Chipsety NVIDIA nForce® oraz dwurdzeniowe procesory AMD Athlon™ 64 FX-60 podstawą wydajnych komputerów do gier

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Chipsety NVIDIA nForce® oraz dwurdzeniowe procesory AMD Athlon™ 64 FX-60 podstawą wydajnych komputerów do gier

THEALE, ANGLIA — 11 STYCZNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że rodzina chipsetów NVIDIA nForce4 dla procesorów firmy AMD w pełni obsługuje nowy, zaprezentowany wczoraj, dwurdzeniowy procesor AMD Athlon 64 FX-60.

Wydajne zestawienie chipsetów z rodziny NVIDIA nForce oraz pecetów wykorzystujących dwurdzeniowe procesory AMD Athlon 64 FX-60 umacnia pozycję komputerów jako najlepszej platformy do gier. Ogromne możliwości dwurdzeniowego procesora AMD Athlon 64 FX-60 w połączeniu z zaawansowaną architekturą chipsetów NVIDIA nForce4, oraz obsługa doskonałej technologii NVIDIA® SLI™ zapewniają technologiczną podstawę dla obsługi najnowszych gier oraz wymagających aplikacji z dziedziny cyfrowych mediów, w tym także odtwarzania wideo wysokiej jakości.

To właśnie między innymi dzięki zaawansowanym funkcjom dotyczącym bezpieczeństwa oraz obsługi nośników danych, w tym także obsłudze RAID 5 i dysków twardych SATA–2 3Gb/s, komputery z chipsetami NVIDIA nForce4 otrzymały dziesiątki nagród w wielu czołowych publikacjach poświęconych zaawansowanym pecetom.

„NVIDIA i AMD mają wspólny cel – zaoferować klientom najnowocześniejsze i najbardziej innowacyjne technologie”, powiedział Bob Brewer, wiceszef działu mikroprocesorów w wydziale Desktop Division w firmie AMD. „Jesteśmy zadowoleni, że w dniu premiery naszego nowego dwurdzeniowego procesora AMD Athlon 64 FX-60 oraz dzięki wsparciu ze strony chipsetów firmy NVIDIA możemy twórcom sprzętu i entuzjastom komputerów zaoferować rewolucyjną wydajność”.

„Firma AMD przewodziła procesowi wprowadzenia na rynek 64–bitowych procesorów w roku 2005 i wierzymy, że nowy dwurdzeniowy procesor Athlon 64 FX-60 pozwoli zademonstrować oczywiste zalety technologii dwurdzeniowej w najbardziej wydajnych komputerach dla użytkowników domowych oraz profesjonalnych platformach”, powiedział Drew Henry, dyrektor działu chipsetów w firmie NVIDIA. „Przewidujemy, że architektura dwurdzeniowa oferowana przez AMD w połączeniu z technologią wielu procesorów graficznych NVIDIA SLI umocnią czołową pozycję układów firmy AMD jako najlepiej sprawdzających się w najwydajniejszych komputerach przeznaczonych do gier”.

Więcej informacji na temat sprzętu firmy NVIDIA znaleźć można na stronie www.nvidia.pl i www.nzone.co.uk.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn