Yahoo! Music i NVIDIA przedstawiają „yahoo! Artist Mods” - program dla fanów wideoklipów

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Yahoo! Music i NVIDIA przedstawiają „yahoo! Artist Mods” - program dla fanów wideoklipów

Jako pierwsi wideoklipy i gry komputerowe połączyli Disturbed i Tommy Lee

SANTA MONICA, KALIFORNIA i SANTA CLARA, KALIFORNIA, 8 GRUDNIA 2005 — Yahoo! Music, największa internetowa strona poświęcona muzyce oraz NVIDIA Corporation przedstawiły dzisiaj “Yahoo! Artist Mods”, nowy program pozwalający na tworzenie animowanych muzycznych klipów wideo, łączących muzykę z interaktywną animacją cyfrową.

Jako pierwsze zaprezentowano dwa wideoklipy: „Just Stop” zespołu Disturbed oraz „Good Times” Tommy’ego Lee. Następne trzy utwory, między innymi autorstwa Seana Paula i Lil’ Wayne’a, pojawią się niebawem, tworząc serię pierwszych pięciu utworów.

„Yahoo! Artist Mods to doskonałe połączenie dwóch rodzajów rozrywki – gier komputerowych i wideoklipów” powiedział Dave Goldberg, dyrektor generalny Yahoo! Music. „Cieszymy się, że możemy jako pierwsi zaprezentować w Internecie tę nowoczesną technologię i umożliwić fanom większą kontrolę nad ich muzycznymi doznaniami”.

Yahoo! Artist Mods prezentuje najpopularniejszych artystów za pomocą cyfrowych modeli ich postaci, elementów sceny oraz instrumentów. Aby stać się „wirtualnym reżyserem” kontrolującym tła, oświetlenie i kąty widzenia kamery, wystarczy pobrać ze strony NVIDIA nZone (//uk.nzone.com/object/nzone_artistmods_home_uk.html) program ModMaker. Po nagraniu nowego wideoklipu możemy go odtwarzać i przesyłać znajomym za pomocą poczty elektronicznej.
ModMaker został opracowany przez firmę Big Bear Entertainment dla Yahoo! Music za pomocą profesjonalnej technologii graficznej NVIDIA Quadro®. Najlepszą wydajność tego programu uzyskamy odtwarzając wideoklipy na komputerach wyposażonych w procesory graficzne NVIDIA® GeForce®. Tony Shiff, szef firmy Big Bear Entertainment, stwierdził: „Używając sprzętu firmy NVIDIA mogliśmy stworzyć w pełni animowane wideoklipy w ciągu paru tygodni, nie zaś miesięcy”.

Yahoo! Music będzie promować program Yahoo! Artist Mods w całej swojej obszernej sieci, łącznie z umieszczeniem odnośnika na stronie głównej Yahoo!. Zbiór cyfrowych wideoklipów będzie regularnie zaktualizowany i dostępny na stronie //music.yahoo.com/promos/artistmods, odległej tylko o krok (klik) od głównej strony Yahoo! Music, odwiedzanej co miesiąc przez 23 miliony użytkowników. Wideoklipy Yahoo! Artist Mods dostępne będą także w ogólnym zbiorze teledysków udostępnianych na stronie Yahoo! Music.

O Yahoo! Music
Yahoo! Music (//music.yahoo.com) oferuje największy dostępny online zbiór informacji i wszelkich innych danych dotyczących muzyki. Yahoo! Music udostępnia strumieniowe pliki audio, największą internetową kolekcję teledysków, radio internetowe i wiadomości dotyczące wszelkich gatunków muzyki.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn