Profesjonalne karty graficzne firmy NVIDIA w komputerach Power Mac G5

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Profesjonalne karty graficzne firmy NVIDIA w komputerach Power Mac G5

NVIDIA Quadro® FX 4500 w nowych komputerach Power Mac G5 oferuje w profesjonalnych aplikacjach najwyższy poziom wydajności

THEALE, ANGLIA – 24 października 2005 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że najbardziej zaawansowany profesjonalny procesor graficzny tej firmy, NVIDIA Quadro FX 4500, jest teraz dostępny jako opcjonalny element wyposażenia nowych komputerów Apple® Power Mac® G5. Karta graficzna NVIDIA Quadro FX 4500 obsługuje maksymalnie dwa 30–calowe wyświetlacze Apple Cinema HD i przyspiesza wyświetlanie aplikacji wykorzystywanych w takich dziedzinach jak tworzenie treści cyfrowych, badania naukowe i wizualizacje 3D.

„Power Mac jest jedną z tych platform, które przeznaczone są dla tych użytkowników, którzy projektują i tworzą najbardziej atrakcyjną grafikę i filmy wideo”, powiedział Dan Vivoli, wiceprezes działu marketingu w firmie NVIDIA. „Wprowadzając tę zaawansowaną kartę graficzną przeznaczoną dla komputerów Power Mac G5, NVIDIA i Apple udostępniają najmocniejszą kartę graficzną firmy NVIDIA zupełnie nowej rzeszy użytkowników”.

„Power Mac G5 Quad jest najwydajniejszym systemem jaki kiedykolwiek wyprodukowaliśmy” powiedział David Moody, wiceszef światowego działu marketingu firmy Apple. „Połączenie mocy dwóch dwurdzeniowych procesorów oraz najszybszej karty graficznej NVIDIA Quadro daje naszym klientom niespotykaną wydajność”.

Procesory z serii NVIDIA Quadro, certyfikowane do współpracy z wiodącymi aplikacjami z dziedziny CAD, tworzenia treści cyfrowych, wideo i wizualizacji naukowych, są przez specjalistów z tych branż powszechnie uznawane za wzorzec wydajności i jakości.

Alias® Maya®, zintegrowany pakiet do tworzenia animacji, efektów specjalnych, modelowania i renderingu, powszechnie stosowany przy tworzeniu filmów, gier i we wzornictwie, jest pierwszą aplikacją w pełni zgodną z komputerami Power Mac G5 z procesorem NVIDIA Quadro FX 4500. „Alias i NVIDIA ściśle współpracują starając się zapewnić pełną zgodność naszych produktów programowych i sprzętowych, umożliwiającą naszym klientom realizację ich zwiększających się ciągle potrzeb”, powiedział Kevin Tureski, szef działu tworzącego program Maya w firmie Alias. „Maya to bardzo wymagająca aplikacja, obsługiwana przez bardzo wymagających użytkowników. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że już w dniu premiery możemy zakwalifikować do współpracy z nią komputer Power Mac G5 z kartą NVIDIA Quadro FX 4500. To idealna platforma do tworzenia i edycji cyfrowych treści”.

Procesor graficzny NVIDIA Quadro FX 4500 oferuje wiele funkcji, których wymagali użytkownicy komputerów Power Mac G5. 32–bitowa zmiennoprzecinkowa precyzja koloru zgodna z wymaganiami IEEE oraz 512 MB dedykowanej pamięci graficznej oferują niezwykłą jakość obrazu bez wpływu na wydajność. Wąskie gardła systemu są dodatkowo eliminowane przez zastosowanie magistrali PCI Express, która jest w stanie przesłać 4 GB danych na sekundę oraz przez wydajność sprzętowo akcelerowanego odczytu danych z karty graficznej, wynoszącego 2 GB na sekundę. Wśród obsługiwanych metod wyjść znajduje się obsługa dwóch wyświetlaczy Apple Cinema HD o wysokiej rozdzielczości oraz nowa dla użytkowników Power Mac G5 funkcja wyświetlania poczwórnie buforowanego obrazu stereoskopowego w profesjonalnych aplikacjach OpenGL.

Oprócz procesora graficznego NVIDIA Quadro FX 4500, przeznaczonego przede wszystkim dla użytkowników profesjonalnych, Apple oferuje nabywcom komputera Power Mac G5 także zaawansowaną kartę graficzną NVIDIA® GeForce® 7800 GT, zaprojektowaną tak, by w szerokiej gamie programów uzyskiwać ona mogła niezwykłą wydajność i oferować doskonałą jakość obrazu. Standardowe wersje komputerów Power Mac wyposażone są w procesory graficzne NVIDIA GeForce 6600. Więcej informacji na temat kart graficznych NVIDIA znaleźć można na stronie //www.nvidia.pl. Z kolei na stronie firmy Apple www.apple.com uzyskać można dodatkowe informacje na temat nowego komputera Power Mac G5.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn