NVIDIA przedstawia najbardziej wydajne rozwiązanie graficzne z obsługą czterech wyświetlaczy

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA przedstawia najbardziej wydajne rozwiązanie graficzne z obsługą czterech wyświetlaczy

Karta NVIDIA Quadro® NVS 440 zainstalowana w stacjach roboczych HP xw6200 podnosi wydajność pracy z najnowszymi aplikacjami biznesowymi

THEALE, ANGLIA — 14 LUTEGO 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że karta NVIDIA Quadro NVS 440, najwydajniejsze rozwiązanie w dziedzinie grafiki profesjonalnej dla czterech wyświetlaczy, jest już dostępna jako opcjonalny komponent stacji roboczych HP xw6200, a także u światowych partnerów firmy NVIDIA. Zaprojektowane tak, aby zaspokoić szeroką gamę potrzeb biznesowych – od stanowisk obsługi transakcji giełdowych po systemy cyfrowej reklamy wizualnej – rozwiązania NVIDIA Quadro NVS, wobec ponad czterech milionów dostarczonych do tej pory sztuk, stały się standardem dla wielu klientów korporacyjnych, między innymi w takich firmach jak Chevron Corporation i Thomas Weisel Partners LLC.

„Nasze produkty profesjonalne oferują wydajność, stabilność i wydłużony czas życia produktu wymagane do obsłużenia specyficznych konfiguracji i obniżenia kosztów użytkowania”, powiedział Jeff Brown, szef działu produktów profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Cztery lata temu NVIDIA wprowadziła procedury testów z wykorzystaniem aplikacji biznesowych i certyfikacji do naszych produktów biznesowych, a nasi klienci i partnerzy tacy jak HP mogą teraz zebrać owoce tych inwestycji”.

Wprowadzone na rynek cztery lata temu układy NVIDIA Quadro NVS stały się liderem rynku rozwiązań wielomonitorowych w takich gałęziach przemysłu jak finanse, obsługa klienta czy czy sterowanie procesami produkcyjnymi. Produkty NVIDIA Quadro NVS oferują odpowiednie oprogramowanie sterujące, które pozwala firmom efektywnie zarządzać korporacyjnymi komputerami, włączając w to obsługę różnorodnych platform i opcji wyświetlania na wielu monitorach, co pozwala klientom na szybkie wdrażanie nowych rozwiązań w środowiskach liczących nierzadko tysiące stanowisk.

„NVIDIA Quadro NVS 440 doskonale sprawdza się w stacjach roboczych firmy HP, w tym z serii xw4300 i xw6200, oferując klientom odpowiedni poziom wydajności i elastyczności”, powiedział Jeff Wood, dyrektor marketingu działu Personal Workstations w firmie HP. „W połączeniu z kartami NVIDIA Quadro NVS 285, te karty przeznaczone dla magistrali PCI Express oferują najwyższą w branży wydajność w wysoce konfigurowalnym środowisku wielomonitorowym, co skutkuje zwiększoną produktywnością”.

Karty graficzne NVIDIA Quadro NVS 440 dostępne są w konfiguracjach PCI Express ze złączem x16 oraz x1, co pozwala typowemu pecetowi na obsługę do ośmiu wysokiej klasy wyświetlaczy, takich jak HP L2335, w wysokiej rozdzielczości 1920 x 1200 (WUXGA). Produkt ten oferuje zarówno elastyczność jak i możliwości rozbudowy, pozwalając użytkownikom na rozszerzenie powierzchni pulpitu na wiele monitorów, tak, by móc wyświetlać naraz wiele okien aplikacji. 256 MB dedykowanej, 128–bitowej pamięci zapewnia wydajność konieczną w przypadku uruchamiania wielu aplikacji jednocześnie.

Rozwiązania graficzne NVIDIA Quadro NVS obsługują najnowsze aplikacje biznesowe, spełniając wymagania najbardziej wymagających użytkowników. Poczwórne i podwójne konfiguracje w systemach z magistralą PCI Express, PCI i AGP oferują obsługę współczesnych i przyszłych platform. Wszystkie produkty zawierają technologię wyświetlania na wielu monitorach NVIDIA® nView® i mogą być podłączane do wyświetlaczy za pomocą złączy DMS-59 pracujących w standardzie VESA.

Produkty NVIDIA Quadro NV dostępne są u producentów OEM, w tym w firmie HP i partnerów: PNY Technologies (Stany Zjednoczone i Europa), Leadtek (rejon Azji i pacyfiku) oraz ELSA Japan (w Japonii). Więcej informacji na temat rozwiązań NVIDIA Quadro znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/page/workstation.html.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn