Technologia firmy NVIDIA w pierwszym komputerze SONY ze złączem HDMI

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Technologia firmy NVIDIA w pierwszym komputerze SONY ze złączem HDMI

Technologie firmy NVIDIA z obsługą HDMI oraz NVIDIA PureVideo™ zapewniają komputerowemu zestawowi kina domowego firmy Sony nieskazitelną jakość obrazu i łatwość połączeń

CONSUMER ELECTRONICS SHOW (CES) — LAS VEGAS, NEVADA — 5 STYCZNIA 2006 —NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że pierwszy komputer firmy Sony ze złączem HDMI, VAIO VGX-XL1 Digital Living System, wyposażony jest w procesor graficzny NVIDIA GeForce® 6200 z technologią NVIDIA PureVideo.

Interfejs High-Definition Multimedia Interface (HDMI) opracowany został jako standard połączeń dla urządzeń HDTV oraz urządzeń elektroniki konsumenckiej. Jest on pierwszym i jedynym cyfrowym interfejsem umożliwiającym jednoczesne przesyłanie nieskompresowanego sygnału wideo high–definition oraz wielokanałowego dźwięku razem z sygnałami sterującymi. Standard ten, pierwotnie stosowany w elektronice, może być teraz wykorzystany także w komputerach PC. Wprowadzony na rynek japoński komputer VAIO X Living System jest pierwszym na świecie pecetem ze złączem HDMI obsługującym w pełni cyfrowe tunery typu 1080i.

„HDMI to jedyny interfejs, który może jest w stanie przesyłać nieskompresowany sygnał wideo high–definition oraz nieskompresowany wielokanałowy dźwięk we wszystkich formatach HD, łącznie z 720p, 1080i, nawet z najnowszym 1080p”, powiedział Scott Vouri, dyrektor generalny działu produktów multimedialnych w firmie NVIDIA. „Połączenie naszej technologii PureVideo oraz interfejsu HDMI pozwala na konstruowanie komputerów w pełni wykorzystujących standard HD”.

Wykorzystując pojedynczy kabel, interfejs HDMI może połączyć wszelkie urządzenia, wyświetlacze i komponenty HD, znacznie upraszczając instalację systemów kina domowego i redukując ilość kabli połączeniowych. Wykorzystanie technologii NVIDIA PureVideo oraz interfejsu HDMI pozwala na transmitowanie z komputera PC krystalicznie czystego obrazu wideo o jakości high–definition i dźwięku do urządzeń HDTV. Użytkownicy mogą od teraz wykorzystać swoje pecety do podniesienia jakości obrazu uzyskiwanego w urządzeniach kina domowego.

Technologia NVIDIA PureVideo dostępna w procesorach graficznych z serii GeForce 6 i 7 pozwala na uzyskiwanie w komputerach PC obrazu wideo o jakości zestawu kina domowego – idealnie czystego, o żywych kolorach i we wszystkich rozdzielczościach HD. Wysokiej jakości obraz uzyskiwany jest w wyniku akceleracji sprzętowej, dzięki czemu możliwe jest płynne odtwarzanie wideo HD, także w formatach H.264 / MPEG4-AVC, Windows Media 9 i MPEG 2, przy minimalnym obciążeniu procesora głównego. Technologia PureVideo udostępnia również wiele funkcji obróbki obrazu, między innymi przestrzenno–czasowe usuwanie przeplotu, inverse telecine oraz wysokiej jakości skalowanie.

Sony VAIO® XL1 Digital Living System™ to idealne połączenie doskonałej jakości zestawów kina domowego firmy Sony oraz znanych komputerów VAIO®. Zawiera on zmieniacz płyt o pojemności 200 krążków oraz specjalnie dostosowany system Windows® XP Media Center Edition 2005. Dzięki temu wszelkie czynności związane z obsługą tego urządzenia, takie jak nagrywanie programów telewizyjnych, zarządzanie cyfrowymi danymi, zdjęciami, płytami CD i DVD itp., stają się proste i łatwo dostępne.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn