Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce 7800 GTX 512 podnosi wydajność o 33%

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce 7800 GTX 512 podnosi wydajność o 33%

Nowy procesor graficzny to więcej pamięci, wyższe częstotliwości taktowania oraz natychmiastowa dostępność na całym świecie

THEALE, ANGLIA — 14 LISTOPADA 2005 — Nadszedł czas planowania świątecznych zakupów i po raz kolejny gry komputerowe oraz sprzęt do grania są na czele list prezentów. Ale co kupić graczowi, który ma już prawie wszystko?

NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, zna już odpowiedź na to pytanie – nowy, dostępny od dzisiaj procesor graficzny NVIDIA GeForce 7800 GTX 512. Doskonale znany układ GeForce 7800 GTX już uznawany jest przez wielu ekspertów za najszybszy na świecie, ale nowy, turbodoładowany chip GeForce 7800 GTX 512 oferuje w najnowszych grach zupełnie niebywałą wydajność.

Procesor graficzny GeForce 7800 GTX 512 jest tak szybki, że już posłużył do pobicia rekordu świata w programie 3DMark05 w kategorii pojedynczych kart graficznych. Pochodzący z Singapuru entuzjasta komputerów Shamino pobił poprzedni rekord o 2500 punktów, uzyskując w systemie z jedną kartą GeForce 7800 GTX 512 wynik 13396 punktów[i].

Nowy procesor graficzny GeForce 7800 GTX 512 oferuje niesamowitą wydajność w najbardziej oczekiwanych grach okresu świątecznego – zmierzony wzrost wydajności w stosunku do układu GeForce 7800 GTX wynosi 33%[ii].

„W nadchodzące Święta pojawi się wiele gier, które wykorzystują takie same efekty specjalne, jakie widzieliśmy do tej pory w kinowych filmach animowanych, i które poważnie obciążają nawet najmocniejsze komputery”, powiedział Ujesh Desai, dyrektor działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Dla wielu graczy oznacza to konieczność aktualizacji sprzętu. Najlepszym przykładem takiej nowej gry jest F.E.A.R.™ firmy Monolith.”

„F.E.A.R. rzeczywiście ustanawia nowy standard w grach i do jakości jej grafiki nie można mieć żadnych zastrzeżeń”, stwierdził w swoim artykule Derek Wilson, redaktor zajmujący się sprzętem w portalu Anandtech (www.anandtech.com). „W dziedzinie grafiki F.E.A.R. to pionier nowej generacji gier. To także pierwsza gra, która, po wybraniu maksymalnych ustawień jakości grafiki, potrafi rzucić na kolana nawet najpotężniejszą kartę graficzną.”

Procesor graficzny NVIDIA GeForce 7800 GTX 512 zbudowany jest w oparciu o uznaną architekturę układów z serii GeForce 7, zawierającą najnowsze technologie w dziedzinie efektów graficznych, takie jak między innymi obsługa Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0, technologii NVIDIA SLI, oświetlenia High Dynamic Range (HDR), technologii NVIDIA PureVideo™ i zaawansowanych algorytmów wygładzania krawędzi. Aby uzyskać zdumiewającą wydajność, NVIDIA dodała w układzie GeForce 7800 GTX 512 obsługę 512 MB szybkiej pamięci graficznej oraz zwiększyła częstotliwość taktowania rdzenia graficznego. Takie połączenie najnowszych technologii 3D i zadziwiającej wydajności to marzenie każdego zapalonego gracza.

Karty graficzne wyposażone w procesor GeForce 7800 GTX 512, produkowane przez takie firmy jak Asus, XFX, Gainward, MSI, Point of View, BFG i EVGA, są od dzisiaj dostępne w największych sklepach internetowych. W karty graficzne z procesorem GeForce 7800 GTX 512 wyposażone są także najszybsze, przeznaczone do gier komputery takich firm jak Voodoo PC, ABS, Alienware, Axcelerate Computers, Biohazard PC, Cyberpower, Falcon Northwest, Hypersonic, iBuyPower, Komplett, Overdrive PC, PC Club, Polywell, Scan, Velocity Micro i Vicious PC.

Więcej informacji o procesorze graficznym NVIDIA GeForce 7800 GTX 512 oraz o możliwościach zakupu kart graficznych z tym procesorem znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

[i] Rekord uzyskany w programie 3DMark 2005 Rev. 2, na płycie głównej DFI LP UT NF4 Expert z procesorem AMD Athlon 64 3803 MHz, w rozdzielczości 1024 x 768 przy domyślnych ustawieniach; karta graficzna GeForce 7800 GTX 512 w trybie pojedynczego procesora graficznego, sterowniki 81.89. Wynik można obejrzeć na stronie //www.vr-zone.com/.

[ii] Wzrost wydajności uzyskany dzięki uśrednieniu wzrostów wydajności zmierzonych w poniższych benchmarkach, wykonanych na kartach GeForce 7800 GTX i GeForce 7800 GTX 512 w rozdzielczości 1600x1200 z antyaliasingiem 4x i filtrowaniem anizotropowym 8x w systemie z procesorem AMD 2.8 GHz FX57, płytą główną Asus nForce4 SLI x16 i 1 GB pamięci: 3DMark03, 3DMark05, Battlefield2, Chronicles of Riddick, Doom3, Far Cry, Quake4, Splinter Cell Chaos Theory, Half Life2 Lost Coast, Shadermark, F.E.A.R oraz Serious Sam 2.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn