NVIDIA® GeForce™ Go 7800GTX w najszybszych notebookach wiodących producentów

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA® GeForce™ Go 7800GTX w najszybszych notebookach wiodących producentów

THEALE, ANGLIA — 28 września 2005 — NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, zaprezentował dzisiaj nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce Go 7800 GTX, najmocniejszy procesor graficzny z linii układów firmy NVIDIA przeznaczonych dla notebooków. Nowy procesor graficzny jest od dzisiaj dostępny w notebookach następujących producentów: Eurocom Corporation, Sager Computer, Alienware Corporation, Falcon Northwest, Voodoo Computers, ABS Computer Technologies, Hypersonic PC Systems, Evesham Technology, oraz ProStart Computer.

„Notebooki wkroczyły w nową erę wydajności i jakości obsługiwanych funkcji” stwierdził Rob Csongor, naczelny dyrektor działu mobilnych procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Dzięki wydajności dwa razy większej niż w układach poprzedniej generacji, GeForce Go 7 pozwala grać w najnowsze i przyszłe gry oraz odtwarzać filmy wideo w formacie high–definition, a wszystko to przy zmniejszonym poborze energii”.

Zbudowany w oparciu o doskonałą wersję przeznaczoną dla komputerów typu desktop, procesor graficzny NVIDIA GeForce Go 7800 GTX posiada zaprojektowaną od nowa architekturę, zawierającą wiele istotnych ulepszeń, miedzy innymi:

  • Nową architekturę programowalnych shaderów, dwukrotnie wydajniejszych niż poprzednia generacja procesorów graficznych dla notebooków
  • Obsługę najnowszych gier i aplikacji z technologią DirectX 9 Shader Model 3.0 oraz HDR, wymaganą przez twórców realistycznych gier rozgrywanych w czasie rzeczywistym
  • Zaawansowaną technologię zarządzania energią PowerMizer™, zwiększającą czas życia baterii i zmniejszającą wydzielanie ciepła
  • Technologię NVIDIA PureVideo™ drugiej generacji, pozwalającą na odtwarzanie na notebooku filmów wideo o jakości kina domowego

Więcej informacji na temat możliwości zakupu znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn