Adobe rekomenduje procesory graficzne NVIDIA® Quadro do pracy z aplikacjami certyfikowanymi przez Adobe OpenHD

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Adobe rekomenduje procesory graficzne NVIDIA® Quadro do pracy z aplikacjami certyfikowanymi przez Adobe OpenHD

THEALE, ANGLIA — 18 STYCZNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że użytkownicy produktów firmy Adobe będą mogli wykorzystywać akcelerację sprzętową oferowaną przez profesjonalne karty graficzne NVIDIA Quadro. Dzięki temu zwiększy się wydajność tych aplikacji, zwłaszcza pakietu Adobe® Production Studio. Firmy NVIDIA i Adobe nawiązały strategiczne partnerstwo, dzięki czemu stanie się możliwa większa integracja rozwiązań sprzętowych i programowych, co sprzyjać będzie rozwojowi takich inicjatyw jak ostatnio utworzone stowarzyszenie Adobe OpenHD.

„Opracowaliśmy nasze produkty tak, by w pełni wykorzystywały procesory graficzne firmy NVIDIA, co zapewni naszym klientom odpowiednią wydajność i zestaw funkcji wymagany w produkcji wideo HD”, powiedział Simon Hayhurst, szef działu produktów audio i wideo w firmie Adobe. „Pakiet Adobe Production Studio tworzy nową jakość w procesie tworzenia mediów cyfrowych, pozwalając zwiększać produktywność, oszczędzać czas i zwiększać możliwości kreatywne, które to właściwości są dodatkowo potęgowane przez ogromną wydajność graficzną kart NVIDIA Quadro”.

Adobe Premiere® Pro 2.0, jeden ze składników pakietu Production Studio, wyposażony został w funkcję akceleracji odtwarzania filmów wideo, co znacząco skraca czas edycji materiału HD. Dzięki wykorzystaniu funkcji jednostek pixel shader, tak podstawowe zadania jak skalowanie obrazu, pozycjonowanie wielu warstw filmu, korekcja kolorów i efekty przejść wykonywane są sprzętowo.

Z kolei w programie Adobe After Effects® 7.0 udoskonalono funkcje akceleracji sprzętowej obecne już w poprzednich wersjach, udostępniając funkcję sprzętowego wspomagania zarówno podglądu w wysokiej jakości, jak i końcowego renderingu. Najnowsza wersja tej aplikacji pozwala na pracę w przestrzeni 3D w czasie rzeczywistym i oferuje akcelerację sprzętową w trakcie realizowania takich funkcji jak rozmycie ruchu, oświetlanie, cieniowanie, blending, korekcja koloru, rozmycia oraz wygładzanie. After Effects 7.0 jest także w stanie wykorzystać pamięć kart graficznych NVIDIA Quadro do przyspieszania procesu odtwarzania filmów.

Dla kart NVIDIA Quadro FX 4000 SDI, wykorzystywanych przez studia telewizyjne i firmy zajmujące się edycją wideo, NVIDIA opracowała ponadto plug–in do programu After Effects 7.0, oferujący funkcję podglądu w czasie rzeczywistym, na monitorach klasycznych lub high–definition, tworzonej właśnie grafiki.

„Użytkownicy programów Adobe Premiere Pro i After Effects wymagają najwyższej dokładności,”, powiedział Jeff Brown, szef działu produktów profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Wykorzystując właściwości kart NVIDIA Quadro, firma Adobe jest w stanie zaoferować taką wydajność i jakość wideo, jakiej wymagają jej klienci”.

NVIDIA poinformowała także, że została członkiem stowarzyszenia Adobe OpenHD, utworzonego w celu promowania pracujących w środowisku Windows, powszechnie osiągalnych i przystępnych cenowo rozwiązań do edycji materiałów HD. Karty graficzne NVIDIA Quadro są jedynymi rozwiązaniami certyfikowanymi przez Adobe OpenHD, wykorzystywanymi w gotowych systemach do produkcji wideo. Rozwiązania NVIDIA Quadro prezentowane będą w trakcie rozpoczynającej się w lutym trasy promującej Adobe Production Studio, imprezy, której jednym z głównych sponsorów jest NVIDIA.

Karty graficzne NVIDIA Quadro są szeroko dostępne u głównych integratorów systemów, u producentów OEM oraz partnerów NVIDIA: firmach PNY Technologies (Stany Zjednoczone oraz Europa, Środkowy Wschód i Afryka), Leadtek (w regionie Azji i Pacyfiku) oraz Elsa (w Japonii). Więcej informacji na temat linii profesjonalnych produktów firmy NVIDIA znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/page/workstation.html. Z kolei dodatkowe informacje o stowarzyszeniu Adobe OpenHD znaleźć można na stronie www.adobeopenhd.co.uk.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn