Profesjonalne rozwiązania graficzne firmy NVIDIA obejmują czołową pozycję na rynku grafiki dla mobilnych stacji roboczych

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Profesjonalne rozwiązania graficzne firmy NVIDIA obejmują czołową pozycję na rynku grafiki dla mobilnych stacji roboczych

Trzy nowe mobilne rozwiązania z serii NVIDIA Quadro® FX zapewniają mobilnym stacjom roboczym funkcje i wydajność, które zaspokoją wymagania profesjonalistów w dziedzinie grafiki 3D

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 29 MARCA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, przedstawił dzisiaj nową linię produktów graficznych z serii NVIDIA Quadro FX. Należą do niej:

  • NVIDIA Quadro FX 350M – pierwszy profesjonalny procesor graficzny firmy NVIDIA przeznaczony dla płaskich i lekkich przenośnych stacji roboczych.
  • NVIDIA Quadro FX 1500M – układ oferujący doskonałą wydajność aplikacji oraz najwyższą w branży jakość i precyzję obrazu.
  • NVIDIA Quadro FX 2500M – procesor przeznaczony dla klientów oczekujących najwyższej wydajności, oferowanej przez 512 MB pamięci graficznej.

Nowa linia rozwiązań graficznych z rodziny NVIDIA Quadro FX zastosowana została w najnowszych mobilnych stacjach roboczych Dell Precision M90 i M65. Są to najbardziej wydajne mobilne stacje robocze, jakie kiedykolwiek były oferowane przez firmę Dell, zapewniające inżynierom, artystom oraz innym profesjonalistom szeroką gamę funkcji i różne stopnie wydajności w rozwiązaniach mobilnych.

„Notebooki Dell Precision M65 oraz Dell Precision M90 oferują elastyczność, wydajność i niezawodność, których wymagają klienci z takich dziedzin jak CAD, badania naukowe lub tworzenie treści cyfrowych”, powiedział Darrel Ward, szef działu stacji roboczych Dell Precision. „Bezkompromisowa wydajność była naszym celem przy projektowaniu komputera Dell Precision M90, obecnie najbardziej wydajnej w branży przenośnej stacji roboczej. Dell Precision M65 oferuje z kolei najnowszą technologię, funkcje i wydajność w wyraźnie lżejszej obudowie niż większy model. Te dwie stacje robocze zapewniają razem pełną gamę rozwiązań, które zaspokoją różnorakie wymagania profesjonalistów pracujących poza biurem”.

Mobilne rozwiązania z serii NVIDIA Quadro FX oferują te same funkcje, które dostępne są w układach graficznych przeznaczonych dla stacji roboczych typu desktop. Znajdziemy wśród nich takie funkcje jak 12-bitowa precyzja obróbki subpikseli oraz 32-bitowa precyzja obliczeń zmiennoprzecinkowych, a także pozostałe opcje dostępne w przeznaczonych dla desktopów rozwiązaniach z rodziny NVIDIA Quadro, do których już zdążyli się przyzwyczaić profesjonalni klienci.

„Rozwiązania mobilne to najszybciej rozwijający się segment naszych produktów, gdyż nasi klienci doskonale zdają sobie sprawę z zalet pracy poza biurem”, powiedział Jeff Brown, szef działu produktów profesjonalnych w firmie NVIDIA. „NVIDIA jako pierwsza zaprezentowała rozwiązania graficzne dla mobilnych stacji roboczych już w 2001 roku. W tym roku zaoferujemy linię produktów, które pozwolą naszym partnerom takim jak Dell osiągnąć kolejne sukcesy w gwałtownie rozwijającym się segmencie mobilnych stacji roboczych”.

Nowe, mobilne procesory graficzne z rodziny NVIDIA Quadro FX są już dostępne w modelach Dell Precision M65 oraz Dell Precision M90. Więcej informacji na temat tych mobilnych stacji roboczych znaleźć można na stronie www.dell.com/precision. Dodatkowe informacje o produktach z serii NVIDIA Quadro dostępne są na stronie www.nvidia.pl/quadro.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn