Rozwiązania NVIDIA® dla stacji telewizyjnych na targach NAB2006 w Las Vegas

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Rozwiązania NVIDIA® dla stacji telewizyjnych na targach NAB2006 w Las Vegas

Nowe rozwiązanie NVIDIA Quadro® FX 5500 SDI pokazano wraz z wiodącymi rozwiązaniami w dziedzinie grafiki i wideo

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 21 KWIETNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, zaprezentował dzisiaj rozwiązanie NVIDIA Quadro FX 5500 SDI, nowy flagowy produkt z linii zintegrowanych rozwiązań dla grafiki telewizyjnej. NVIDIA i wielu partnerów tej firmy zademonstrują wiele standaryzowanych rozwiązań dla studiów telewizyjnych na targach NAB2006, odbywających się w Las Vegas w dniach 24-28 kwietnia, w tym także możliwości przekazu nieskompresowanego sygnału SDI do tworzenia grafiki 3D nadawanej w czasie rzeczywistym.

„NVIDIA Quadro FX 5500 SDI jest najważniejszym elementem naszych działających w czasie rzeczywistym rozwiązań 3D przeznaczonych dla studiów telewizyjnych”, powiedział Christian Huber, dyrektor wykonawczy austriackiej firmy Vizrt. „Polegamy na precyzji koloru i wyjątkowej jakości obrazu tego rozwiązania oferując naprawdę niezapomniane efekty, ułatwiające naszym klientom przekazywanie informacji”.

Produkty NVIDIA Quadro SDI tworzą oraz przekazują obraz telewizyjny w formatach standardowych oraz high–definition oraz mogą wzbogacać przekaz telewizyjny na różne sposoby – od efektów 3D po pełne, wirtualne scenografie dla audycji informacyjnych, sportowych czy pogodowych. Najnowsza generacja rozwiązań NVIDIA Quadro 5500 SDI wyposażona jest w 1 GB pamięci graficznej i wykorzystuje najwydajniejszy dostępny obecnie, programowalny układ graficzny.

„Firma Adobe jest bardzo zadowolona z jakości, wydajności oraz stopnia integracji osiąganego przez urządzenie NVIDIA Quadro FX 5500 SDI w połączeniu z plug–inem do programu After Effects”, powiedział Simon Hayhurst, szef zarządzania produktem w firmie Adobe. „Dzięki temu rozwiązaniu aplikacja Adobe Production Studio oferuje wiodącą w branży wydajność i jakość, których wymagają nasi klienci z branży telewizyjnej i postprodukcyjnej do obróbki nieliniowej, montażu i korekty koloru”.

Na targach NAB2006 prezentowane są także rozwiązania NVIDIA Quadro FX 560 oraz NVIDIA Quadro FX 1500, najnowsze produkty klasy średniej obsługujące wyjście wideo HD. Oba produkty pozwalają użytkownikom na podgląd obrazu na monitorze HD i zawierają 256 MB pamięci graficznej oraz wyjścia cyfrowe obsługujące 30–calowe wyświetlacze o najwyższej rozdzielczości (WQXGA), które szybko zyskują popularność wśród montażystów wideo HD. Standard HD głęboko wpływa na branżę filmową i telewizyjną, a nowe rozwiązania graficzne NVIDIA Quadro zaprojektowano tak, aby ułatwić użytkownikom przejście z formatów SD na HD.

Rozwiązania NVIDIA Quadro SDI oferują nieskompresowane wyjście SDI w formatach 2K, HD lub SD w systemach Windows i Linux. Są one certyfikowane przez wielu niezależnych producentów oprogramowania dla przemysłu telewizyjnego, między innymi firmy Adobe, ASSIMILATE, Autodesk, Brainstorm, DaVinci, IRIDAS, Nixus, Nucoda, PVI, Sonic Solutions, Sportvision, Ultimatte, Vizrt oraz Weather Central.

Produkty wyposażone w procesory graficzne NVIDIA Quadro FX dostępne są w ofercie firm PNY Technologies (w USA i rejonie EMEA), Leadtek (w rejonie APAC) oraz ELSA Japan (w Japonii). Więcej informacji na temat tych oraz innych produktów z rodziny NVIDIA Quadro znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/quadro.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn