NVIDIA nForce® i NVIDIA Quadro® w stacjach roboczych Celsius V830 firmy Fujitsu Siemens Computers

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA nForce® i NVIDIA Quadro® w stacjach roboczych Celsius V830 firmy Fujitsu Siemens Computers

THEALE, ANGLIA — 13 LUTEGO 2006 — NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA), światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że firma Fujitsu Siemens Computers, czołowa europejska firma komputerowa, zastosowała w stacjach roboczych Celsius V830 chipsety NVIDIA nForce Professional 2200 i 2050 oraz profesjonalne karty graficzne NVIDIA Quadro. Podczas opracowywania tej wydajnej 64–bitowej platformy bazującej na procesorach AMD Opteron™ wybrano rozwiązania firmy NVIDIA jako czołowego dostawcy profesjonalnych kart graficznych i chipsetów dla procesorów firmy AMD.

„Stacje robocze Fujitsu Siemens Computers Celsius v830 zaprojektowano tak, aby zaoferować najlepszą wydajność w najbardziej wymagających aplikacjach profesjonalnych”, powiedział Andreas Thimmel, wicedyrektor działu klientów biznesowych w firmie Fujitsu Siemens Computers. „Ponieważ NVIDIA jest czołowym dostawcą chipsetów dla magistrali HyperTransport dla rynku serwerów i stacji roboczych, doskonale rozumie naszą potrzebę oferowania produktów stabilnych oraz niezawodnych i jest w stanie te potrzeby zaspokoić”.

Układy NVIDIA nForce Professional 2200 oraz 2050 są częścią rodziny jednoukładowych, profesjonalnych chipsetów firmy NVIDIA. Zaprojektowano je z myślą o klientach korporacyjnych, którzy wymagają rozwiązań stabilnych, niezawodnych i cechujących się dużą wydajnością. Chipsety z rodziny NVIDIA nForce Professional oferują skalowalną architekturę przeznaczoną dla wieloprocesorowych serwerów i stacji roboczych z procesorami AMD Opteron. W jej skład wchodzi piąta generacja magistrali HyperTransport oraz elastyczny interfejs PCI Express™.

„Użytkownicy stacji roboczych wymagają produktów oferujących wyjątkową wydajność w takich zastosowaniach jak MCAD, DCC i aplikacje do obróbki wideo, a przy tym łatwo dostępnych”, powiedział Manoj Gujral, dyrektor działu profesjonalnych chipsetów w firmie NVIDIA. „Ścisła współpraca pomiędzy firmami NVIDIA i Fujitsu Siemens Computers pozwoliła zrozumieć te potrzeby. Zastosowanie chipsetów NVIDIA nForce Professional 2200 i 2050 w stacjach roboczych Celsius V830 pozwoliło stworzyć innowacyjną platformę zapewniającą wydajność i niezawodność, których potrzebują klienci biznesowi”.

Chipsety NVIDIA nForce Professional 2200 i 2050 charakteryzują się między innymi:

  • Bogatą architekturą integrującą obsługę magistrali PCI Express, gigabitowego Ethernetu, dysków SATA 3Gb/s, USB 2.0 i możliwości zdalnego zarządzania.
  • Skalowalnością, która pozwala na tworzenie różnych systemów z procesorami AMD Opteron: od podstawowych stacji roboczych z jednym CPU aż do serwerów klasy high–end wyposażonych w 8 lub więcej jednostek centralnych.
  • Obsługą opatentowanej technologii NVIDIA SLI™, umożliwiającej zastosowanie dwóch kart graficznych dla magistrali PCI Express x16, opartych na technologii NVIDIA Quadro.
  • Certyfikatami ISV: długoletnia współpraca firmy NVIDIA z wiodącymi dostawcami oprogramowania sprawia, że profesjonalne aplikacje zostały przetestowane pod kątem bezproblemowej współpracy z rozwiązaniami firmy NVIDIA.
  • Ujednolicona architektura sterowników firmy NVIDIA (Unified Driver Architecture – UDA) zmniejsza koszty użytkowania zapewniając obsługę wielu generacji sprzętu.

Nowe stacje robocze Fujitsu Siemens Computers CELSIUS V830 w konfiguracjach jedno– i wieloprocesorowych są już dostępne w Europie, w krajach Środkowego Wschodu i Azji.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn