Technologia NVIDIA Quad SLI™ pozwala na tworzenie najszybszych komputerów do gier

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Technologia NVIDIA Quad SLI™ pozwala na tworzenie najszybszych komputerów do gier

Najwięksi producenci komputerów wykorzystają technologię Quad SL – platformę pozwalającą na grę w ekstremalnych rozdzielczościach HD

CeBIT 2006 — HANOWER, NIEMCY — 9 MARCA 2006 —NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że komputery z technologią NVIDIA Quad SLI™ są już dostępne w ofercie największych producentów komputerów. Nowe komputery, opatrzone certyfikatem technologii Quad SLI, zawierają cztery procesory graficzne z ostatnio zaprezentowanej serii NVIDIA GeForce® 7900 oraz płytę główną z chipsetem NVIDIA nForce®4 SLI – co sprawia, że pecety z technologią Quad SLI są najszybszymi dostępnymi obecnie komputerami na świecie .

Technologia Quad SLI, zaprojektowana by umożliwić grę w ekstremalnych rozdzielczościach HD, wykorzystuje cztery procesory graficzne działające jak jeden dzięki zastrzeżonym algorytmom renderingu firmy NVIDIA. Moc graficzna generowana przez technologię Quad SLI pozwala graczom na wykorzystanie ekstremalnych rozdzielczości HD, takich jak niewiarygodna 2560x1600, przy zachowaniu idealnej płynności gry. Dodatkowo, obsługa nowego trybu antyaliasingu 32x oraz filtrowania anizotropowego 16x umożliwia uzyskanie obrazu o oszałamiającej jakości.

NVIDIA Quad SLI™

„Celem firmy Falcon Northwest jest budowanie najszybszych na Ziemi komputerów do gier i można to osiągnąć tylko w jeden sposób – wykorzystując platformę NVIDIA nForce 4 SLI i moc czterech procesorów graficznych GeForce 7900 z technologią NVIDIA Quad SLI”, powiedział Kelt Reeves, prezes firmy Falcon Northwest, certyfikowanego producenta systemów SLI. „Technologia Quad SLI to nowy Święty Graal dla graczy. Nie tylko zwiększa ona szybkość, ale pozwala na zastosowanie rozdzielczości wyższych niż HDTV przy idealnie płynnej rozgrywce”.

„Założyliśmy, że gra TimeShift ma wizualnie przypominać najbardziej jak to tylko możliwe wrażenia z kina, poświęciliśmy więc mnóstwo czasu na dopracowanie detali graficznych i efektów specjalnych”, powiedział Matthew Karch, prezes firmy Saber Interactive, tworzącej grę TimeShift. „Gdy zobaczyliśmy naszą grę uruchomianą na systemie z Quad SLI w rozdzielczości 2560x1600 byliśmy oszołomieni – to było dokładnie to, o co nam chodziło”.

U podstaw technologii NVIDIA Quad SLI leży doskonała architektura procesorów graficznych GeForce 7, które oferują obsługę najbardziej zaawansowanych technologii, w tym Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0, pozwalającej na wykonywanie zaawansowanych programów shaderowych dla uzyskania bardziej realistycznych efektów oraz technologii VIDIA PureVideo™, oferującej wideo high–definition o jakości kina domowego. Technologia NVIDIA Quad SLI przystosowana jest do obsługi Microsoft Windows Vista™, pierwszego systemu operacyjnego, który wymagać będzie wyspecjalizowanego procesora graficznego aby w pełni wykorzystać potencjał systemu .

„Zachowujemy szybkie tempo rozwoju grafiki 3D”, powiedział Ujesh Desai, szef działu procesorów graficznych dla komputerów desktop w firmie NVIDIA. „Oferując nowy poziom w technologii SLI umożliwiamy producentom komputerów tworzenie rewelacyjnych pecetów będących klasą same dla siebie”.

Certyfikowane komputery z technologią NVIDIA Quad SLI, produkowane przez takich producentów jak ABS, (USA), Alienware (USA), Atelco (Niemcy), Biohazard (USA), Cyberpower (USA), Dell (USA), Falcon Northwest (USA), Hypersonic (USA), Hyrican (Niemcy), iBuypower (USA), ICODA (Korea), Komplett (Szwecja), Kraftway (Rosja), LCDC (Francja), MCJ (Japonia), Multirama (Grecja), Overdrive PC (USA), Polywell (USA), Scan (UK), Synnex-Mitac (Australia), Thirdwave (Japonia), Velocity Micro (USA), Vicious PC (USA) i Voodoo (USA) są już dostępne w sprzedaży lub będą osiągalne niebawem.

Więcej informacji na temat technologii NVIDIA Quad SLI znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn