Nowy procesor graficzny NVIDIA® GeForce™ 6800 GS dostępny jeszcze przed świętami

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Nowy procesor graficzny NVIDIA® GeForce™ 6800 GS dostępny jeszcze przed świętami

Procesor graficzny NVIDIA GeForce 6800 GS podnosi poprzeczkę w segmencie kart graficznych o średniej wydajności

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 7 LISTOPADA 2005 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, przedstawił dzisiaj nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce 6800 GS, najnowszy element rodziny doskonałych procesorów graficznych tej firmy. Nowy produkt doskonale sprawdzi się w najnowszych, pojawiających się przed Świętami grach, a w segmencie kart graficznych o średniej wydajności wyraźnie podniesie oczekiwania dotyczące ich mocy.

„Jeśli spojrzymy na listę gier, które będą się najlepiej sprzedawały w sezonie świątecznym – na przykład Age of Empires 3™, Call of Duty™ 2, Quake™ 4 czy Serious Sam™ 2 — zauważymy, że ich wspólną cechą jest obsługa najnowszych funkcji 3D, które wymagają dużej wydajności”, powiedział Ujesh Desai, dyrektor działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Karty graficzne wyposażone w procesor graficzny GeForce 6800 GS oferują wszystkie te najnowsze efekty graficzne przy odpowiedniej wydajności, ale teraz w nowszej, niższej cenie”.

Zbudowany w oparciu o doskonałą architekturę procesorów GeForce 6, układ GeForce 6800 GS oferuje najnowsze technologie, takie jak obsługa Shader Model 3.0, oświetlenia HDR oraz technologia wieloprocesorowa NVIDIA SLI™. Układ GeForce 6800 GS wyposażony jest 256-bitowy interfejs pamięci oraz silnik przetwarzania filmów wideo, oferujący doskonałą jakość odtwarzania filmów także w formacie high–definition.

Karty graficzne z procesorem NVIDIA GeForce 6800 GS, produkowane przez wiodących producentów kart graficznych takich jak Albatron, Chaintech Computer Co. Ltd., eVGA.com Corporation, Galaxy, Innovision, Leadtek Research Inc., MSI Computer Corporation, Palit Microsystems, Inc., PNY Technologies, Inc., Point of View, Prolink, Sparkle Computer Co. Ltd., czy XFX, dostępne są od dzisiaj w sprzedaży w cenie około 249 dolarów. Karty z układami GeForce 6800 GS dostępne są w najważniejszych sklepach internetowych oraz jako element wyposażenia komputerów oferowanych przez największych producentów.

Więcej informacji na temat procesora graficznego NVIDIA GeForce 6800 GS znaleźć można w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl. Można tam także uzyskać informacje o możliwościach zakupu kart graficznych z tym procesorem.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn