NVIDIA® prezentuje na CES procesory graficzne obsługujące grafikę i obraz high definition

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA® prezentuje na CES procesory graficzne obsługujące grafikę i obraz high definition

Gry i wideo High Definition na stoisku firmy NVIDIA

CONSUMER ELECTRONICS SHOW (CES) — LAS VEGAS, NEVADA — 5 STYCZNIA 2006 — W miarę jak cyfrowa era staje się dla nas coraz większą oczywistością, nabiera także znaczenia jakość przekazów wizualnych. Przechadzka po stoisku firmy NVIDIA na targach Consumer Electronics Show (CES), które odbywają się właśnie w Las Vegas, uświadamia nam, że firma ta znajduje się w samym centrum cyfrowej rewolucji. Grafikę o wysokiej jakości (high definition), prezentowaną w grach i na obrazie wideo znajdziemy na różnych platformach, których sercem są potężne procesory graficzne firmy NVIDIA, zaprojektowane po to, by zapewnić płynne odtwarzanie wideo o jakości high definition oraz nieskazitelny obraz.

Aby dowiedzieć się więcej, w dniach 5–9 stycznia odwiedź stoisko firmy NVIDIA na targach CES (Las Vegas Convention Center, sala South Hall, stoisko 36200).

„NVIDIA ma wyjątkowe doświadczenie w produkcji układów, które przetwarzają cyfrowe informacje bardzo szybko, oferują przy tym wysoką jakość”, powiedział Rob Csongor, wiceszef marketingu firmy NVIDIA. „Rozwój cyfrowych mediów stawia firmę NVIDIA na uprzywilejowanej pozycji, gdyż możemy wykorzystać naszą specjalistyczną wiedzę i szybko dostosować naszą technologię do nowych wymagań, stosując nasze układy na nowych platformach”.

Na stoisku firmy NVIDIA, grafikę wysokiej jakości możemy zauważyć niemal we wszystkich zastosowaniach. Prezentowane są między innymi:

 • Komputery PC pełniące rolę kina domowego
  • Pierwszy na świecie komputer z interfejsem HDMI (High-Definition Multimedia Interface) czyli Sony VAIO VGX-XL1 Digital Living System, wyposażony w procesor graficzny NVIDIA GeForce® 6200 oraz technologię PureVideo™.
  • Duży wybór najnowszych komputerów typu Media Center z bezgłośnymi, chłodzonymi pasywnie, procesorami GeForce 6600.
 • Gry z obrazem wysokiej jakości
  • Pełną linię procesorów graficznych z serii NVIDIA GeForce® 6 oraz GeForce 7, oparte na uznanej technologii i wyposażone w najnowsze technologie, pozwalające na uzyskanie niezwykłych efektów.
  • Gry uruchamiane w wysokiej rozdzielczości, wyświetlane na najnowszym, 30–to calowym panelu Dell 3007 WFP.
  • Najnowsze gry z grafiką o wysokiej jakości, między innymi Dungeons & Dragons Online: Stormreach firmy Turbine Entertainment/Atari, Empire Earth II: The Art of Supremacy firmy Vivendi-Universal, F.E.A.R. firmy Vivendi-Universal, The Lord of the Rings: Battle for Middle Earth 2 firmy Electronic Arts, SWAT 4: The Sketchkov Syndicate firmy Vivendi-Universal oraz TimeShift firmy Atari.
 • Aplikacje do profesjonalnej obróbki obrazu
  • Prezentacje partnerów firmy NVIDIA, którzy wykorzystują technologię PureVideo na wszystkich etapach profesjonalnej i pół–profesjonalnej obróbki obrazu wideo.
  • Firmy 3D Edit i Red Giant Software prezentujące edycję obrazu HD wideo, wykorzystującą technologię NVIDIA PureVideo.
 • Sprzętowa akceleracja wyświetlania obrazu z nośników HD DVD i Blu-ray
  • Firmy Cyberlink, Intervideo i Nero zaprezentują odtwarzanie filmów zapisanych w formacie następnej generacji H.264/MPEG-4 AVC, który będzie używany na płytach HD DVD i Blu-ray
 • Przetwarzanie grafiki na miniaturowych urządzeniach przenośnych
  • Urządzenia wyposażone w procesor graficzny NVIDIA GoForce 3D 4800, między innymi Motorola RAZR V3x oraz najnowszy telefon z serii Sony Ericsson Walkman™ – Sony Ericsson W900i.
  • Urządzenia wyposażone w procesor graficzny NVIDIA GoForce 4000, między innymi telefony komórkowe LG KC 8100, Kyocera C76 i DO3, Motorola E1000, V980 i V1070 oraz SimCom S788.
 • Microsoft® Vista®
  • Prezentowane także zostaną innowacje graficzne, które zawierać będzie Microsoft® Windows® Vista®, nowy system operacyjny firmy Microsoft, do którego obsługi są już przystosowane różne procesory graficzne firmy NVIDIA.

Obsługiwana przez procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce 6 i 7 technologia NVIDIA PureVideo pozwala na uzyskanie na komputerach PC obrazu wideo o jakości zestawów kina domowego – czystego, jasnego, o żywych kolorach i we wszystkich wysokich rozdzielczościach (HD). Obraz HD generowany jest dzięki technologii NVIDIA PureVideo, która dzięki sprzętowej akceleracji i zaawansowanym algorytmom przetwarzania pozwala na uzyskanie idealnie płynnego i krystalicznie czystego obrazu przy minimalnym obciążeniu procesora głównego. Wśród obsługiwanych formatów znajdują się H.264/MPEG4-AVC, Windows® Media Video 9 oraz MPEG 2.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn