NVIDIA wprowadza procesory graficzne dla notebooków przeznaczone do gry w ekstremalnych rozdzielczościach HD

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA wprowadza procesory graficzne dla notebooków przeznaczone do gry w ekstremalnych rozdzielczościach HD

Nowe procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce® Go® 7900 są już dostępne w notebookach czołowych producentów

THEALE, ANGLIA — 18 KWIETNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, przedstawił dzisiaj nowe procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce Go 7900. Są one spełnieniem marzeń graczy, którzy wymagają wysokiej wydajności i mobilności, pozwalają bowiem na rozgrywkę w ekstremalnych rozdzielczościach HD (XHD) na komputerach przenośnych.

Nowe procesory graficzne to:

  • GeForce Go 7900 GTX – nowy flagowy procesor graficzny firmy NVIDIA, oferujący wydajność XHD i umacniający pozycję tej firmy jako lidera wydajności.
  • GeForce Go 7900 GS – oferuje doskonałą wydajność gier w cienkich notebookach o dużej wydajności.

„W rozdzielczościach XHD takich jak 1680x1050 i 1920x1200 gry zawierają o 65% więcej szczegółów obrazu niż gry uruchamiane w standardowej dla notebooków rozdzielczości 1024x768”, powiedział Jeff Fisher, wiceprezes działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA. Nowe procesory graficzne zaprojektowano tak, by bez problemu poradziły sobie z najnowszymi grami w ekstremalnych rozdzielczościach HD, wyświetlając jednocześnie wszelkie graficzne efekty 3D. W rezultacie gracze mogą cieszyć się nowym poziomem realizmu gdziekolwiek się znajdują”.

Poprzednia linia najbardziej wydajnych mobilnych układów graficznych firmy NVIDIA ustanowiła standard wydajności w segmencie notebooków wykorzystywanych w grach. Nowa seria procesorów graficznych GeForce Go 7900, dzięki wyższej wydajności osiąganej z jednego wata energii podniosła poprzeczkę wydajności na nowy poziom.

Seria procesorów graficznych NVIDIA GeForce Go 7900 oferuje obsługę zaawansowanych technologii zwiększających funkcjonalność komputerów przenośnych:

  • Obsługę najnowszych gier i aplikacji wykorzystujących technologię DirectX 9.0 Shader Model 3.0 oraz filmowej jakości oświetlenie HDR (high dynamic range) – funkcje niezbędne dla twórców gier oferujących wyższy poziom realizmu w grach.
  • Sprzętową akcelerację formatu H.264 dzięki technologii NVIDIA PureVideo™ – połączenia procesorów HD wideo i oprogramowania, zapewniających w komputerach typu PC wideo HD o jakości kina domowego.
  • Technologię NVIDIA PowerMizer® oferującą zaawansowane funkcje zarządzania energią, zapewniające wyraźne podniesienie wydajności przy takim samym zużyciu energii, jakie cechowało poprzednią generację mobilnych układów graficznych firmy NVIDIA. Zmniejszone zużycie energii i mniejsza emisja ciepła umożliwia konstruowanie notebooków mniejszych i dłużej działających na bateriach.
  • Wysokowydajną architekturę 3D zaprojektowaną dla systemu Microsoft Windows Vista™ – pierwszego systemu operacyjnego wymagającego wyspecjalizowanego procesora graficznego aby w pełni wykorzystać potencjał system.

Procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce Go 7900 są już dostępne u czołowych producentów notebooków takich jak Dell i Toshiba. Produkcję komputerów z nowymi układami planują także firmy ABS, CyberPower, Falcon Northwest, Gateway, Hypersonic, iBuyPower, Velocity Micro, Vicious PC i Voodoo PC w Ameryce Północnej, oraz AJP, Evesham, Gericom, Multirama, Plaisio i XS2 w Europie. Więcej informacji na temat procesorów graficznych z serii NVIDIA GeForce Go 7900 oraz listę notebooków z tymi układami znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn