NVIDIA® przedstawia pierwsze urządzenie do tworzenia grafiki telewizyjnej w standardzie High Definition

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA® przedstawia pierwsze urządzenie do tworzenia grafiki telewizyjnej w standardzie High Definition

Kanał telewizyjny CNBC zastosuje technologię NVIDIA Quadro® SDI do tworzenia grafiki 3D w przekazach telewizyjnych

THEALE, ANGLIA — 30 STYCZNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, przedstawił dzisiaj kartę NVIDIA Quadro FX 4500 Serial Digital Interface (SDI), najnowsze urządzenie z serii zintegrowanych rozwiązań do tworzenia grafiki w przekazach telewizyjnych i filmach wideo. CNBC, kanał przekazujący wiadomości finansowe, należący do telewizji NBC Universal, wykorzystywać będzie urządzenia NVIDIA Quadro SDI do tworzenia w czasie rzeczywistym dynamicznej grafiki 3D wzbogacającej przekaz telewizyjny.

„NVIDIA oraz jej partner - firma Brainstorm współpracowały z naszym zespołem wprowadzając technologię NVIDIA Quadro SDI do programów nadawanych przez CNBC”, powiedział Chris Halton, wicedyrektor działu Digital News Solutions w telewizji NBC Universal. „Moc i elastyczność tego dostępnego powszechnie sprzętu jest niezwykła, a instalacja bezproblemowa – wszystko po prostu zadziałało. Wykorzystując tę technologię, nadajemy teraz dziennie 12 godzin programu na żywo”.

Technologia NVIDIA Quadro SDI pozwala nadawcom na wzbogacanie ich przekazów różnoraką cyfrową treścią – od efektów 3D realizowanych w czasie rzeczywistym po pełnowymiarowe wirtualne dekoracje studiów do przekazywania wiadomości ogólnych, sportowych, pogodowych czy innych. Produkty te wyposażone są w zaawansowany, programowalny procesor graficzny, co pozwala na tworzenie i nadawanie programów telewizyjnych o jakości standardowej lub high–definition w czasie rzeczywistym.

Funkcje nowej karty NVIDIA Quadro FX 4500 SDI, wśród których znajdziemy między innymi edycję nieliniową, tworzenie grafiki i korektę koloru, pozwalają na osiągnięcie wydajności większej nawet o 50% w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami SDI . Dodatkowo, obsługa formatów 2K umożliwia tworzenie i postprodukcję materiałów filmowych następnej generacji, jako że 512 MB pamięci na karcie umożliwia pracę na obrazach najwyższej jakości.

Firma Brainstorm, tworząca grafikę telewizyjną i wirtualne dekoracje od ponad 15 lat, zainstalowała już kilka stanowisk SDI, w tym także w telewizji NBC. Urządzenia NVIDIA Quadro SDI, w które wyposażeni są już klienci w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji, umożliwiły tworzenie gotowych rozwiązań SDI w największych telewizjach świata, przyspieszając tym samym nadejście ery telewizji HD na całym świecie.

Urządzenia NVIDIA Quadro SDI zostały certyfikowane przez największych dostawców oprogramowania dla stacji telewizyjnych. Znajdują się wśród nich takie firmy jak Adobe, ASSIMILATE, Autodesk, Avid, DaVinci, IRIDAS, Nucoda, PVI, SonicSolutions, Sportvision oraz Weather Central. Możliwość łatwego dostosowania produktów z serii NVIDIA Quadro SDI do specyficznych wymagań poszczególnych platform sprawia, że doskonale nadają się one do tworzenia, edytowania i nadawania treści wideo.

„Elastyczność naszych produktów z serii SDI oraz łatwość ich integracji w różnych środowiskach do tworzenia przekazów telewizyjnych jest bardzo ważna dla naszych klientów”, powiedział Jeff Brown, szef działu produktów profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Obsługa nieskompresowanego sygnału SDI w formatach 2K, HD lub SD na platformach Windows i Linux pozwala użytkownikom na renderowanie rewelacyjnej grafiki w czasie rzeczywistym i jej szybszą publikację”.

Produkty NVIDIA Quadro SDI produkowane są przez firmy PNY Technologies (US i region EMEA), Leadtek (region Azji i Pacyfiku) oraz ELSA (Japonia). Więcej informacji na temat tych i innych produktów NVIDIA Quadro uzyskać można na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn