Dr David B. Kirk, szef działu badań i rozwoju w firmie NVIDIA, został członkiem Narodowej Akademii Inżynierii

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Dr David B. Kirk, szef działu badań i rozwoju w firmie NVIDIA, został członkiem Narodowej Akademii Inżynierii

THEALE, ANGLIA — 24 LUTEGO 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że doktor David B. Kirk Ph.D., szef działu badań i rozwoju (Chief Scientist) w firmie NVIDIA, został członkiem Narodowej Akademii Inżynierii (National Academy of Engineering - NAE) dzięki roli, jaką odegrał w procesie wprowadzania grafiki o wysokiej wydajności do komputerów osobistych.

Członkostwo w NAE to jedno z najwyższych wyróżnień naukowych jakie może zostać przyznane inżynierowi. Według NAE, członkostwem w Akademii wyróżnia się tych, którzy osiągnęli wyjątkowe wyniki w badaniach, zastosowaniach i edukacji w dziedzinie inżynierii. Członkostwo jest także przyznawane tym, którzy są pionierami nowych technologii, przyczyniają się do postępów w tradycyjnych dziedzinach inżynierii i opracowują oraz wprowadzają nowe metody w nauczaniu inżynierii.

Od 1997 roku dr Kirk jest odpowiedzialny za tworzenie wizji rozwoju kolejnych architektur sprzętu firmy NVIDIA, w tym także wiodących na rynku procesorów graficznych z rodziny NVIDIA® GeForce® dla komputerów typu desktop i konsol dla gier, takich jak oczekiwana konsola Playstation3, jak również mobilnych procesorów graficznych GoForce® przeznaczonych dla telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych. Wśród technologii tych znajdują się między innymi sprzętowe mapowanie tekstur, programowalne cieniowanie i przetwarzanie równoległe.

Doktor Kirk jest także uznawany za autora spostrzeżenia, że wydajność procesorów graficznych przetwarzających dane równolegle zwiększa się szybciej niż skalarna wydajność procesorów ogólnego przeznaczenia, wyprzedzając prawo Moore’a.

Dr Kirk jest autorem 50 patentów i ich zastosowań w dziedzinie projektowania grafiki oraz autorem ponad 50 artykułów dotyczących technologii graficznych. Dr Kirk jest absolwentem Massachusetts Institute of Technology (tytuły Bachelor of Science oraz Master of Science na wydziale mechanicznym), a także absolwentem i doktorem w dziedzinie nauk komputerowych uczelni California Institute of Technology. W 2002 roku doktor Kirk uhonorowany został nagrodą SIGGRAPH Computer Graphics Achievement Award.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn