Procesor graficzny NVIDIA® GoForce® w najnowszym telefonie komórkowym 3G firmy Kyocera

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Procesor graficzny NVIDIA® GoForce® w najnowszym telefonie komórkowym 3G firmy Kyocera

Nowy telefon komórkowy Kyocera W41K wyposażony jest w mobilny procesor graficzny GoForce 4000, zwiększający możliwości graficzne aparatu

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 23 MARCA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że Kyocera Corporation wyposażyła swój nowy telefon W41K, pracujący w systemie CDMA EVDO, w mobilny procesor graficzny NVIDIA GoForce 4000. Kyocera Corporation jest jednym z najszybciej rozwijających się japońskich producentów telefonów komórkowych 3G.

Telefon W41K to połączenie eleganckiego wzornictwa z bogactwem funkcji multimedialnych, wśród których znajdziemy 3,17 megapikselowy aparat cyfrowy, główny wyświetlacz o rozdzielczości QVGA i dodatkowy wyświetlacz wykorzystujący technologię OLED (Organic Light-Emitting Diode – zbudowany z materiałów emitujących światło, opartych na związkach organicznych). Procesor graficzny GoForce 4000 zapewnia płynny podgląd obrazu z kamery z prędkością 15 FPS, kompresję i dekompresję plików JPEG o pełnej rozdzielczości, grafikę 2D i obsługę obu wyświetlaczy.

„W41K to kolejny aparat firmy Kyocera wyznaczający nową modę, który doskonale wpasowuje się naszą strategię oferowania wydajnych funkcji multimedialnych w najbardziej pożądanych urządzeniach 3D”, powiedział Michael Rayfield, szef działu mobilnych procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Układ NVIDIA GoForce 4000 oferuje wysokiej jakości funkcje multimedialne, które chciała zaimplementować Kyocera i realizuje je przy niskim poborze energii, dzięki czemu klienci mogą się nimi dłużej cieszyć”.

Kluczowym komponentem procesora graficznego NVIDIA GoForce 4000 jest technologia nPower, połączenie odpowiedniej architektury układu i specjalnych algorytmów, które zapewniają doskonałe funkcje przy minimalnym zużyciu energii.

Telefon komórkowy Kyocera W41K pojawił się w sprzedaży na początku marca bieżącego roku w sieci AU/KDDI. Mobilne procesory graficzne firmy NVIDIA są także dostępne w telefonach komórkowych i urządzeniach typu handheld produkowanych między innymi przez firmy Motorola, Sony Ericsson, Samsung, LG, Mitsubishi, Mitach i DBTEL.

O firmie Kyocera
Kyocera Corporation (NYSE: KYO), pierwsza spółka konsorcjum Kyocera Group, założona została w 1959 jako producent zaawansowanych produktów ceramicznych. Łącząc materiały ceramiczne z metalem i tworzywami sztucznymi oraz integrując je z innymi technologiami, Kyocera Corporation stała się wiodącym dostawcą materiałów półprzewodnikowych, komponentów elektronicznych, ceramiki przemysłowej, sprzętu telekomunikacyjnego, instrumentów optycznych, drukarek laserowych, fotokopiarek oraz systemów pozyskiwania energii słonecznej. Więcej informacji znaleźć można na stronie: //global.kyocera.com.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn