Moc procesorów z serii NVIDIA GeForce® 7 dostępna teraz także w komputerach klasy średniej

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Moc procesorów z serii NVIDIA GeForce® 7 dostępna teraz także w komputerach klasy średniej

Nowy procesor graficzny GeForce 7300 GS jest już dostępny u wiodących dostawców i w najważniejszych sklepach internetowych

THEALE, ANGLIA — 18 STYCZNIA 2006—NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych zaprezentował dzisiaj nowy procesor graficzny NVIDIA® GeForce 7300 GS. Najnowszy członek doskonałej rodziny układów z serii GeForce 7, dostępny w cenie kwalifikującej go do zastosowania w komputerach klasy średniej, zawiera wszystkie funkcje najbardziej zaawansowanych współczesnych procesorów graficznych, oferując rewelacyjną jakość odtwarzania wideo high–definition (do rozdzielczości 1080i) i ultrarealistyczne efekty w grach bez zmniejszania wydajności. GeForce 7300 GS jest również przygotowany do obsługi nadchodzącego systemu operacyjnego Microsoft® Windows Vista®.

„Procesor graficzny GeForce 7300 GS jest doskonałym fundamentem do budowy nowoczesnego komputera klasy średniej, gdyż oferuje odtwarzanie filmów wideo high–definition o jakości niedostępnej dla układów zintegrowanych na płytach głównych. Został przy tym zaprojektowany tak, by umożliwić łatwą aktualizację do systemu operacyjnego następnej generacji firmy Microsoft”, powiedział Ujesh Desai, dyrektor działu desktopowych procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Nowy procesor oferuje komputerom pełniącym rolę domowego centrum rozrywki doskonałą jakość obrazu i świetną wydajność. Sprawdzi się on także w prostszych komputerach do gier, gdyż zapewnia obsługę Shader Model 3.0 i oświetlenia HDR, których to funkcji wymagać będą najnowsze gry”.

Oparty na sprawdzonej architekturze procesorów graficznych NVIDIA GeForce 7800, nowy układ GeForce 7300 GS zawiera wiele zaawansowanych technologii, między innymi:

  • Technologię NVIDIA PureVideo™ - połączenie procesorów wideo high–definition i odpowiedniego oprogramowania, zapewniające niespotykaną klarowność obrazu, płynność odtwarzania, dokładne odwzorowanie kolorów i precyzyjne skalowanie wszelkich materiałów wideo.
  • Programowalną, superskalarną architekturę procesorów z serii GeForce 7 – dzięki czemu układ GeForce 7300 GS zapewnia w stosunku do poprzedniej generacji procesorów klasy średniej firmy NVIDIA dwukrotnie wyższą wydajność.
  • Obsługę Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0, zaawansowanego oświetlenia HDR oraz antyaliasingu sterowanego przezroczystością, które to funkcje zapewniają w najnowszych grach ultrarealistyczną jakość obrazu.
  • Zaawansowaną technologię NVIDIA TurboCache™ , która pozwala na jednoczesne korzystanie z dedykowanej pamięci wideo i wolnych zasobów pamięci systemowej, dzięki czemu zwiększa się ilość pamięci graficznej i wydajność komputera.
  • Ujednoliconą architekturę sterowników NVIDIA ForceWare® (Unified Driver Architecture – UDA) – zapewniającą pełną kompatybilność w grach i łatwą instalację.

Karty graficzne wyposażone w procesor graficzny NVIDIA GeForce 7300 GS, oferowane przez wiodących producentów kart rozszerzeń, są dostępne w szacunkowej cenie 99 USD. W regionie Azji i Pacyfiku karty z tymi układami pojawią się na rynku w okresie chińskiego Nowego Roku, zaś w Europie i Ameryce Północnej na początku lutego bieżącego roku. W tym samym czasie komputery wyposażone w procesory GeForce 7300 GS zaoferują czołowi producenci systemów. Więcej informacji na temat układu GeForce 7300 GS znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn