NVIDIA jako pierwsza oferuje obsługę wideo High–Definition w segmentach komputerów desktop i notebooków

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA jako pierwsza oferuje obsługę wideo High–Definition w segmentach komputerów desktop i notebooków

NVIDIA przedstawia PureVideo ze sprzętową akceleracją H.264 w procesorach graficznych i układach zintegrowanych dla filmów wideo na nośnikach BluRay i HD DVD

THEALE, ANGLIA — 2 MARCA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj o udostępnieniu nowej technologii NVIDIA® PureVideo™ z obsługą high–definition wideo, w tym sprzętowej akceleracji materiałów stworzonych w oparciu o zaawansowaną specyfikację H.264.

H.264, znany także jako specyfikacja Advanced Video Codec (AVC) lub MPEG-4 Part 10, jest jednym z kodeków cyfrowej kompresji wideo przeznaczonym do użytku w formatach Blu-ray i High Definition DVD (HD DVD). H.264 zapewnia kompresję od dwóch do trzech razy wydajniejszą niż wykorzystywany w filmach DVD standard MPEG-2. H.264 jako standard kompresji został przyjęty zarówno przez DVD Forum dla płyt HD DVD oraz Blu-ray Disc Association dla płyt Blu-ray, zaś VC-1 został także przyjęty przez DVD Forum dla płyt HD DVD.

Technologia NVIDIA PureVideo oferuje sprzętową akcelerację dekodowania filmów zapisanych w formatach H.264, VC-1, WMV oraz MPEG-2 i zapewnia technologie przetwarzania materiału high definition, w tym przestrzenno–czasowego likwidowania przeplotu i funkcję inverse telecine. Dzięki temu oferowany klientom obraz jest do sześciu razy bardziej szczegółowy niż standardowe filmy DVD. Przetwarzający wideo rdzeń PureVideo odciąża główny procesor oraz silnik 3D, dzięki czemu na komputerze można jednocześnie uruchamiać wiele aplikacji.

Wideo high-definition i filmy DVD o wyższej jakości oglądać będą mogli ci klienci, których komputery wyposażone są w następujące produkty firmy NVIDIA:

  • Procesory graficzne z serii NVIDIA® GeForce® 7 dla desktopów i notebooków
  • Procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce 6 dla desktopów i notebooków
  • Zintegrowane procesory graficzne z rodziny NVIDIA nForce® 6150

„Przedstawiając najnowszą wersję technologii PureVideo, NVIDIA rozpoczyna nową erę – oglądania na komputerach filmów i telewizji high–definition”, powiedział Scott Vouri, dyrektor generalny działu produktów multimedialnych w firmie NVIDIA. „Podczas gdy wszyscy inni w tej branży skupiają się na udoskonalaniu przetwarzania materiałów w standardowych formatach, my zapewniamy użytkownikom możliwość przetwarzania i akceleracji wideo high-definition”.

NVIDIA ściśle współpracowała z firmami InterVideo, CyberLink i Nero nad wdrożeniem technologii PureVideo w opracowywanych przez nie kodekach H.264, dzięki czemu wykorzystując swoje zaawansowane algorytmy mogła zaoferować współczesnym komputerom wysoką jakość i wydajność.

„Ponieważ komputery typu desktop i notebooki są coraz częściej wykorzystywane jako podstawowe urządzenia do wyświetlania filmów wideo, musimy być pewni, że wyposażone są one w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie”, powiedział Alice H. Chang, prezes firmy CyberLink Corp. „Współpraca z firmą NVIDIA była dla nas czymś naturalnym, gdyż wiedzieliśmy, że doświadczenie tej firmy w rozwijaniu technologii graficznych i wideo pozwoli nam zaoferować odtwarzanie wideo high-definition naszym klientom na całym świecie”.

„To kolejny krok milowy w dziejach Nero”, stwierdził John Tafoya, wiceprezes firmy Nero Inc. „Nasz zintegrowany pakiet do obsługi mediów cyfrowych był jako pierwszy dołączany do napędów Blu-ray firmy Samsung, a teraz razem z firmą NVIDIA chcemy zaoferować tę samą technologię dla komputerów PC, gdzie wspólnie przecieramy drogę dla filmów HD na rynku PC”.

NVIDIA PureVideo z obsługą H.264 będzie dostępny na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn