Platforma NVIDIA® HD standaryzuje rozwiązania przemysłowe dla wiodących partnerów

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
Platforma NVIDIA® HD standaryzuje rozwiązania przemysłowe dla wiodących partnerów

SaNTA CLARA, KALIFORNIA – 31 SIERPNIA 2005—NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, ma przyjemność ogłosić, iż wiodące korporacje przemysłu wideo, takie jak Adobe, Autodesk, oraz VizRT, zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kreacji i przekazu wideo, bazujące na technologii NVIDIA HD, podczas wystawy IBC 2005 w Amsterdamie (9-13 września). Unikatowe platformy wystawców oparte zostały na popularnych i ogólnodostępnych produktach NVIDIA, co stanowi znaczący przełom w przemyśle, który do tej pory uzależniony był od kosztownych rozwiązań, wymagających specjalistycznej instalacji, zarządzania i aktualizacji.

Zważywszy na fakt, iż sprzedaż urządzeń cyfrowej telewizji rośnie w lawinowym tempie, z 648.000 sztuk w roku 2000 do ponad 20 milionów sztuk w tym roku[1], należy się spodziewać podobnej skali wzrostu zapotrzebowania na emitowaną treść HD (high-definition), taką jak programy telewizyjne, transmisje sportowe czy reklamy. Aby sprostać tym potrzebom, stacje telewizyjne oraz studia produkcyjne nieustannie poszukują łatwiejszych w użyciu i efektywniejszych kosztowo produktów, umożliwiających tworzenie i emisję nowych treści HD. Rozwiązania oparte na technologii NVIDIA umożliwiają szerokie rozproszenie platform używanych do produkcji, edycji i emisji programów HD, zaspokajając tym samym gwałtownie rosnące oczekiwania rynku.

Systemy oparte na rozwiązaniach NVIDIA obejmują procesory obsługi mediów i komunikacji NVIDIA nForce™ Professional, procesory graficzne NVIDIA Quadro® oraz oprogramowanie NVIDIA, współdziałające ze sobą w sposób zapewniający należytą wydajność dla wymagających aplikacji stosowanych w technikach emisji telewizyjnej, przemyśle filmowym oraz na rynku zastosowań wideo.

”VizRT dokonał standaryzacji swoich maszyn przy wykorzystaniu produktów NVIDIA Quadro FX 4000 SDI, opierając swój wybór na niezwykłej wydajności przetwarzania grafiki, możliwości obsługi złożonych technik cieniowania oraz najwyższej jakości wyjścia sygnału wideo,” powiedział Christian Huber, dyrektor zarządzający VizRT. “Nasze kompleksowe rozwiązania umożliwiają dostarczenie klientom najnowszych technologii w szybszym czasie i przy niższych całkowitych kosztach utrzymania.”

Karty NVIDIA Quadro FX 4000 SDI, wykorzystujące technologię NVIDIA PureVideo™, stanowią w pełni zintegrowane rozwiązanie umożliwiające przenoszenie treści graficznych na obraz wideo, mające zastosowanie w szerokiej gamie aplikacji przekazu telewizyjnego, gdzie wymagane jest płynne łączenie podkładu wideo z animowaną grafiką 3D i tekstem – takich, jak transmisje sportowe, wiadomości czy prognozy pogody. 10-bitowy szeregowy interfejs cyfrowy (SDI) w standardzie high-definition zapewnia łatwość bezpośredniego podłączenia magnetowidów taśmowych, przełączników czy projektorów SDI, umożliwiając operatorom i technikom filmowym w pełni programowalny podgląd grafiki generowanej w czasie rzeczywistym na monitorach transmisyjnych HD, wykorzystywanych w procesie tworzenia i edycji treści 3D.

“NVIDIA oferuje użytkownikom oprogramowania Adobe coraz wyższą wydajność grafiki, umożliwiającą współpracę z systemami tworzenia i edycji treści cyfrowych w czasie rzeczywistym, takimi jak Adobe Premiere Pro oraz Adobe After Effects,” powiedział Steve Saylor, vice prezes działu cyfrowych technik audio i wideo w Adobe. “Profesjonalne produkty NVIDIA stały się standardem wśród wszystkich konfiguracji OpenHD, stosowanych przez naszych partnerów , oferujących linie otwartych, skalowalnych, certyfikowanych rozwiązań HDV i HD, zoptymalizowanych pod kątem zastosowań w przemyśle wideo, filmowym oraz transmisji telewizyjnej, a kosztujących znacznie mniej niż drogie systemy stosowane dotychczas.”

Procesor graficzny NVIDIA Quadro FX 540, certyfikowany dla zastosowań OpenHD, oferuje możliwości niedostępne dotąd w tym przedziale cenowym. Zaprojektowany z myślą o ogólnodostępnych systemach nieliniowej edycji (NLE) treści high-definition (HD), udostępnia takie funkcje, jak wyjście sygnałowe składowych HDTV oraz posiada certyfikaty zgodności z szeroką gamą aplikacji obróbki wideo i przekazu telewizyjnego. Dodatkowo, dzięki technologii NVIDIA SLI™, możliwe jest połączenie w jednym systemie dwóch kart graficznych, umożliwiające zastosowanie nawet trzech monitorów dla aplikacji oraz jednego monitora podglądu przekazu, co w znaczący sposób ułatwia kontrolę procesu tworzenia treści HD.

Dla tych, którzy zmuszeni są pracować poza biurem, procesory graficzne NVIDIA Quadro FX Go1400 oferują wydajność i funkcjonalność wystarczającą do spełnienia tych wymagań. Podczas wystawy IBC, oprogramowanie wspomaganego sprzętowo renderingu NVIDIA Gelato™, uruchomione na notebookach wyposażonych w procesory NVIDIA Quadro FX Go1400, umożliwi sprawdzenie ich rzeczywistych możliwości. Funkcjonalność Gelato, wykorzystywana w technice filmowej, telewizyjnej oraz studiach projektowych obejmuje techniki oświetlenia globalnego, renderingu metodą ray-tracingu, warstwowych cieni, oraz zupełnie nową technologię interaktywnego oświetnenia – Sorbetto™. Wszystkie te funkcje demonstrują możliwości graficzne przenośnych stacji roboczych nowej generacji.

Profesjonalne rozwiązania NVIDIA (//www.nvidia.pl/page/workstation.html) dostępne są na całym świecie u czołowych producentów OEM oraz partnerów NVIDIA, m.in.: PNY Technologies (USA, Europa, Azja, Afryka), Leadtek (Azja) oraz Elsa (Japonia). Zapraszamy na stoisko NVIDIA podczas wystawy IBC: Hala nr 7, stanowisko 7.920, termin: 9-13 września, miejsce: Amsterdam RAI Convention Center, strona internetowa organizatora: www.ibc.org.

[1] Źródło: CEA Market Research, 1/05, //www.ce.org/

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn