Sześć nowych rozwiązań graficznych NVIDIA Quadro® FX oferuje doskonałe funkcje i wyższą wydajność

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Sześć nowych rozwiązań graficznych NVIDIA Quadro® FX oferuje doskonałe funkcje i wyższą wydajność

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 21 KWIETNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, zwiększa wydajność grafiki w stacjach roboczych oferując sześć nowych układów z serii NVIDIA Quadro FX przeznaczonych dla profesjonalistów ze wszystkich segmentów rynku.

Produkty z serii NVIDIA Quadro FX od dłuższego czasu są najczęściej wybieranymi przez profesjonalistów układami graficznymi i najnowsza ich generacja umacnia pozycję firmy NVIDIA jako lidera w tej dziedzinie. W połączeniu z ostatnio zaprezentowaną linią profesjonalnych układów mobilnych, rodzina procesorów graficznych NVIDIA Quadro FX tworzy najbardziej rozbudowaną linię powszechnie dostępnych (commercial off-the-shelf – COTS) profesjonalnych rozwiązań graficznych.

Nowa linia produktów NVIDIA Quadro zawiera:

  • Procesor graficzny NVIDIA Quadro FX 5500 – wiodące w branży rozwiązanie klasy ultra high-end wyposażone w 1 GB pamięci graficznej, umożliwiające obsługę najbardziej wymagających profesjonalnych aplikacji 3D.
  • Procesor graficzny NVIDIA Quadro FX 3500 – zapewnia nowy poziom wydajności grafiki i szybko staje się standardem w wysokowydajnych konfiguracjach oferowanych przez głównych producentów OEM na całym świecie.
  • Procesor graficzny NVIDIA Quadro FX 1500 – pierwsze rozwiązanie klasy średniej oferujące wysoką wydajność, dwa złącza DVI, 256 MB pamięci graficznej GDDR3 oraz wyjście wideo HD.
  • Procesor graficzny NVIDIA Quadro FX 560 – oferujący podwójne wyjście DVI, 128 MB szybkiej pamięci DDR3 oraz wyjście wideo HD.
  • Procesor graficzny NVIDIA Quadro FX 550 – oferujący w konkurencyjnej cenie podwójne złącze DVI oraz 128 MB pamięci graficznej.
  • Procesor graficzny NVIDIA Quadro FX 350 – rozwiązanie ekonomiczne oferujące różnorodne funkcje charakterystyczne dla całej linii produktów.

Firma Sun Microsystems jest jednym pierwszych wiodących w branży producentów stacji roboczych, który zaoferuje profesjonalnym klientom wysokowydajne komputery wyposażone w układy NVIDIA Quadro FX 5500.

„Sun Microsystems wkrótce wyposaży nasze stacje robocze Sun Ultra 40 w procesory graficzne NVIDIA Quadro FX 5500, najbardziej wydajne, dostępne obecnie, rozwiązania graficzne,” powiedział Paul Read, szef marketingu w firmie Sun Microsystems. „Wyposażone w procesory AMD Opteron stacje robocze Sun Ultra przeznaczone są do wykorzystania w najbardziej wymagających obliczeniowo środowiskach i najnowsze rozwiązania graficzne firmy NVIDIA doskonale do nich pasują, oferując wydajność, zestaw funkcji i jakość, których wymagają nasi klienci”.

„Rynek stacji roboczych osiągnął wartość 5,3 miliarda dolarów i wzrósł w 2005 roku o 18,4 procent. Na bardzo konkurencyjnym rynku profesjonalnych układów graficznych NVIDIA mogła się pochwalić imponującym udziałem 70% układów dostarczonych w zeszłym roku,” powiedział Jon Peddie, prezes firmy badawczej Jon Peddie Research z Tiburton w Kalifornii. „NVIDIA zdobyła szacunek użytkowników i producentów stacji roboczych oferując nie tylko doskonałą jakość grafiki, ale także stabilne sterowniki dla najważniejszych profesjonalnych aplikacji”.

Rozwiązania oparte na procesorach graficznych NVIDIA Quadro FX są powszechnie dostępne w ofercie wiodących producentów OEM, w tym takich firm jak IBM, Sun oraz FSC, czołowych producentów stacji roboczych, w tym Alienware oraz BOXX Technologies, a także w ofercie partnerów firmy NVIDIA: PNY Technologies (USA i EMEA), Leadtek (rejon APAC) i Elsa (Japonia). Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań graficznych firmy NVIDIA znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/quadro.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn