych spotykanych w innych technologiach 3D.

Dzięki nowym rozwiązaniom gracze otrzymują najdoskonalszą platformę do obsługi najlepszych gier 3D tej jesieni, w tym Batman: Arkham City, L.A. Noire i wiele innych. Dzięki ekosystemowi urządzeń „3D Vision Ready”, firma NVIDIA zapewnia użytkownikom najbogatszą ofertę materiałów trójwymiarowych w tej branży, a także obsługę największej liczby urządzeń.

„Połączenie okularów 3D Vision 2 firmy NVIDIA i monitorów lub komputerów przenośnych wyposażonych w technologię LightBoost umożliwia tworzenie przepięknych, jasnych i wyraźnych światów przed oczami użytkownika”, twierdzi Phil Eisler, dyrektor generalny ds. 3D Vision w firmie NVIDIA. „Zespół techników firmy NVIDIA wprowadził znaczące usprawnienia w technologii wyświetlania stereoskopowego obrazu na komputerach PC, dzięki którym wrażenia z gier uruchamianych na tej platformie są lepsze od wrażeń, jakie spotykamy w najlepszych filmach 3D”.

„Technologia 3D LightBoost stworzona przez firmę NVIDIA zapewnia niespotykaną dotychczas rzeczywistość i jakość trójwymiarowego efektu w grach, filmach i fotografiach", twierdzi David Wung, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami grupy biznesowej Open Platform (OPBG) w firmie ASUS Computer Intenational. „Dzięki 3D LightBoost i rozwiązaniom zastosowanym w naszych nowych monitorach Full HD, kolory wyświetlanych obrazów są intensywniejsze, a tekstury i subtelne szczegóły wręcz wyskakują na widza z ekranu, przez co całościowe wrażenia są czymś naprawdę wyjątkowym. Jesteśmy pierwszym producentem, który wprowadza nową jakość trójwymiarowego obrazu na rynek w postaci monitora ASUS VG278H”.

Okulary 3D Vision 2 firmy NVIDIA
Okulary NVIDIA 3D Vision zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach i entuzjastach technologii 3D. Nowe okulary są wyposażone w większe soczewki, których powierzchnia jest większa o 20% w porównaniu do modelu pierwszej generacji. Dzięki temu osiągnięto szerszy kąt widzenia i zwiększono skuteczność blokowania zewnętrznego światła, co poskutkowało zwiększeniem realistyczności efektu trójwymiarowego w grach. Ponadto okulary 3D Vision 2 zostały wykonane z miękkich materiałów kompozytowych, dzięki czemu są wygodniejsze dla tych użytkowników, którzy zakładają jednocześnie słuchawki.

Okulary wykorzystują technologię migawkową firmy NVIDIA oraz technologię transmisji bezprzewodowej realizowanej przy użyciu podczerwieni, zapewniając graczom i entuzjastom obrazu 3D dostęp do najliczniejszej kolekcji trójwymiarowych materiałów w wysokiej rozdzielczości, w tym ponad 550 gier w rozdzielczości Full HD (1080p), ponad 100 filmów 3D na płytach Blu-Ray oraz tysięcy klipów i zdjęć 3D w serwisach YouTube i 3DVisionLive.com. Okulary 3D Vision 2 są również w pełni kompatybilne ze wszystkimi dotychczas stworzonymi materiałami oznaczonymi jako „3D Vision Ready” i wszelkimi produktami 3D Vision obsługującymi tę technologię, w tym ponad 70 różnorodnymi monitorami, komputerami przenośnymi, projektorami, aplikacjami wideo i kamerami.

Technologia 3D LightBoost firmy NVIDIA
3D LightBoost to nowa technologia stworzona przez firmę NVIDIA, która umożliwia wyświetlanie trójwymiarowych obrazów cechujących się bogatszymi kolorami i dwukrotnie większą jasnością w porównaniu z obrazami tworzonymi przez inne rozwiązania 3D. Technologia ta zwiększa również jasność otoczenia wokół monitora, ułatwiając obsługę klawiatury i myszy, a także zmniejsza efekt widma charakterystyczny dla technologii stereoskopowej.

ASUS VG278H to pierwszy monitor z certyfikatem NVIDIA 3D LightBoost, cechujący się 27-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD (1920x1080) i podświetleniem LED, wyposażony w gniazda 3D HDMI 1.4 oraz Dual-link DVI, które umożliwiają rozgrywkę w pełnej rozdzielczości HD 1080p i trzech wymiarach. Ekskluzywna technologia Trace Free II firmy ASUS umożliwia wyświetlanie obrazu z częstotliwością odświeżania 120Hz i czasem reakcji 2ms, dzięki którym akcja tocząca się na ekranie jest wyjątkowo płynna. Monitor ASUS VG278H będzie dostępny na rynku pod koniec października 2011 r. w komplecie z okularami NVIDIA 3D Vision 2, w cenie 699 USD (sugerowana cena detaliczna).

Inne monitory kompatybilne z technologią NVIDIA 3D LightBoost, firm Acer i BenQ, zostaną wprowadzone na rynek w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Na rynku pojawią się również notebooki kompatybilne z technologią NVIDIA 3D LightBoost, w tym modele firmy Toshiba – Satellite P770/P775, Dynabook Satellite T572, Dynabook T572 i Qosmio X770/X775 – oraz szereg innych, które zostaną wprowadzone na rynek w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Ceny i dostępność okularów 3D Vision 2
Zestaw okularów 3D Vision 2, zawierający jedną parę okularów NVIDIA 3D Vision 2 i bezprzewodowy nadajnik podczerwieni podłączany do gniazda USB, będzie dostępny w sklepach internetowych i detalicznych na całym świecie od października, w cenie 149 USD (sugerowana cena detaliczna). Produkt będzie również dostępny w sklepie internetowym firmy NVIDIA. Dodatkowa para okularów 3D Vision 2 będzie kosztować 99 USD (sugerowana cena detaliczna). Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nvidia.pl/3dvision.

Informacje o NVIDIA® 3D Vision™
Firma NVIDIA jest liderem na rynku technologii 3D dla komputerów osobistych. Technologie 3D Vision i 3D Vision 2 firmy NVIDIA obejmują oprogramowanie 3D Vision oraz aktywne okulary migawkowe, które w połączeniu z procesorem graficznym NVIDIA i monitorem 3D umożliwiają wyświetlanie zapierających dech w piersiach stereoskopowych obrazów graczom oraz entuzjastom filmów i fotografii. Dzięki technologii 3D Vision użytkownicy otrzymują dostęp do szerokiej gamy materiałów trójwymiarowych, w tym ponad 550 gier 3D, filmów Blu-ray 3D, fotografii 3D i klipów wideo strumieniowanych przez Internet. Użytkownicy mogą również oglądać filmy 3D oraz wgrywać, współdzielić i wyświetlać fotografie w pełnej rozdzielczości w serwisie 3DVisionLive.com firmy NVIDIA – pierwszej internetowej społeczności 3D Vision na świecie. Oprócz tego, oprogramowanie 3DTV Play™ firmy NVIDIA daje użytkownikom możliwość podłączenia komputera stacjonarnego lub przenośnego do telewizorów 3D i odbiorników obsługujących połączenia HDMI 1.4, a następnie odtwarzania najnowszych materiałów 3D w wysokiej rozdzielczości, z efektami trójwymiarowymi i dźwiękiem przestrzennym wysokiej jakości.

Technologia 3D Vision Pro™ stanowi połączenie bezprzewodowych okularów migawkowych i zaawansowanego oprogramowania, które automatycznie przekształca aplikacje biznesowe w pełny, stereoskopowy trzeci wymiar, ulepszając użyteczność aplikacji oraz zwiększając produktywność. Technologia 3D Vision Pro została zaprojektowana z myślą o prezentacji obrazu wielu osobom jednocześnie, a także o pracy w środowiskach produkcyjnych. Urządzenia 3D Vision Pro pracują w oparciu o moduł dwukierunkowej komunikacji bezprzewodowej dalekiego zasięgu w paśmie 2,4GHz.

Informacje o firmie NVIDIA
W 1999 r. firma NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu procesory produkowane przez tę firmę zasilają wiele różnorodnych produktów, od smartfonów po superkomputery. Procesory mobilne firmy NVIDIA znalazły zastosowanie w telefonach, tabletach i samochodowych systemach informacyjno – rozrywkowych. Dzięki procesorom graficznym firmy NVIDIA, gracze z komputerami PC mogą cieszyć się efektownymi, wciągającymi otoczeniami w grach. Profesjonaliści używają tych procesorów do tworzenia efektów graficznych w filmach, projektując komputerowo generowane przedmioty, od kijów golfowych po samoloty pasażerskie. Natomiast naukowcy wykorzystują procesory graficzne w wysokowydajnych komputerach, przyczyniając się do rozwoju nauki. Firma posiada ponad 2100 patentów, w tym te dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym funkcje, dostępność oraz korzyści wynikające z zastosowania produktów NVIDIA® 3D Vision™ i technologii NVIDIA 3D LightBoost™ oraz wpływ patentów firmy na technologie obliczeniowe są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 31 lipca 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA oraz 3D Vision są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn