NVIDIA oferuje na całym świecie certyfikowane komputery NVIDIA Business Platform

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA oferuje na całym świecie certyfikowane komputery NVIDIA Business Platform

Rozwiązanie NVIDIA Business Platform oferuje menedżerom IT w małych i średnich firmach certyfikowaną platformę Stable PC pozwalającą na zmniejszenie całkowitych kosztów posiadania (TCO – Total Cost of Ownership)

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 4 KWIETNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj o szerokim poparciu przemysłu i dostawców dla programu NVIDIA Business Platform. Producenci komputerów na całym świecie wprowadzają do sprzedaży certyfikowane systemy NVIDIA Business Platform, zapewniając menedżerom IT w małych i średnich firmach certyfikowaną, komercyjną platformę typu stable image opartą płytach głównych z chipsetami NVIDIA nForce® i technologiach graficznych NVIDIA® GeForce® oraz NVIDIA Quadro®.

Zaprojektowany tak, aby obniżyć całkowity koszt posiadania i zwiększyć możliwości zarządzania, program NVIDIA Business Platform oparty jest na mocnych powiązaniach z przemysłem. Szczególnie istotna jest współpraca z AMD w ramach programu tej firmy Commercial Stable Image Platform, oferującego komputery, w których zarówno sprzęt jak i oprogramowanie pozostają niezmienione przez przynajmniej rok.

„Procesory z rodziny AMD64 w ramach programu CSIP pozwoliły firmie AMD na uczestnictwo w tak udanych inicjatywach jak program NVIDIA Business Platform”, powiedział Jochen Polster, wiceprezes działu sprzedaży i marketingu w oddziale Worldwide Infrastructure Partnerships w firmie AMD. „Certyfikowane systemy NVIDIA Business Platform wykorzystujące procesory AMD pozwalają naszym klientom na oferowanie wysokiej jakości, stabilnych rozwiązań komercyjnych i podnoszenie swojej pozycji na rynku komputerów PC”.

NVIDIA opracowała program NVIDIA Business Platform w ścisłej kooperacji ze światowymi producentami komputerów, którzy koncentrują się na rynkach małego i średniego biznesu a także oferują rozwiązania dla klientów w instytucjach rządowych i edukacyjnych.

„Dzięki programowi NVIDIA Business Platform, NVIDIA wzmacnia więzi łączące dostawców i producentów sprzętu”, wyjaśnia Guido Forsthoevel, dyrektor marketingu w firmie Maxdata Germany. „NVIDIA Business Platform oznacza, że możemy zaoferować stabilną platformę sprzętową opartą na procesorach AMD, która będzie dostępna przez dłuższy okres czasu. W połączeniu z potencjalnymi oszczędnościami, które mogą zostać osiągnięte poprzez niższy całkowity koszt posiadania komputerów NVIDIA Business Platform, czyni to je bardzo interesującą ofertą dla małych i średnich przedsiębiorstw”.

Zdając sobie sprawę z wagi zarządzania w środowiskach małego i średniego biznesu, NVIDIA nawiązała także współpracę z czołowymi producentami programowych systemów zarządzania, w tym firmą Altiris, dzięki czemu zaoferować może większą kompatybilność.

„Altiris traktuje efektywne zarządzanie stacjami klienckimi jako kwestię kluczową przy redukcji kosztów zarządzania oprogramowaniem i sprzętem komputerowym”, powiedział Tyler Smith, wiceprezes działu rozwoju projektów biznesowych w firmie Altiris. „Ściśle współpracujemy z firmą NVIDIA w ramach jej programu NVIDIA Business Platform, oferując wszechstronne rozwiązanie w ramach naszego pakietu Altiris Client Management Suite”.

Wszechstronny program certyfikacji wdrażany w ramach programu NVIDIA Business Platform zwiększa zaufanie menedżerów IT do oferowanych rozwiązań. Aby uzyskać certyfikat, płyty główne z programu NVIDIA Business Platform – oferowane obecnie przez takich producentów jak ASUS, Foxconn, Gigabyte i MSI – muszą być zaprojektowane zgodnie z surową specyfikacją, składać się z określonych przez firmę NVIDIA komponentów i przejść odpowiedni test. Ujednolicona architektura sterowników firmy NVIDIA pomaga zmniejszyć całkowite koszty posiadania zapewniając menedżerom IT oprogramowanie typu stable image, które może być zastosowane na wielu konfiguracjach sprzętowych.

„Rynek komercyjnych desktopów to niewykorzystana do tej pory okazja na rozwój firmy NVIDIA” powiedział Drew Henry, dyrektor działu chipsetów w firmie NVIDIA. „Menedżerowi IT wymagają platformy typu stable image, która pozwoli na obniżenie kosztów i jedynie NVIDIA, wraz ze swoimi partnerami, oferuje certyfikowane rozwiązanie”.

Wśród certyfikowanych producentów systemów biorących udział w programie NVIDIA Business Platform znajdują się miedzy innymi firmy:

 • ABS (City of Industry, Kalifornia)
 • Amax (Fremont, Kalifornia)
 • Aspect Computer (Somerset, New Jersey)
 • Bass Computers (Houston, Teksas)
 • Compusys (Wielka Brytania)
 • Elite PC (Tempe, Arizona)
 • Equus (Minneapolis, Minnesota)
 • Extra Computer (Niemcy)
 • Hard Drives Northwest (Bellevue, Waszyngton)
 • Leo Computer (Niemcy)
 • Maxdata (Niemcy)
 • M&A (Dallas, Teksas)
 • Tagar Systems (Vancouver, Kanada)
 • Microtech (Lawrence, Kansas)
 • NCS (Manassas, Wirginia)
 • Polywell (South San Francisco, Kalifornia)
 • Premio (City of Industry, Kalifornia)
 • Seneca Data (North Syracuse, Nowy Jork)
 • T-Systems (Niemcy)
 • Tarox (Niemcy)
 • United Micro (Sunnyvale, Kalifornia)
 • Wortmann (Niemcy)
 • ZT Group (Seacaucus, New Jersey)

Więcej informacji na temat NVIDIA Business Platform oraz sposobów, w jaki można uzyskać certyfikat producenta systemów znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/nbp.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn