NVIDIA przejmuje firmę ULI electronics, czołowego producenta chipsetów

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA przejmuje firmę ULI electronics, czołowego producenta chipsetów

TAJPEJ, TAJWAN i THEALE, ANGLIA, 14 GRUDNIA 2005 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj o podpisaniu końcowej umowy przejęcia firmy ULi Electronics Inc. (ULi), jednego z najbardziej cenionych producentów chipsetów. Główna siedziba firmy mieści się w Tajpej na Tajwanie, zaś dodatkowe biura znajdują się także w miastach Hsinchu i Shenzhen, w Szanghaju oraz w San Jose w Kalifornii.

Firma ULi znana jest z produkcji innowacyjnych chipsetów do płyt głównych oraz innych, m.in. multimedialnych układów elektronicznych. Przejęcie ULi jest dla firmy NVIDIA świadectwem ciągłych inwestycji w rozwój rozwiązań platformowych, znanych z takich produktów jak chipsety NVIDIA nForce® oraz procesory graficzne NVIDIA® GeForce® i NVIDIA Quadro®. Przejęcie ma także zwiększyć sprzedaż produktów firmy NVIDIA oraz wzmocnić jej pozycję na rynkach Tajwanu i Chin.

W myśl warunków umowy NVIDIA zapłaci 19 nowych dolarów tajwańskich za każdą akcję firmy ULi, co oznacza, że koszt transakcji wyniesie około 52 milionów dolarów amerykańskich. Przejęcie, które ma zakończyć się w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2007 (do końca maja 2006 r.), zgodne jest z przepisami prawnymi dotyczącymi operacji tego typu oraz innymi ustaleniami końcowymi.

Prezes i dyrektor generalny firmy ULi, Alex Kuo, zajmie w firmie NVIDIA stanowisko osoby odpowiedzialnej za sprzedaż chipsetów na obszarze Azji, ich marketing i szeroko rozumiane wsparcie techniczne. Dotychczasowi klienci ULi mogą w najbliższej przyszłości spodziewać się utrzymania dostaw.

Prezes i dyrektor generalny firmy NVIDIA, Jen-Hsun Huang stwierdził: „Alex i jego zespół stworzyli firmę cenioną na rynku chipsetów za nowatorstwo ich produktów. Przejęcie ULi pozwoli nam wykorzystać zespół wielce utalentowanych inżynierów i rozszerzyć działalność na polu produkcji i projektowania chipsetów, a także umożliwi rozszerzenie kontaktów z klientami z Azji”.

„Zakładając ULi wiedzieliśmy, że rynek chipsetów ma ogromne możliwości”, dodał Alex Kuo. „Potencjał firmy NVIDIA w dziedzinie technologii i marketingu pozwoli przejętemu zespołowi ULi na dalszy, efektywny rozwój”.

NVIDIA jest największym na świecie dostawcą chipsetów dla płyt głównych dla procesorów firmy AMD (według raportu firmy Mercury Research dotyczącego rynku procesorów w trzecim kwartale 2005 r.). Dochód ze sprzedaży układów tego typu wzrósł o 100% w stosunku rocznym i osiągnął rekordowy poziom w piątym z kolei kwartale.

O firmie ULi
ULi Electronics Inc. jest wiodącą firmą w dziedzinie projektowania układów scalonych, tworzącą wysokiej klasy rozwiązania dla elektroniki konsumenckiej i profesjonalnych produktów komputerowych. Wysoka pozycja na rynku IT sprawia, że firma ULi jest ważnym dostawcą komponentów elektronicznych pozwalających na budowę wysoce zintegrowanych, wydajnych i oszczędnych rozwiązań sprzętowych. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie www.uli.com.tw.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn