Nowe chipsety NVIDIA nForce® – wysoka wydajność w niskiej cenie dla platform firmy Intel

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Nowe chipsety NVIDIA nForce® – wysoka wydajność w niskiej cenie dla platform firmy Intel

Nowa gama rozwiązań obsługuje wszystkie dwurdzeniowe procesory firmy Intel

THEALE, ANGLIA — 17 STYCZNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, zaprezentował dzisiaj chipsety (procesory obsługi komunikacji i mediów – MCP) NVIDIA nForce4 SLI XE oraz NVIDIA nForce4 Ultra. Razem z dostępnym już chipsetem NVIDIA nForce4 SLI X16, NVIDIA przedstawia twórcom systemów oraz indywidualnym użytkownikom dwa nowe, oferowane w przystępnej cenie, zintegrowane rozwiązania dla płyt głównych przeznaczone dla platform firmy Intel®. Wszystkie trzy chipsety są kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi obecnie na rynku dwurdzeniowymi procesorami firmy Intel, w tym także z nowym CPU Intel Pentium® Extreme Edition 955.

Oprócz zaoferowania doskonałych funkcji, takich jak zaawansowane funkcje dyskowe i obsługa dźwięku high-definition, firma NVIDIA – dla wszystkich tych, którzy chcieliby na platformie firmy Intel zbudować komputer wykorzystujący technologię wielu procesorów graficznych – znacząco obniżyła ceny swoich chipsetów. Przewidywana cena płyt głównych z chipsetem NVIDIA nForce4 SLI XE wynosić ma mniej niż 100 USD, dzięki czemu użytkownicy będą teraz mogli niewielkim kosztem zbudować komputer wykorzystujący technologię NVIDIA® SLI™ i zainstalować dwie karty graficzne, uzyskując większą wydajność programów graficznych i gier. Z kolei chipset NVIDIA nForce4 Ultra przeznaczony jest na rynek komputerów z jedną kartą graficzną, oferując platformę solidną i lepiej wyposażoną niż produkty konkurencyjne za cenę nieprzekraczającą 89 USD.

„Sprzedaż chipsetów jest jednym z ważniejszych czynników rozwoju firmy NVIDIA, zaś dwa nowe, przedstawione dzisiaj produkty pozwolą nam wejść na charakteryzujący się dużą wielkością sprzedaży rynek płyt głównych dla komputerów z procesorami firmy Intel”, powiedział Drew Henry, dyrektor działu chipsetów w firmie NVIDIA. „Posiadając pełną gamę produktów, od układu NVIDIA nForce4 SLI X16 przeznaczonego dla entuzjastów komputerów, przez chipset NVIDIA nForce4 SLI XE oferowany użytkownikom wymagającym najwyższej wydajności, aż po układ NVIDIA nForce4 Ultra dla komputerów domowych, mamy nadzieję na dynamiczny rozwój naszego działu chipsetów”.

Wspólnie, zaawansowana architektura chipsetów NVIDIA nForce4 oraz możliwości najnowszych dwurdzeniowych procesorów Intel Pentium zapewniają technologiczną podstawę dla obsługi najnowszych gier i wymagających aplikacji z dziedziny cyfrowych mediów, włącznie z odtwarzaniem wideo high-definition.

Płyty główne z chipsetami NVIDIA nForce4 SLI XE i NVIDIA nForce4 Ultra, produkowane między innymi przez firmy Biostar, ECS, Epox, Foxconn, Jetway, J&W, MSI oraz inne, powinny pojawić się w sprzedaży pod koniec stycznia 2006 roku.

Więcej informacji na temat sprzętu firmy NVIDIA znaleźć można na stronie www.nvidia.pl lub www.nzone.co.uk.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn