NVIDIA przedstawia nową rodzinę płyt głównych ze zintegrowaną kartą graficzną

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
Nowa rodzina płyt głównych ze zintegrowaną kartą graficzną firmy NVIDIA przeznaczona na rynek dostawców sprzętu oem i twórców systemów komputerowych

SANTA CLARA, KALIFORNIA —20 WRZEŚNIA 2005 — NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych zaprezentował dzisiaj najnowsze, przeznaczone na rynek systemów zintegrowanych, układy sterujące pracą płyty głównej, łączące w sobie funkcje nowych chipsetów NVIDIA nForce™ 400 z nową linią procesorów graficznych z serii GeForce™6.

Opracowana dla platform opartych o procesory AMD 64 rodzina chipsetów NVIDIA nForce 400 oraz procesorów graficznych GeForce 6100 zapewnia wiodącym producentom płyt głównych, m.in. firmom Albatron, ASUSTeK, Biostar, Chaintech, DFI, ECS, Epox, Foxconn, Gigabyte, Jetway, MSI i Shuttle, płyty główne ze zintegrowaną kartą graficzną zaprojektowane tak, aby:

  • Umożliwić odtwarzanie wideo w standardzie high-definition i wyjście na telewizory HD
  • Wykorzystać rdzeń graficzny procesorów GeForce6 obsługujący zarówno Microsoft® DirectX® 9.0 jak i Shader Model 3 (SM3.0) oraz
  • Zapewnić inne, ważne dla współczesnych użytkowników funkcje związane z cyfrowymi mediami, takie jak bezpieczeństwo sieciowe i bezpieczne przechowywanie danych.

Dzięki produktom NVIDIA nForce 400 i GeForce 6100 tworzącym technologiczną podstawę płyty głównej, światowi dostawcy sprzętu OEM oraz twórcy systemów komputerowych będą mogli zaprojektować przystępne w cenie, elastyczne i nowatorskie rozwiązania dla różnorodnych platform PC, łącznie ze średniej klasy komputerami przeznaczonymi dla systemu Microsoft Media Center, w postaci unikalnych komputerów o niewielkich gabarytach, przeznaczonych dla zastosowań domowych i biurowych. Ponadto, instalując w komputerach wyjścia DVI i kompozytowe umożliwiające wyświetlanie obrazu HD na telewizorze lub odbiorniku HD, dostawcy sprzętu OEM oraz twórcy systemów komputerowych będą mogli promować swoje systemy jako przygotowane do obsługi formatu HD.

Stało się to możliwe dzięki zintegrowaniu technologii NVIDIA® Pure Video™, której mechanizm akceleracji sprzętowej pozwala na płynne odtwarzanie wideo HD, łącznie z materiałami w formacie Windows Media 9 oraz MPEG 2, przy minimalnym wykorzystaniu procesora głównego. Technologia NVIDIA Pure Video zawiera także zaawansowane funkcje wideo, takie jak zaawansowane usuwanie przeplotu, inverse telecine oraz skalowanie o wysokiej jakości, dzięki czemu rywalizuje ona z wysokiej jakości stacjonarnymi odtwarzaczami DVD.

„W ciągu ostatnich lat produkty z rodziny NVIDIA nForce kompletnie zmieniły środowisko komputerów high–end, pozwalając nam na osiągnięcie znaczącej pozycji rynkowej, ale nasze nowe produkty mają na celu ekspansję w równie ważnym segmencie – na rynku zintegrowanych układów przeznaczonych dla komputerów klasy średniej, obsługiwanym głównie przez producentów OEM i systemów komputerowych”, powiedział Drew Henry, szef działu układów zintegrowanych w firmie NVIDIA. „Jesteśmy pewni, że nasza nowa seria chipsetów NVIDIA nForce 400 w połączeniu z nową rodziną procesorów graficznych GeForce 6100 zapewni ważny fundament do budowy współczesnych komputerów PC przystosowanych do obsługi wideo HD”.

„Innowacyjność firmy NVIDIA w dziedzinie chipsetów i procesorów graficznych w połączeniu z technologią AMD 64 ustanawia nowe standardy doskonałości”, powiedział Emile Ianni, wiceprezes firmy AMD. „Dzisiejsza premiera potwierdza zaangażowanie firmy NVIDIA w rozwój wydajnych układów zintegrowanych. Staramy się pomagać producentom OEM i twórcom systemów, którzy mogą oferować bogate funkcjonalnie komputery zbudowane na platformie AMD 64, przeznaczone na różne rynki, m.in. komputerów typu Media Center PC, do obsługi mediów cyfrowych, do zastosowań domowych i biurowych oraz czy uzupełniające środowiska kina domowego”.

Systemy wykorzystujące NVIDIA nForce 400 oraz GeForce 6100 dostępne będą u światowych producentów od października bieżącego roku. W tym czasie udostępnione także zostaną dodatkowe informacje o tych produktach.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn