NVIDIA przedstawia rekordowe wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały rok finansowy 2006

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA przedstawia rekordowe wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały rok finansowy 2006

Firma uzyskała rekordowy przychód roczny; dochód roczny netto zwiększył się o 202% w stosunku rocznym

THEALE, ANGLIA — 17 LUTEGO 2006 — NVIDIA Corporation zaprezentowała dzisiaj rezultaty finansowe za czwarty kwartał roku finansowego 2006 i cały rok finansowy 2006 zakończony 29 stycznia 2006 roku.

W czwartym kwartale roku finansowego 2006 przychód wyniósł 633.6 miliona dolarów w porównaniu do 566.5 miliona w czwartym kwartale roku finansowego 2005, co oznacza wzrost o 12 procent. Dochód operacyjny za czwarty kwartał 2006 wzrósł o 97% do 112.3 miliona USD, w porównaniu do dochodu operacyjnego w wysokości 57.2 miliona w czwartym kwartale roku finansowego 2005. Dochód netto w czwartym kwartale roku finansowego 2006 wyniósł 98.1 milionów, lub 0.53 USD na akcję, w porównaniu z dochodem netto w wysokości 48.0 milionów dolarów, lub 0.27 USD na akcję w czwartym kwartale roku finansowego 2005, co oznacza wzrost dochodu netto o 104 procent.

Przychód za rok finansowy zakończony 29 stycznia 2006 zamknął się rekordową kwotą 2.38 miliarda dolarów, w porównaniu z przychodem w wysokości 2.01 miliardów w roku finansowym zakończonym 30 stycznia 2005. Dochód netto za rok finansowy zakończony 29 stycznia 2006 wyniósł 302.6 milionów dolarów lub 1.65 na akcję, co w porównaniu z dochodem netto w wysokości 100.4 milionów lub 0.57 na akcję w poprzednim roku finansowym zakończonym 30 stycznia 2005 oznacza wzrost netto o 202 procent.

„Rok finansowy 2006 był przełomowy dla firmy NVIDIA”, powiedział Jen-Hsun Huang, prezes i dyrektor generalny firmy NVIDIA. „Pod każdym względem – technologii, innowacyjności i sprawności operacyjnej – przewodziliśmy na rynkach procesorów graficznych i chipsetów. W rezultacie nasze roczne wyniki – przychód, dochód operacyjny, obroty i marża operacyjna – są rekordowe”.

„Wybiegając w przyszłość roku finansowego 2007, zauważyć można kilka ważnych trendów, które stanowić będą istotne czynniki wzrostu – wideo high–definition na nośnikach HD DVD i Blu-ray, Microsoft Windows Vista, wzrost zainteresowania telefonią 3G i multimediami w telefonach komórkowych oraz konsole do gier nowej generacji. Jesteśmy dobrze przygotowani na te czynniki wzrostu i oczekujemy kolejnego owocnego roku”.

Najważniejsze wydarzenia czwartego kwartału roku finansowego 2006:

  • Marża brutto zwiększyła się do 40,2%, czyli wzrosła o 110 punktów bazowych w stosunku do trzeciego kwartału i o 600 punktów w stosunku rocznym.
  • NVIDIA powiększyła wiodący udział w rynku procesorów graficznych dla komputerów typu desktop do 51%, według raportu firmy badawczej Mercury Research dotyczącego czwartego kwartału 2005 roku.
  • NVIDIA zaprezentowała chipsety NVIDIA nForce® 4 SLI XE i NVIDIA nForce4 Ultra Intel. Są to pierwsze układy skierowane na rynek płyt głównych dla procesorów firmy Intel średniej klasy. Dochód ze sprzedaży chipsetów NVIDIA nForce zwiększył się w czwartym kwartale 2006 o 83% w stosunku rocznym i był rekordowy po raz szósty z rzędu w kolejnych kwartałach.
  • Na targach Consumer Electronics Show (CES) 2006, NVIDIA i Dell przedstawiły pierwszy komputer Quad SLI™ – Dimension XPS Renegade i uzyskały nagrodę „Best of CES 2006” w dziedzinie gier.
  • Dochody ze sprzedaży profesjonalnych produktów z rodziny NVIDIA Quadro® zwiększyły się w o 42% w porównaniu do czwartego kwartału 2005 i były po raz kolejny rekordowe.
  • NVIDIA zaprezentowała trzy nowe procesory graficzne dla notebooków – GeForce® Go 7800, GeForce Go 7600 i GeForce Go 7400 – przewodząc w segmencie układów dla najwydajniejszych komputerów tego typu.
  • NVIDIA zaprezentowała dwa nowe, przeznaczone dla desktopów procesory graficzne z serii GeForce 7 – GeForce 7800 GTX 512 i GeForce 7300 GS – skierowane na rynek entuzjastów i komputerów klasy średniej.
  • NVIDIA ogłosiła zamiar przejęcia firmy ULi Electronics Inc., projektującej doskonałe chipsety dla płyt głównych.
  • NVIDIA poinformowała, że użytkownicy produktów firmy Adobe będą mogli wykorzystywać akcelerację sprzętową oferowaną przez profesjonalne karty graficzne NVIDIA Quadro, dzięki temu zwiększy się wydajność tych aplikacji, zwłaszcza pakietu Adobe Production Studio. Jako członek stowarzyszenia Adobe OpenHD, NVIDIA pracuje nad rozwojem narzędzi i technologii zwiększających produktywność w dziedzinie tworzenia wideo HD.
  • o NVIDIA zaprezentowała mobilny procesor graficzny NVIDIA GoForce® 5500, jako pierwszy w branży oferujący odtwarzanie wideo o jakości DVD, przetwarzanie H.264 umożliwiające odbiór cyfrowej telewizji, dźwięk surround wysokiej jakości, funkcję wykonywania zdjęć seryjnych i rozgrywkę o jakości konsol do gier. Telefony wyposażone w procesory graficzne NVIDIA GoForce 5500, produkowane przez największych dostawców, mają być dostępne w sprzedaży przed Świętami Bożego Narodzenia 2006 roku.

Aby posłuchać przekazu internetowego z konferencji dotyczącej wyników finansowych za czwarty kwartał 2006 i perspektyw na przyszłość, prosimy odwiedzić strony //www.nvidia.pl/ir oraz //www.streetevents.com. Konferencja została także zarejestrowana i będzie dostępna na podanych stronach do czasu opublikowania następnego kwartalnego raportu finansowego za pierwszy kwartał roku finansowego 2007.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn