NVIDIA prezentuje trzy nowe, przeznaczone dla notebooków procesory graficzne z serii GeForce® Go 7

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA prezentuje trzy nowe, przeznaczone dla notebooków procesory graficzne z serii GeForce® Go 7

Nowe procesory graficzne GeForce Go 7800, GeForce Go 7600 i GeForce Go 7400 znajdują zastosowanie w najnowszej platformie Intel Centrino

CONSUMER ELECTRONICS SHOW (CES) — LAS VEGAS, NEVADA — 5 STYCZNIA 2006 —NVIDIA Corporation przedstawiła dzisiaj trzy nowe procesory graficzne: NVIDIA GeForce Go 7800, GeForce Go 7600 oraz GeForce Go 7400. Nowe układy firmy NVIDIA pozwalają na uzyskanie w notebookach grafiki 3D doskonałej jakości, odtwarzanie wideo high–definition o jakości kina domowego i wykorzystanie zaawansowanych funkcji oszczędzania energii.

Nowe produkty z serii procesorów graficznych GeForce Go 7 znajdą zastosowanie w notebookach sprzedawanych na zasadach OEM przez największych producentów tego typu sprzętu, opartych o debiutującą na targach CES najnowszą technologię Intel Centrino. Urządzenia te produkowane będą przez takie firmy jak ASUS, Acer, Gateway, LG, Samsung, SONY oraz inne. Procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce Go 7 znajdą także zastosowanie w pierwszym notebooku wyposażonym w technologię HD DVD – Toshiba Qosmio.

Nowe notebooki można oglądać w dniach 5–8 stycznia na targach CES, na stoisku firmy NVIDIA (nr 36200) w budynku Las Vegas Convention Center.

„W Caostatnim roku NVIDIA dominowała w dziedzinie wysokowydajnych procesorów graficznych przeznaczonych dla najwyższego segmentu notebooków”, powiedział Jon Peddie, szef mieszczącej się kalifornijskiej miejscowości Tiburon firmy Jon Peddie Research, zajmującej się monitorowaniem rynku układów graficznych. „Dzięki doskonałej efektywności procesorów z serii GeForce Go 7, obserwujemy obecnie ich ekspansję we wszystkich segmentach rynku notebooków, zwłaszcza wśród najnowszych platform firm Intel i AMD”.

Nowe układy GeForce Go 7800, Go 7600 oraz Go 7400, oparte na sprawdzonej architekturze procesora graficznego NVIDIA GeForce Go 7800 GTX, zawierają wiele udoskonaleń, między innymi:

  • Technologię następnej generacji NVIDIA HD PureVideo™, pozwalającą na odtwarzanie na notebookach filmów o jakości high–definition, co jest kluczową cechą we wprowadzanych właśnie nowych formatach HD-DVD i Blu-Ray HD.
  • Zupełnie nową architekturę programowalnych jednostek cieniowania, zapewniającą w stosunku do poprzedniej generacji notebooków dwukrotnie wyższą wydajność cienowania.
  • Obsługę najnowszych gier i aplikacji wykorzystujących DirectX 9.0 Shader Model 3.0 oraz oświetlenie HDR (high dynamic range), funkcji wymaganych przez twórców realistycznych gier rozgrywanych w czasie rzeczywistym.
  • Najwyższej jakości obsługę funkcji graficznych projektowanego systemu operacyjnego Microsoft® Windows® Vista.
  • Technologię NVIDIA PowerMizer®, zapewniającą zaawansowane funkcje oszczędzania energii przy wyraźnie większej wydajności uzyskiwanej z jednego wata energii. Dzięki znacznie zmniejszonemu poborowi energii notebooki wyposażone w układy z tą technologią mogą być wyraźnie mniejsze i oferować dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

Nowe procesory graficzne dla notebooków oferują doskonałą, charakterystyczną dla serii GeForce Go 7, wydajność uzyskiwaną z jednego wata energii, dzięki czemu zapewniają świetną wydajność grafiki oraz odtwarzania wideo o jakości high–definition:

  • GeForce Go 7800 zapewnia lekkim notebookom doskonałą wydajność grafiki i wideo wysokiej jakości przy znacząco zmniejszonym poborze energii
  • GeForce Go 7600 oferuje idealną równowagę wydajności grafiki i wideo w lekkich notebookach multimedialnych
  • GeForce Go 7400 to idealne rozwiązanie dla poręcznych, małych i cienkich notebooków, zapewniające obsługę najnowszej grafiki i filmów high–definition.

Więcej informacji o możliwościach zakupu tych produktów znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn