Produkty firmy NVIDIA zwiększają graficzne możliwości systemu Microsoft Windows Vista

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Produkty firmy NVIDIA zwiększają graficzne możliwości systemu Microsoft Windows Vista

CONSUMER ELECTRONICS SHOW (CES) — LAS VEGAS — 6 STYCZNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że dostosowuje swoje produkty do opracowywanego właśnie systemu Windows Vista. Większość procesorów graficznych firmy NVIDIA jest już kompatybilna z najnowszymi wersjami testowymi nowego systemu.

System Windows Vista, którego wydanie przewidziane jest na drugą połowę bieżącego roku, w znaczący sposób zwiększy wykorzystanie procesorów graficznych w codziennej pracy. Windows Vista zawierać będzie nowy mechanizm menadżera okien (Desktop Compositing Engine), który posługiwać się będzie procesorem graficznym w celu zwiększenia funkcjonalności i atrakcyjności procesu korzystania z interfejsu użytkownika.

Następujące produkty firmy NVIDIA są obsługiwane przez najnowszą wersję systemu Vista (Windows Vista Community Technology Preview):

  • NVIDIA® GeForce® FX (seria procesorów graficznych w wersjach dla desktopów i notebooków)
  • NVIDIA GeForce 6 (seria procesorów graficznych w wersjach dla desktopów i notebooków)
  • NVIDIA GeForce 7 (seria procesorów graficznych w wersjach dla desktopów i notebooków)
  • NVIDIA GeForce 6 (seria procesorów graficznych zintegrowanych na płycie głównej)

Powyższa lista rozszerzona jest o pełną sprzętową i programową obsługę systemów 32– i 54–bitowych oraz takich technologii jak NVIDIA SLI™. Ujednolicona architektura sterowników NVIDIA (Unified Driver Architecture – UDA) zostanie rozszerzona i w pełni obejmie obsługę systemu Windows Vista.

„NVIDIA ściśle współpracuje z firmą Microsoft rozwijając kluczowe elementy podsystemu graficznego systemu Windows Vista konieczne do zapewnienia optymalnej jego obsługi na różnych platformach”, powiedział Lew Wagman, szef strategii marketingowych w firmie NVIDIA. „Jesteśmy przekonani, że procesory graficzne staną się centralnym punktem wielu technologii systemu Vista, między innymi odtwarzania filmów HD-DVD i telewizji HD oraz obróbki wideo”.

„Windows Vista zapewni użytkownikom niespotykane dotąd możliwości w zakresie wydajnej pracy i cyfrowej rozrywki”, powiedział Dave Wascha, szef programu partnerskiego Windows Vista w firmie Microsoft. „Produkty firmy NVIDIA ułatwią użytkownikom pełne wykorzystanie nowych graficznych możliwości systemu Vista”.

Więcej informacji na temat produktów firmy NVIDIA i systemu Windows Vista znaleźć można pod adresem //www.nvidia.pl/page/technology_vista_home.html.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn