NVIDIA przedstawia pierwszy zintegrowany procesor graficzny dla notebooków z obsługą High–Definition

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA przedstawia pierwszy zintegrowany procesor graficzny dla notebooków z obsługą High–Definition

NVIDIA wkracza z układem NVIDIA nForce® na rynek notebooków z procesorami AMD

CeBIT 2006 — HANOWER, NIEMCY — 9 MARCA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, przedstawił dzisiaj pierwszy przeznaczony dla notebooków zintegrowany procesor graficzny (IGP – integrated graphics processor) firmy NVIDIA. Układ obejmujący procesor graficzny NVIDIA® GeForce® Go 6100 oraz chipset NVIDIA nForce Go 430 jest pierwszym, który wyposażony został w sprzętową akcelerację odtwarzania wideo H.264 high-definition (HD).

Według Deana McCarrona z firmy Mercury Research, rynek zintegrowanych układów mobilnych wzrósł w zeszłym roku o 77%, z 8,1 miliona sztuk w czwartym kwartale 2004 roku do 14,3 miliona w czwartym kwartale 2005 roku. „Wprowadzenie tego nowego zintegrowanego układu uzupełnia zestaw naszych mobilnych procesorów graficznych, pozwalając nam na zaoferowanie rozwiązań dla każdego typu notebooków”, powiedział Manoj Gujral, dyrektor działu profesjonalnych chipsetów w firmie NVIDIA. „Pomoże nam to zwiększyć naszą obecność na rosnącym rynku zintegrowanych układów mobilnych”.

Nowy zintegrowany układ zawiera pierwszy rdzeń graficzny o wysokiej wydajności który:
1 Przyspiesza odtwarzanie na notebooku wideo w formatach HD MPEG-2, VC1 i H.264
2 Obsługuje Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0, dzięki czemu możliwe staje się uzyskanie realistycznych efektów 3D
3 Został zaprojektowany do pracy z nowym systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista™

Odtwarzanie filmów HD jest możliwe dzięki technologii NVIDIA PureVideo™, silnikowi sprzętowej akceleracji pozwalającej na odtwarzanie materiałów HD przy minimalnym obciążeniu procesora głównego i niskim zużyciu energii podczas zasilania bateryjnego. Technologia NVIDIA PureVideo™ oferuje także zaawansowane funkcje wideo – zaawansowane usuwanie przeplotu, skalowanie wysokiej jakości czy funkcję inverse telecine – pozwalając klientom na oglądanie wideo HD i filmów DVD na najwyższym poziomie jakości i wydajności.

„Połączyliśmy nasze rozwiązania z platform desktopowych oraz dedykowane technologie graficzne tworząc układ zintegrowany, który obala stereotyp mówiący o tym, że rozwiązania zintegrowane oferują niższą niż standardowa jakość i wydajność”, powiedział Bill Henry, szef działu zarządzania produktami mobilnymi w firmie NVIDIA. „Nasz nowy układ zintegrowany umożliwia odtwarzanie wideo HD i realistycznych efektów 3D w notebookach z wielu segmentów rynkowych – od tych z niższych półek cenowych po cienkie i lekkie notebooki multimedialne”.

Oferując wysoce zintegrowane rozwiązania, NVIDIA zapewnia producentom komputerów i firmom OEM podstawę do tworzenia notebooków, w których dodatkowy nacisk zostanie położony na zmniejszenie ogólnego poboru energii, wydłużenie czasu życia baterii oraz produkcję platform mobilnych o mniejszych rozmiarach.

„Technologia mobilna AMD Turion™ 64 zaprojektowana została aby zaoferować wydajność procesorów AMD64 w cieńszych i lżejszych notebookach o dłuższym czasie działania na bateriach, zwiększonym bezpieczeństwie i kompatybilnych z najnowszymi technologiami graficznymi”, powiedział Chris Cloran, wiceprezes działu Mobile Division w firmie AMD. „NVIDIA pokazała, że jest w stanie zaprojektować układ o doskonałej jakości w dziedzinie grafiki, zachowując przy tym założenia dotyczące poboru energii. Osiągnięcie to sprawia, że notebooki wyposażone w procesory AMD Turion 64 oraz układy NVIDIA nForce są doskonałym wyborem dla szerokiej rzeszy użytkowników notebooków”.

Już dostępne
Pierwsze notebooki wyposażone w układy GeForce Go 6100 i NVIDIA nForce Go 430 są już oferowane przez firmy Evesham, Rover i Wortmann. W najbliższych miesiącach można spodziewać się innych komputerów zbudowanych na bazie układów NVIDIA GeForce Go 6100 i nForce Go 430, produkowanych przez twórców komputerów i firmy OEM na całym świecie.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn