NVIDIA rozszerza zastosowania rewolucyjnej technologii SLI na segment notebooków

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA rozszerza zastosowania rewolucyjnej technologii SLI na segment notebooków

Na targach CeBit 2006 zaprezentowano pierwsze notebooki tego typu

CeBIT 2006 — HANOWER, NIEMCY — 9 MARCA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, po raz pierwszy rozszerza zastosowania technologii NVIDIA® SLI™ na segment notebooków. Oferując nowe poziomy wizualnego realizmu w ekstremalnych rozdzielczościach high–definition, technologia SLI umożliwia wykorzystanie dwóch procesorów graficznych NVIDIA GeForce® Go 7800 GTX w notebookach zbudowanych w oparciu o chipset NVIDIA nForce®4 SLI.

Układ GeForce Go 7800 GTX był pierwszym procesorem graficznym oferującym mobilnym graczom wydajność porównywalną z osiągami uzyskiwanymi w komputerach desktop.

„Komputery typu desktop z technologią SLI nadal miały przewagę wydajnościową. Potrzebowały jej ze względu na wyższe rozdzielczości desktopowych monitorów”, powiedział Jeff Fisher, wiceprezes działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „W tej chwili mamy już na rynku notebooki do gier z ekstremalną rozdzielczością HD dochodzącą do 1920×1200, które wymagają większej mocy obliczeniowej, aby gracze mogli uzyskać maksymalną jakość. Moc tę oferuje technologia SLI – umożliwiając budowę wydajnych notebooków dla mobilnych graczy”.

Oprócz możliwości uruchamiania gier w ekstremalnie wysokich rozdzielczościach, gracze z notebookami wyposażonymi w technologię SLI mogą:

  • Włączać zaawansowane opcje 3D pozwalające na uzyskanie wyjątkowego realizmu w ekstremalnych rozdzielczościach
  • Oglądać wideo high–definition o jakości kina domowego dzięki technologii NVIDIA PureVideo™
  • Cieszyć się grami z doskonałymi, złożonymi efektami wizualnymi dzięki pełnej obsłudze Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0
  • Rozkoszować się rewelacyjnymi, ultrarealistycznymi efektami oświetlenia dzięki pełnej obsłudze renderingu HDR (high dynamic-range)

Rewolucyjna technologia NVIDIA SLI
Technologia NVIDIA SLI to opatentowane rozwiązanie programowo–sprzętowe, które pozwala na zastosowanie dwóch procesorów graficznych NVIDIA GeForce w notebookach z certyfikatem SLI i chipsetem NVIDIA nForce4 SLI. Technologia ta oferuje zaawansowany protokół komunikacyjny i cyfrowy interfejs o dużej szybkości ułatwiający przepływ danych. Oprogramowanie NVIDIA zapewnia dynamiczny przydział zadań oraz zaawansowane mechanizmy renderingu, pozwalając na uzyskanie doskonałej jakości obrazu oraz idealnej płynności rozgrywki.

Już dostępne!
Notebooki z technologią SLI są już oferowane przez najlepszych producentów systemów do grania, między innymi firmy Sager, Alienware, Velocity Micro oraz Voodoo, a także partnerów takich jak ABS, AJP, BioHazard, Cybersystem, Evesham, Gericom, Hypersonic, Multirama, Olidata, Plaisio, ProStar, rockdirect, Rombus, Savrow, Vicious PC, XS2 oraz Wortmann.

Pełna lista notebooków z SLI dostępna jest na stronie //pl.slizone.com. Urządzenia z technologią NVIDIA SLI można obejrzeć na stoisku firmy na targach Debit (B20, hala 23).

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn