NVIDIA rozszerza linię produktów dla komputerów klasy średniej przedstawiając dwa nowe procesory graficzne z serii GeForce® 7

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA rozszerza linię produktów dla komputerów klasy średniej przedstawiając dwa nowe procesory graficzne z serii GeForce® 7

Procesory graficzne GeForce 7600 GS i GeForce 7300 LE oferują funkcje i wydajność układów z serii GeForce 7 w przystępnych cenach

GAME DEVELOPERS CONFERENCE 2006 — SAN JOSE, KALIFORNIA — 22 MARCA 2006 —NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, rozszerzył dzisiaj linię układów GeForce 7 w segmencie produktów przeznaczonych na rynek komputerów klasy średniej o dwa nowe procesory graficzne. Od dzisiaj w największych punktach sprzedaży dostępne są:

  • Procesor graficzny GeForce 7600 GS – obsługujący technologię NVIDIA® SLI™, pasywnie chłodzony układ graficzny pozwalający na rozgrywkę w ekstremalnych rozdzielczościach high–definition (HD) i zapewniający wideo HD o jakości kina domowego.
  • Procesor graficzny GeForce 7300 LE – dostępny do tej pory tylko dla producentów komputerów układ oferujący w przystępnej cenie wszystkie funkcje grafiki i wideo dostępne w najbardziej zaawansowanych współczesnych procesorach graficznych – w tym wideo HD w rozdzielczości do 1080i i ultrarealistyczne efekty w grach.

GeForce 7300 LE

„Procesory graficzne firmy NVIDIA cenione są w środowiskach entuzjastów i graczy za doskonałą wydajność grafiki 3D oraz świetną jakość odtwarzania wideo HD”, powiedział Ujesh Desai, szef działu procesorów graficznych dla komputerów desktop w firmie NVIDIA. „Te same cechy, które są tak ważne dla graczy sprawią, że nasze nowe procesory graficzne – oferowane w bardzo przystępnej cenie – znajdą także zwolenników wśród użytkowników komputerów klasy średniej z chwilą, gdy pojawi się na rynku system operacyjny Microsoft® Windows® Vista”.

„Nasze dane dotyczące wyników sprzedaży świadczą o tym, że procesory z serii GeForce 7 są najczęściej wybierane przez naszych klientów, a układ GeForce 7600 GS zapełni ostatnie, puste do tej pory miejsce w niezwykle silnej linii produktów z serii GeForce 7 firmy NVIDIA”, powiedział Howard Tong, wiceprezes firmy Newegg.com. „Przedział cenowy od 129 do 149 USD jest bardzo popularny wśród naszych klientów, zatem produkt oparty na świetnie ocenianej architekturze GeForce 7 oferowany w takiej cenie z pewnością będzie rozchwytywany”.

Nowe procesory graficzne, oparte na uznanej architekturze układów z serii GeForce 7, oferują zaawansowane technologie, w tym między innymi:

  • Wysokowydajną architekturę 3D zaprojektowaną dla Microsoft Windows Vista – pierwszego systemu operacyjnego, który wymagać będzie wyspecjalizowanego procesora graficznego aby w pełni wykorzystać potencjał systemu .
  • Obsługę sprzętowej akceleracji odtwarzania filmów w formacie H.264, zapewnianą przez technologię NVIDIA PureVideo™ – dzięki połączeniu procesorów wideo HD i oprogramowania oferującą odtwarzanie wideo HD o jakości kina domowego.
  • Jedyną architekturę procesorów graficznych z pełną obsługą Microsoft DirectX® 9.0 Shader Model 3.0 – w tym także funkcji vertex texture fetch (VTF) – pozwalającą na wykonywanie zaawansowanych programów shaderowych dla uzyskania bardziej realistycznych efektów.

Karty graficzne z nowymi procesorami graficznymi z serii NVIDIA GeForce 7 oferować będą najwięksi producenci, między innymi: Albatron, AOpen Inc., ASUSTek Computer Inc., BFG Technologies Inc., Biostar, Chaintech Computer Co. Ltd., Cheer Ascent, City Gate / Triple-D, Club3D, ELSA, Epsco, EVGA Corporation, Gainward Co. Ltd., Galaxy, Gigabyte Technology Co., Ltd., Innovision, Jaton, Jetway, Leadtek Research Inc., MSI Computer Corporation, Palit Microsystems, Inc., Prolink, PNY Technology, Point of View, Sigmacom, SPARKLE Computer Co., Ltd. oraz XFX.

Więcej informacji na temat procesorów graficznych z serii GeForce 7 znaleźć można na stronie //www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn